Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo galimybių ribos (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(31) 2019-02-18 7
Oksfordo miesto rotušė sausakimša žmonių, norinčių išgirsti legendinio universiteto matematikos profesoriaus, mokslo filosofo ir krikščionybės apologeto Johno Lennoxo mintis apie jo knygą „Ar mokslas gali paaiškinti viską?“ („Can science explain everything?“).
(3) 2017-06-08 13
<em>Nemažai terminų, palikę mokslo oazes, persikėlė į kasdienę kalbą — tik, deja, dažnai jie naudojami neteisingai.Io9 žurnalistai pasiteiravo mokslininkų, kokie moksliniai terminai dažn
(2) 2015-09-28 0
Lietuvoje baigėsi mokslo festivalis, skatinantis jaunimą siekti mokslo žinių, didinantis visuomenės mokslinį išprusimą, o štai leidykla „Basic Books“ ką tik išleido antrąjį Johno Horgano knygos „The End of Science“ („Mokslo pabaiga“) leidimą, kurioje jis rašo, kad daugiau nebus didžių mokslo atradimų ir revoliucijų – nebus tokių esminių įžvalgų, kaip heliocentrizmas, evoliucija, kvantinė fizika, reliatyvumas, Visatos Didysis sprogimas.
(0) 2014-04-22 0
Palydovų stebėjimai leido ištyrinėti atokiausius Žemės kampelius, o jų duomenys leistų sudaryti patį tiksliausią žemėlapį. Nepaisant to, žmonės vis dar naudojasi žemėlapiais, kurių masteliai yra iškreipti. Šios klaidos atkartojamos net interneto žemėlapiuose.
(0) 2014-01-13 0
Australijos nacionalinė mokslo agentūra paskelbė retą atsiprašymą – vienos septynmetės mokslininkai atsiprašė dėl to, kad negalėjo jai sukurti ugnimi besispjaudančio slibino, teisindamasi, kad tos mitinės būtybės nepakankamai ištirtos.
(0) 2013-04-02 0
Procesas, kad mus kuria technologijos, kaip ir mes kuriame technologijas, neabejotinai dvipusis. Jis vyksta jau seniai: tada, kai beždžionė pirmąkart pasiėmė pagalį ir pasikasė nugarą, ji tapo technologinės evoliucijos auka, o mes netekome laisvės ir valios. Taip teigia vienas iš Knygų mugėje vykusios mokslininkų diskusijos „Ar technologijos valdo žmogų, ar žmogus technologijas?“ dalyvių, docentas daktaras Mikas Vengris.
(10) 2013-02-04 0
Šiuolaikinis mokslas turi mažai galimybių pasiekti ką nors panašaus, ką padarė Galileo, pirmasis teleskopu ėmęs tyrinėti dangų, ar Charlesas Darwinas, pasiūlęs evoliucijos teoriją, teigia psichologas ir mokslo genijų ekspertas.
(2) 2011-03-14 0
Te skaitytojas nepamano, kad fizikos mokytojai/dėstytojai gali ir sugeba atsakyti į visus panašaus pobūdžio ir kitokius klausimus. Fizikus mokslininkus taip pat kankina daug šiai dienai neatsakytų klausimų: Visatos, taip pat ir mūsų pačių, kilmės nustatymo, masės pavertimo energija, termobranduolinės energijos gavimo ir daugelis kitų problemų. Na, o jei pasitaiko klausimas, į kurį nerandi atsakymo šiandien, tiesiog taip ir atsakai: šiandien to paaiškinti negaliu, bet, ga...
(48) 2010-09-24 1
Populiariojo mokslo literatūros atstovai išsakė savo spėjimus, jog mokslinių atradimų era artėja prie pabaigos, mat dėl ribotų žmogaus protinių sugebėjimų tolesni moksliniai laimėjimai taps nebeįmanomi.