Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo atradimų istorijos (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2008-04-01 0
Tai pavyko padaryti istorikų, inžinierių, archyvarų ir mokslininkų grupei, 2007 m. susivienijusiai į neformalią nepelno organizaciją „First Sounds“. Jos tikslas – surasti ir atkurti pačius seniausius garso įrašus.
(0) 2008-03-31 0
Ilinojaus universiteto mokslininkų komanda atrado būdą, leidžiantį iš silicio ir gumos gaminti lanksčias mikroschemas. Kietos būsenos silicio elektroniniai įtaisai yra pakankamai galingi, tačiau ne visada tinka specifinėms taikymo sritims, pavyzdžiui, medicininiams jutikliams gaminti. Tyrinėtojai sugalvojo, kaip priklijuoti 1,5 mikrono storio silicio sluoksnį ant tampraus plastiko - rezultate gaunama tampri mikroschema. Video parodyta, kaip realiai atrodo toks gaminys.
(2) 2008-03-28 0
Panašu, jog išskirtinai geros briedžių klausos paslaptis slypi jo raguose. Mokslininkai nustatė, jog šis nuostabiai atrodantis gyvūnų galvas puošiantis aksesuaras leidžia jiems girdėti garsus trijų kilometrų atstumu. Įvertinant tai, jog briedžių klausa yra ir taip gera (jų ausys didelės ir gali pasisukti beveik bet kuria kryptimi), ragai pagerina klausos savybes 19 procentų.
(1) 2008-03-28 0
Nebūkite žiaurūs su vikšrais - jie to nepamirš. Mokslininkai nustatė, jog drugiai ir drugeliai prisimena tai, ką išmoko būdami vikšrais. Šis atradimas meta iššūkį plačiai priimtai nuomonei, jog vabzdžiai - jų smegenys ir visa kita - visiškai pakinta virsmo į galutinę formą metu. Tyrimo rezultatai gali suteikti naujų žinių apie nervų vystymąsi.
(0) 2008-03-04 0
Ar niekada nekilo klausimas, kodėl žiema yra gripo sezonas? Mokslininkai ilgai laužė galvą, kodėl gripo ir kiti kvėpavimo takais į žmogaus organizmą patenkantys virusai plinta gerokai smarkiau šaltuoju metų laiku. Buvo sugalvota įvairių teorijų, pradedant tuo, jog žiemą žmonės daugiau laiko praleidžia namie, baigiant padidėjusio Saulės spinduliavimo poveikiu vasarą. Tačiau nei viena teorija šio fenomeno pilnai nepaaiškindavo.
(20) 2008-03-03 1
Alberto Einšteino Medicinos Koledžo (Niujorkas, JAV) mokslininkai atrado juodojo grybo rūšį, galinčią mitybai naudoti branduolinę radiaciją. Šie grybai rasti ant vis dar stipriai radioaktyvių Černobylio branduolinio reaktoriaus liekanų. Juos, augančius tiesiog ant sienų, tyrimams surinko specialus robotas. Tai - netikėtas atradimas, kuris ateityje jis gali turėti nemaža praktinės reikšmės.
(7) 2008-03-03 0
NASA mokslininkai aptiko, jog erdvėlaiviams skrendant pro Žemę link Saulės sistemos pakraščio, juos veikia nepaaiškinamos jėgos. Mokslininkus glumina tai, jog ta pati paslaptinga judėjimo anomalija buvo pastebėta penkiuose ar šešiuose pro mūsų planetą praskriejusiuose kosminiuose aparatuose. Ji buvo pastebėta jau prieš dešimtmetį, analizuojant du praktiškai identiškus erdvėlaivius - "Pioneer 10" ir "Pioneer 11". Dėl to reiškiniui suteiktas pavadinimas "Pionieriaus anom...
(0) 2008-02-27 0
Mokslininkai jau kurį laiką žinojo, jog žuvys gali atskirti didesnius žuvų būrius nuo mažesnių, tačiau tik dabar aptiko, jog jos tai daro... skaičiuodamos. "Mes gavome pirmuosius įrodymus, jog žuvys turi rudimentinių matematinių gabumų", teigia Padova Universiteto (Italija) eksperimentinės psichologijos mokslininkas Christian'as Agrillo, kuris padarė šį atradimą tirdamas grupelę gambuzijų (lot. Gambusia holbrooki).
(3) 2008-02-10 0
Tikėtina, jog ateityje geriausia apsaugos priemonė nuo greitai plintančių ligų, tokių kaip paukščių gripas, bus vakcina, kurią gydytojai... ištatuiruos ant jūsų odos. Mokslininkai šiuo metu eksperimentuoja su šiek tiek modifikuotais tatuiravimo įrankiais, kuriais į žmogaus kūną galima įvesti DNR vakciną - tai potenciali naujos kartos vakcinos forma, kurią būtų galima gaminti dideliais kiekiais ir kovoti su ŽIV, gripo, maliarijos ir kitų ligų sukėlėjais.
(3) 2008-02-05 1
Kosmoso zondo "Messenger" padarytos Merkurijaus nuotraukos NASA mokslininkams leido padaryti naują išvadą apie šią planetą. Pasirodo planeta traukiasi į vidų, t.y. mažėja. Susitraukimą liudija uolienų "raukšlės" planetos paviršiuje. Tai senstanti planeta, kurios paviršius visas nusėtas vulkanų išsiveržimų paliktais "randais".
(9) 2008-02-05 0
Tuo sunku patikėti, tačiau intelektualūs ir draugiški delfinai taip pat gali būti žiaurūs žudikai. Tokią išvadą jūrų gyvūnijos ekspertai padarė studijuodami video medžiagą, kurioje užfiksuoti lašišas gaudantys delfinai. Tačiau taip buvo manoma anksčiau - atidesnio tyrimo metu nustatyti negailestingi jūros kiaulių užpuolimai. Šie gyvūnai buvo puolami taip žiauriai, jog jiems buvo laužomi kaulai ir draskomi minkštieji audiniai.
(2) 2008-01-20 0
Heidelberg'o universiteto (Vokietija) mokslininkai teigia, jog nustatyta moters, pozavusios įžymiosios Leonardo Da Vinči "Mona Lisa" portretui, tapatybė. Debatai šiuo klausimu "siautėjo" šimtmečius ir tai buvo viena didžiausių meno pasaulio mįslių. Kai kurie manė, jog autorius tapydamas suliejo daugybės žmonių bruožus į vieną, kiti manė, jog modeliu buvo jo motina, ar netgi jis pats. Kas gi iš tiesų buvo Mona Lisa?
(0) 2007-11-01 0
20 amžius antrojoje pusėje amerikiečiu filmuose dominavo galybė įvairios technikos, kuri tik vėliau buvo sukurta. Vienas iš pavyzdžių tai būtų Jetpacka’as (Smagus daiktas primenantis kuprinę ir galintis iškelti žmogų į orą). Idėja šiam išradimui davė 1928 metais sukurtas fantastinis serialas Buck Rogers, pagrindinis jo veikėjas naudojo jetpack’ą kaip transporto priemone. Įrenginio veikimo principas labai paprastas, naudojami tie patys reaktyviniai varikliai tik ši...