Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslas ir verslas (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-06-06 2
Tai buvo stulbinanti mokslinė išvada: vaikai, kurie valgo saldainius, paprastai sveria mažiau, negu jų nevalgantieji.
(5) 2016-01-04 164
„Man žadėjo kolonijas Marse, o vietoj to gavau „Facebook“, – 2012 m. pasakė Buzzas Aldrinas, antrasis žmogus, žengęs į Mėnulį. „Norėjome skraidančių mašinų, vietoj jų gavome 140 ženklų žinutes“, – pašiepė „Twitter“ vienas „PayPal“ kūrėjų, Peteris Thielas. Gyvename laikais, kai iš technologijų milijardus uždirba ne mokslininkai, o nebaigę studijų „įkvėpėjai“. Tad ar dar reikia mums mokytis, kad sektųsi?
(17) 2014-08-12 12
Tipinė žmogelio smegenų užvaldymo strategija labai paprasta. Pirmiausia jas reikia suminkštinti atsitiktinius faktus suplakus su nesuprantamais pavadinimais. Pirmoji patikliųjų banga jau sukurta. Po to absurdą pakeli iki rimtos diskusijos lygio, taip surenki dar pasekėjų. Skeptikams pasėji abejonių, prieštaraujančius apkaltini parsidavimu, o likusiųjų smegenims suminkštėjus jas lieka pasūdyti ir išsikepti. Taip buvo su skalūnų dujomis, smegenis virinančiais telefonais, karves žmogėdromis verčiančiomis vėjo jėgainėmis. Pasaulio garso astrofizikas Neilas deGrasse'as lengvai įrodo, kad ir gąsdinimai genetiškai modifikuotu maistu tėra tuščias burbulas.
(0) 2013-05-24 0
Vienoje iš „Google“ laboratorijų gimsta beprotiškos idėjos, kurios labiau žavi mokslinės fantastikos gerbėjus, o ne bendrovės akcininkus, trokšančius greito pelno. Laboratorijoje „Google X“ sąmoningai tyrinėjamos idėjos, sprendimai ir inovacijos, kurios turi mažai bendro su tradiciniu „Google“ verslu, rašo „Businessweek“.
(0) 2013-05-01 0
Šaltojo karo metais Masačūsetso technologijų instituto (MIT) laboratorijose mokslininkai plušėjo kurdami idėjas ir išradimus, kurie amerikiečiams padėtų kovoti su Sovietų sąjunga – pavyzdžiui, ankstyvo įspėjimo radarus ir palydovines sekimo sistemas. Dabar tas pats institutas dirba iš esmės priešinga kryptimi – jie bendradarbiauja su Rusija ketindami sustiprinti šios šalies mokslo potencialą, rašo „Bloomberg“.
(19) 2013-04-22 0
Norint pažinti dabarties pasaulį ir priimti kompetentingus sprendimus, reikia mokslinio išprusimo, moksliškai raštingų žmonių, kurie kurtų išmintingus įstatymus, kovotų su fanatizmu, socialinėmis neteisybėmis – teigia profesorius emeritas, habilituotas fizikos mokslų daktaras Jonas Grigas. Sulaukęs garbaus amžiaus, akademikas daugiau laiko skiria mokslo populiarinimui.
(10) 2013-02-21 0
„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, „Google“ bendraįkūrėjis Sergejus Brinas ir rizikos kapitalistas Jurijus Milneris kartu įsteigė iki šiol solidžiausią fondą, iš kurio kasmet bus dalinami apdovanojimai už pačius pažangiausius pasiekimus gyvybės mokslų srityje. Ir 11 apdovanojimų buvo skirta nedelsiant, rašo guardian.co.uk.
(36) 2010-11-21 1
Holivudas vienas po kito pristato įspūdingus fantastinius filmus, kuriuos specialiųjų efektų pagalba sukuria nematytus pasaulius ar pristato sunkiai įsivaizduotinus ateities mokslo pasiekimus. Bet iš kur scenarijų autoriai ima tokių nestandartinių idėjų? Galbūt fantastiniai epizodai gimsta iš jau esamų mokslo žinių?
(8) 2010-06-03 0
Gegužės antrojoje pusėje iš Lietuvos žiniasklaidos topų niekaip nepasitraukiant vyrui violetiniais drabužiais, pasaulio laikraščių pirmuosiuose puslapiuose mirgėjo kito vyro nuotrauka. Šis pasaulinio dėmesio objektas – amerikietis genetikas Craigas Venteris – su grupe savo laboratorijos mokslininkų jau daug metų dirbantis genų inžinerijos srityje.
(6) 2010-02-22 0
Autoritetingi mokslininkai mano, kad neseniai kilę skandalai, susiję su klimato tyrimais, apskritai pablogino mokslo reputaciją, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.
(22) 2010-02-01 0
Margaret Atwood parašė nuostabų esė apie istorinę išprotėjusio mokslininko idėjos raidą (spausdinamas Billo Brysono redaguotoje knygoje „Seeing Further“ (2010) apie mokslinę Karališkąją draugiją).