Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo atradimų istorijos (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2008-12-04 0
Daugiau nei prieš 400 metų danų astronomas Tycho Brahe (Tichas Brahė) metė iššūkį tų laikų dangaus sampratai remdamasis danguje pasirodžiusios naujos žvaigždės stebėjimu, o mokslininkai neseniai pranešė pagaliau tiksliai nustatę, ką matė Renesanso šviesuolis.
(29) 2008-11-21 28
Prireikė daugiau nei šimtmečio, tačiau Alberto Einsteino (Alberto Einšteino) garsioji formulė E=mc² pagaliau buvo įrodyta sutelkus milžiniškas Prancūzijos, Vokietijos ir Vengrijos fizikų pastangas.
(7) 2008-11-19 0
JAV veikiančiame Tevatron dalelių greitintuve aptikta nauja elementarioji dalelė, susidedanti iš dviejų keistųjų ir vieno žaviojo kvarko.
(16) 2008-11-02 3
„Atomas“, „atomo branduolys“... nuo kada žmonės žino šiuos žodžius ir ką iš tikrųjų jie reiškia? Jų atsiradimo istorija labai ilga ir paini, ji prasideda maždaug 450 metų prieš Kristų. Pirmasis pasaulyje branduolinis reaktorius atsirado Čikagos universiteto sporto salėje. Didelių energijos kiekių gavimas vykstant branduolinėms reakcijoms pirmiausia buvo panaudotas kariniams reikalams.
(13) 2008-11-01 0
Japonijos mokslininko Makoto Nakamuros misija – priversti įprastą spausdintuvą gaminti žmogaus organus.
(51) 2008-10-22 6
Lemputė, telefonas, elektroninis paštas – jeigu esate savo srities specialistas, yra du būdai savo vardą išsaugoti visiems laikams – arba sukurti kažką naujo, arba… teigti, kad to padaryti neįmanoma. Jei norite būti atsimintas internete, rinkitės antrąjį variantą. Jūsų dėmesiui – devyni išradimų, pakeitusių mūsų gyvenimus, tačiau nepripažintų ekspertų, pavyzdžiai.
(24) 2008-09-28 0
Kalifornijos matematikai rado naują didžiausią, 13 mln. skaitmenų ilgio pirminį skaičių ir pretenduoja gauti 100 tūkst. dolerių (apie 234 tūkst. litų ) premiją, praneša BBC. Pirminis skaičius yra natūralusis skaičius, kuris dalinasi tik iš savęs ir iš vieneto.
(19) 2008-07-30 2
Puikiai tamsoje ar 3 km gylyje po vandeniu filmuojančių japoniškų vaizdo kamerų vartotojai nė neįtaria, kad prie šio atsiradimo prisidėjo lietuvių mokslininkai. Tiesa, už šį išradimą jie negavo nė cento, kadangi tėvynėje savo laiku jis buvo išjuoktas kaip prieštaraujantis fizikos dėsniams. Nesuskubus jo užpatentuoti, tai padarė japonai.
(22) 2008-07-28 0
Pietų Korėjos mokslininkams pavyko dar vienu žingsniu pasistūmėti į priekį kuriant stabilius branduolinės sintezės reaktorius. Šalies Nacionaliniame branduolinės sintezės tyrimų institute (National Fusion Research Institute) atlikto eksperimento metu tyrinėtojams pavyko sukurti superįkaitintos plazmos būseną, kuri išliko stabili 249 milisekundes - beveik du su puse karto ilgiau nei buvo tikimasi. Tai naujos formos plazma, kurią būtų galima naudoti elektrai generuoti analo...
(5) 2008-07-24 0
Tokijo Technologijų Instituto (Japonija) profesorius Tomiki Ikeda kartu su savo komanda sukūrė plastikinį motorą, kuris varomas tiesiogiai Saulės šviesa. Priešingai nei fotogalvaninių elementų atveju, šiame įrenginyje šviesa nekonvertuojama į elektrą. Motoras sukimosi momentą gauna iš specialaus plastmasės mišinio, turinčio azobenzeno. Toks mišinys susitraukia jį paveikus ultravioletine šviesa ir atgauna pradinę formą, jį apšvietus matomo diapazono šviesa.
(0) 2008-07-17 0
Labai tikėtina, jog pavyks atskleisti sudėtingą kadaise virš dinozaurų galvų sklandžiusių ir seniai išnykusių paukščių plunksnų dangos raštą. Mokslininkai sugalvojo 100 milijonų senumo suakmenėjusių plunksnų spalvų struktūrą interpretuoti mikroskopu tirdami spalvas lemiančias ląsteles - melanosomas - kurios kažkokiu būdu išliko nesunaikintos fosilizacijos proceso metu.
(2) 2008-06-28 0
Pietų Kalifornijos Universiteto (JAV) "ICT Graphics Lab" padalinio mokslininkai sukūrė palyginti nedidelės savikainos 3D holografinio displėjaus sistemą. Vaizdo atkūrimo procesas nėra paprastas, tačiau jis išskaidomas į kelis pagrindinius etapus, kurie šiandieniniam mokslui ir technikai jau yra įveikiami. Tam naudojamas greitai besisukantis veidrodis, greitaveikis DLP projektorius ir gudri matematinė posistemė.
(3) 2008-06-16 1
Galime tik spėlioti, ką senovės Romėnai būtų pagalvoję apie dabartinius stalo žaidimus, tačiau tiksliai žinome, jog panašiai pramogauti mėgo ir jie. Vienas pagrindinių tokio fakto įrodymų - 2-ajame mūsų eros amžiuje Romoje pagamintas stiklinis dvidešimties pusių (d20) kauliukas įžymiajame Christie's aukcione parduotas už 17925 dolerių. Istorikai žino, kad jame pavaizduoti simboliai yra romėniški, tačiau kol kas nėra išsiaiškinę, kokiame žaidime jie buvo naudoj...
(4) 2008-06-10 0
Pensilvanijos (JAV) mokslininkai aptiko 120000 metų amžiaus mažų bakterijų rūšį, gyvenančią dviejų mylių gylyje po Grenlandijos ledynais. Tikimasi, jog mikroorganizmų gebėjimas išlikti šioje žemos temperatūros, aukšto slėgio, mažo deguonies kiekio ir prastomis mitybos sąlygomis leis tirti, kaip gyvybė (bendrąja prasme) gali išlikti įvairiose ekstremaliose mūsų planetos vietose ir, galbūt, kitose planetose.
(5) 2008-06-03 0
Pažvelkite į štai šią nuotrauką: raudonos linijos yra visiškai tiesios, tačiau jei jūs kiek ilgiau sutelksite žvilgsnį ties vidurio tašku, atrodys, jog jos išlinksta į išorę. Rensselaer Politechnikos Instituto (Niujorkas, JAV) mokslininkas Mark'as Changizi atrado ne tik šios, bet ir visų optinių iliuzijų paslaptį: jos veikia dėl to, kad smegenys sugeba "matyti" ateitį.