Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Linija tarp faktų ir gandų (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2015-12-17 -18
Turbūt dažnas, kuris yra kokios nors mokslinės disciplinos specialistas, sunkiai begali nulaikyti šypseną, kai žmonės, kurie su jo tyrimų sritimi yra menkai susipažinę, imasi šią sritį kritikuoti ir dalintis įvairaus pobūdžio išvedžiojimais kurie neturi su realybe nieko bendra (turbūt dažnas gamtamokslininkas buvo sutikęs kreacionistą teigiantį, kad evoliucijos teorija yra melas).
(154) 2010-09-06 18
Krikščionių misionierius Danielis Everettas – pirmasis lingvistas, išmokęs piraha genties žmonių, gyvenančių Amazonės džiunglėse, kalbą ir į ją išvertęs Naująjį Testamentą. Keletą metų trukęs susitikimas su kita kultūra D. Everettui baigėsi labai netikėtai. Jis prarado savo tikėjimą. Pristatome ištrauką iš jo knygos „Don't sleep, there are snakes“ (2008)
(12) 2010-03-18 0
Pastaruoju metu kinuose padaugėjo filmų su moksliniais fantastiniais elementais. Plinta masinis klonavimas ir virusinės epidemijos. Kino režisieriai taip dažnai improvizuoja mokslo tema savo filmuose, kad vėl, kaip prieš kelerius metus, norisi tai įvertinti. Ar tai, ką mes matome, pagrįsta moksliškai, ar tai tik opiumas liaudžiai, kaip sakė didysis kombinatorius Ostapas Benderis?
(7) 2009-09-16 0
Studentai, kuriems faktai pateikiami prieš akis, linkę patikėti Holivudo fikcija, o ne istoriniais duomenimis.
(40) 2008-01-26 3
Holivudui galima viskas. Jei Niutonas pamatytų, kad veiksmo filmų herojai įsigudrina aplenkti sniego griūtį ar išlieka gyvi po siaubingo susidūrimo, turbūt iš sumišimo imtų kasytis pakaušį. Anot Floridos mokslininkų, filmai bukina žmones. Net ir suvokdami, kad filmas – tai fikcija, žiūrovai (daugiausia jaunesnio amžiaus) patiki tuo, ką mato ekrane.