Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo atradimų istorijos (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(45) 2008-05-15 2
Turbūt tik nedaugelis žmonių, girdėjusių apie LSD žino ir jo atradėjo vardą - chemiką Albert Hofmann. Būdamas 102 metų amžiaus balandžio 29-ą dieną jis paliko mūsų pasaulį. Pristatome "The Economist" parengtą straipsnį apie mokslininko didžiausio atradimo istoriją.
(3) 2008-05-11 0
Niujorko Valstybinio Universiteto mokslininkai Nathan'as Pipitone ir Gordon'as Gallup'as nustatė, jog moters balsas tampa patrauklesnis kai ji yra vaisingumo ciklo viršūnėje. Tyrinėtojai įrašinėjo 10 moterų balsus įvairiais menstruacinio ciklo momentais. tada jie duodavo įrašus atsitiktine tvarka paklausyti savo studentams - tiek vaikinams, tiek merginoms ir prašė įvertinti klausomo balso patrauklumą. Abi vertintojų grupė teigė, jog patraukliausi buvo tie moterų balsai, ku...
(0) 2008-05-11 0
Ląstelėse turimas genų kopijų kiekis priklauso nuo organizmo rūšies: dauguma žmogaus kūno ląstelių turi dvi kopijas, tuo tarpu dauguma bakterijų turi tik vieną. Išimtis yra Epulopiscium - narvalų žarnyne gyvenanti gigantiška bakterija. Šis mikrosutvėrimas turi net 200000 savo genomo kopijų.
(10) 2008-05-10 5
1975 metų gruodį Steve Sasson'as kartu su savo kolegomis pagaliau susiruošė išbandyti naująjį įrenginį, kurį jie surinko Ročesterio mieste vienoje kompanijos "Kodak" laboratorijoje. "Tai" buvo ganėtinai keistas skaitmeninių elektroninių grandynų rinkinys. Patys išradėjai iš paskutiniųjų stengėsi save įtikinti, jog tai buvo naujos kartos nešiojamas fotoaparatas.
(4) 2008-04-22 0
Neįtikėtina, tačiau mokslininkai nustatė, jog gonorėją sukelianti bakterija yra stipriausias gyvas pasaulio sutvėrimas. Žinoma, matuojamas santykinis stiprumas - šie mikroorganizmai sugeba išskirti stūmimo jėgą, 100000 kartų didesnę nei jų pačių svoris. Palyginimui, tai būtų tarsi žmogus sugebėtų pakelti 10 tūkstančių tonų. "Tai yra visiškai nauja jėgą generuojančių elementų koncepcija", teigia tyrimą atlikę mokslininkai. Tyrimo rezultatai taip pat gali pad...
(6) 2008-04-22 0
Kasmet vien tik į JAV sąvartynus patenka apie 30 milijardų įvairiems gėrimams skirtų plastmasinių butelių. Tai - didžiulė aplinkosaugos problema visame pasaulyje. Tačiau jei Misūrio Mokslo ir Technologijų Universiteto tyrimai pasiteisins, ateities plastmasiniai buteliai praėjus keturiems mėnesiams po panaudojimo tiesiog... išnyks. Nors įvairios kompanijos jau parduoda skirtingus biodegraduojančius polimerus, tokie produktai dažnai yra per daug brangūs, prastos kokybės arb...
(11) 2008-04-18 0
Ar patikėtumėte, jei sužinotumėte, jog žmogus be jokio mokslinio medicininio ar net koledžo išsilavinimo sugalvojo tai, kas pastaraisiais metais gali būti vienu daugiausiai žadančių pasiekimų vėžio tyrimų srityje? Taip, tai tiesa, o jei manote, jog tai skamba neįtikinamai, įvertinkite dar ir tai: jis tai pasiekė naudodamas savo žmonos pyragų keptuves ir dešrainius.
(2) 2008-04-17 0
Tą sugeba oposumai, kai kurios gyvatės ir netgi didieji bizonai. Naujo atlikto tyrimo metu nustatyta, jog tai sugeba ir ugninės skruzdėlės, tačiau tik būdamos jauno amžiaus. Kai kyla pavojus, jos, siekdamos apgauti užpuoliką, apsimeta negyvos. "Niekas tokio reiškinio nepastebėjo anksčiau, ir jis labai mane nustebino", pasakoja Pietų Floridos Universiteto evoliucijos biologė Deby Cassill.
(4) 2008-04-17 8
Mokslininkai teigia, jog seniausias pasaulyje žinomas medis yra Švedijoje augantis spygliuotis, savo šaknis suleidęs paskutiniojo ledynmečio pabaigoje. Matomoji 4 metrų aukščio medžio eglės dalis nėra senovinė, tačiau jos šaknų sistema gyva jau 9550 metų. Šį faktą nustatė Umeå Universiteto (Švedija) Ekologijos ir aplinkosaugos mokslo fakulteto profesoriaus Leif'o Kullman'o vadovaujama komanda.
(4) 2008-04-11 0
Pirmoji varlė be plaučių buvo aptikta Borneo salos džiunglėse prieš 30 metų. Tačiau dėl gyvūno retumo iki šiol buvo surasta tik dar viena šios rūšies atstovė, o mokslininkams taip ir nebuvo suteikta galimybių "paanalizuoti ją iš vidaus"... iki šiol. Paslaptingoji amfibija lotynišku pavadinimu 'Barbourula kalimantanensis', panašu, gauna visą reikalingą deguonį per savo odą. "Niekam net nekilo minties ją skrosti - nebuvo jokios priežasties manyti, jog ji gali neturėt...
(0) 2008-04-09 0
Kaip galima "pasverti" supermasyviąją juodąją skylę, kurios masė nuo milijono iki milijardo kartų didesnė nei Saulės? Būdas gali būti lygiai toks pat paprastas kaip ir šias skyles talpinančių galaktikų fotografavimas. Astronomų komanda nustatė, jog kuo didesnė galaktikos centre slypinti juodoji skylė, tuo glaudžiau išsidėsto galaktikos spiralinės vijos. Jei tai pasitvirtins, galima bus išvesti palyginti paprastą formulę, pagal kurią bus galima gauti naujos informaci...
(9) 2008-04-01 0
Tai pavyko padaryti istorikų, inžinierių, archyvarų ir mokslininkų grupei, 2007 m. susivienijusiai į neformalią nepelno organizaciją „First Sounds“. Jos tikslas – surasti ir atkurti pačius seniausius garso įrašus.
(0) 2008-03-31 0
Ilinojaus universiteto mokslininkų komanda atrado būdą, leidžiantį iš silicio ir gumos gaminti lanksčias mikroschemas. Kietos būsenos silicio elektroniniai įtaisai yra pakankamai galingi, tačiau ne visada tinka specifinėms taikymo sritims, pavyzdžiui, medicininiams jutikliams gaminti. Tyrinėtojai sugalvojo, kaip priklijuoti 1,5 mikrono storio silicio sluoksnį ant tampraus plastiko - rezultate gaunama tampri mikroschema. Video parodyta, kaip realiai atrodo toks gaminys.
(2) 2008-03-28 0
Panašu, jog išskirtinai geros briedžių klausos paslaptis slypi jo raguose. Mokslininkai nustatė, jog šis nuostabiai atrodantis gyvūnų galvas puošiantis aksesuaras leidžia jiems girdėti garsus trijų kilometrų atstumu. Įvertinant tai, jog briedžių klausa yra ir taip gera (jų ausys didelės ir gali pasisukti beveik bet kuria kryptimi), ragai pagerina klausos savybes 19 procentų.
(1) 2008-03-28 0
Nebūkite žiaurūs su vikšrais - jie to nepamirš. Mokslininkai nustatė, jog drugiai ir drugeliai prisimena tai, ką išmoko būdami vikšrais. Šis atradimas meta iššūkį plačiai priimtai nuomonei, jog vabzdžiai - jų smegenys ir visa kita - visiškai pakinta virsmo į galutinę formą metu. Tyrimo rezultatai gali suteikti naujų žinių apie nervų vystymąsi.