Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslas ir politika (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-11-18 1
Lietuvoje skirtingoms valdžioms nesiliaujant formuoti ir performuoti švietimo sistemą, kurią pačios sistemos atstovai jau siūlo įtraukti į Raudonąją knygą, yra visiškai neaišku, kokios mokslo sampratos ir politinės mokslo vizijos laikosi atskiros politinės partijos. Aišku tik tiek, kad jos visos deklaruoja norą Lietuvos mokslą pakelti į tarptautinį lygį, o šį norą iš esmės siūlo paramstyti studentų krepšeliais ir patriotiškumu.
(3) 2019-11-16 1
Lietuvoje piliečiai politikos su smegenimis (protu) dažniausiai nesieja. Jų manymu, politiką išmano kiekvienas. Tad ir dalyvauti politikoje gali bet kas, atsidūręs tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir turintis pakankamai įžūlumo politiką kone atvirai naudoti savo asmeninėms reikmėms.
(3) 2019-01-23 40
Nuo praėjusių metų gruodžio 22 dienos yra uždaryta JAV vyriausybė ir tai jau tapo rekordiniu laikotarpiu, kai gausybė įvairių įstaigų yra priverstos uždaryti duris ir stabdyti savo veiklą. Tarp jų yra ir gausybė mokslo įstaigų bei mokslininkų, kurie pradeda kalbėti vis garsiau, kad toks centrinės valdžios užsispyrimas ir negebėjimas susitarti su kiekviena diena vis skaudžiau smogia mokslui ir pažangai.
(9) 2018-12-19 -7
Mokslo žurnale „Scientific Reports“ buvo publikuotas mokslo straipsnis, pavadintas „Methylation-based enrichment facilitates low-cost, noninvasive genomic scale sequencing of populations from feces“. Iš pirmo žvilgsnio tai yra niekuo neišsiskiriantis mokslinis darbas. Tačiau tik praėjus beveik metams nuo jo publikavimo buvo pastebėta, jog jame yra ir slapta žinutė, rašo studentiškas leidinys thecollegefix.com.
(0) 2016-11-11 -1
Žinia apie Donaldo Trumpo pergalę JAV prezidento rinkimuose skaudžiai į paširdžius smogė JAV mokslininkams. Nors verslininko rinkimų kampanijoje mokslas nebuvo minimas dažnai, tačiau kai kurie jo pasisakymai rodo, kad kitoje Atlanto pusėje mokslo laukia labai sunkūs laikai, rašo nature.com.
(5) 2015-09-15 19
Per Šaltąjį karą sovietų mokslininkai į kosmosą paleido pirmąjį palydovą ir raketą, padėjo pradmenis lazerių technologijai ir sukūrė ginklų, kurių bijojo visas pasaulis. Dabar jie turi tikinti savo šalies politikus, kad pinigai nebūtų švaistomi kvailoms ir šarlataniškoms Rasputino laikus primenančioms idėjoms, rašo news.vice.com.
(1) 2014-06-23 27
Šešiolika metų JAV dirbantis biomedikas, profesorius Feliksas Bukauskas savo patirtimi su lietuviais pasidalinti atvyksta į liepos pradžioje vyksiantį Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą Vilniuje. Dar prieš vizitą gimtinėje mokslininkas sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie mokslininko karjeros galimybes JAV ir Lietuvoje.
(0) 2014-04-10 1
<p>Politinė įtampa tarp JAV ir Rusijos dėl Krymo ankesijos persikėlė ir į kosmosą – lyg ir. Praeitą savaitę NASA paskelbė <a href=" http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kos
(5) 2014-01-14 0
Jaunųjų mokslininkų, tų, kurie studijuoja doktorantūrą bei mokslininkų iki 35 metų, Lietuvoje yra apie 10 tūkst. Skaičius šalyje mažai skiriasi nuo kitų Europos Sąjungos šalių, visgi, prakalbus apie investicijas, atlyginimus, mokslinės veiklos finansavimus, šie skirtumai išryškėja. Dauguma Lietuvos tyrėjų mano, kad investicijos į mokslą šalyje yra tik žodinės.
(15) 2012-09-04 1
Kažkada, apie 1980-uosius metus, per Rusijos televizijos rengiamą žaidimą „Kas, kur, kada“ vedėjas uždavė žinovams tokį klausimą: „Kodėl naktį tamsu?“. Žinovai ilgai negalvoję pateikė maždaug tokį atsakymą: „Kadangi Žemė yra rutulio formos ir skriedama apie Saulę dar ir sukasi apie savo ašį, tai dalį laiko ji būna viena puse atsisukusi į Saulę, o kita – nusisukusi nuo jos. Atsuktoje į Saulę pusėje yra diena, o priešingoje – naktis.“
(1) 2012-01-13 0
2012 metais bus išaiškinta Higso bozono ir didesniu negu šviesos greičiu skriejančių neutrinų paslaptis, žada fizikai. Apie šiuos ir kitus galimus kitų metų mokslo atradimus pasakoja žinomi mokslininkai.
(26) 2011-11-11 2
Jungtinės Valstijos buvo sukurtos, remiantis švietimo epochos vertybėmis ir yra stipriausia mokslu paremta valstybė. Tačiau mokslo statusas visuomeniniame gyvenime dar niekada nebuvo toks žemas. 2012-ųjų metų prezidento rinkimų kampanijai įsisiūbuojant, JAV politikai, ypač dešinieji, regis, persikėlė į paralelinę visatą, kur nemokšiškumas, neigimas ir nepagrįstumas nugali faktus, įrodymus ir racionalumą.
(30) 2010-12-14 0
Šių metų lapkričio 25 d. Prezidentūroje, dviejų dešimčių verslininkų apsuptyje, Prezidentė davė pylos keliems vargšams mokslininkams už tai, kad vykdoma mažai reikšmingų taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų, nevystomos aukštosios technologijos. „Aukštųjų technologijų sektorius yra mažas ir nedidėja. Lietuvos mokslo ir verslo politiką formuojančios institucijos privalo skatinti aukštųjų technologijų, inovacijų ir taikomųjų moksli...
(38) 2010-11-09 0
Rengdamiesi atremti vis stiprėjantį politikų ir žiniasklaidos spaudimą klimato kaitos klausimais, mokslininkai jungiasi į draugijas, kurios organizuotai sieks nušviesti tikrąsias dabartines klimato kaitos tendencijas. Tačiau nesutarimai dėl to, kas iš tiesų vyksta mūsų planetoje, greičiausiai ne išnyks, o tik dar paaštrės.