Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo mitai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-02-14 9
Į paieškos sistemą suvedę frazę „bendras silpnumas“, kuris būdingas 80 proc. ligų, žmonės randa pačias baisiausias – dėl to reikia gilintis į save, o ne internetinius šaltinius.
(11) 2017-02-13 14
Daugelis žmonių turi vienokių ar kitokių žalingų įpročių, kurie žaloja jų sveikatą. Mokslas juos jau ilgai tyrinėja, bandydamas surasti priešnuodžius ir informuoti visuomenę apie rūkymo, alkoholio vartojimo, persivalgymo ir kitų įpročių žalą. Visgi, jie vis tiek tarsi samanomis apaugo įvairiais mitais. Pateikiame 10 populiariausių mitų apie tris žalingus įpročius: rūkymą, alkoholio vartojimą ir dažną persivalgymą.
(2) 2017-02-06 -22
Turbūt niekas neabejoja, kad miegas – vienas svarbiausių veiksnių, padedančių jaustis sveikai ir žvaliai. Tačiau apie miegą yra sukurtų mitų, kuriais tikint gali apkarsti gyvenimas.
(3) 2017-02-06 22
Gamtos anomalijos priverčia valdininkus imtis netradicinių priemonių. Puikus to pavyzdys – San Diego (JAV) 1915 metų sausros istorija. San Diego miestą alinant sausrai, valdininkai pasamdė „lietaus žmogų“ Charlesą Hatfieldą, kuris teigė turįs slaptą cheminę formulę, kaip prišaukti lietų.
(0) 2017-02-02 27
Meluoja visi – šią frazę išmokstame ankstyvoje jaunystėje, suprasdami, kad viskuo reikia abejoti. Visgi, ne visi žmonės yra vienodai geri melagiai – kai kurie išsiduoda labai greitai, o tada turi teisintis. Mokslininkai taip pat domisi žmonių naudojamais melo mechanizmais ir jų efektyvumu ir jau yra sugriovę ne vieną mitą. Ar galima pažvelgus į žmogaus akis pasakyti ar jis meluoja? Ar egzistuoja tiesos serumas? Pateikiame keletą įdomių faktų apie melavimą.
(5) 2017-01-30 69
Kas nutiktų, jei netoliese būtų numesta atominė bomba? Tikimybė, kad taip tikrai nutiks yra menka, tačiau žmonės šiuo klausimu visada buvo labai smalsūs. Kokiu minimaliu atstumu esant nuo sprogimo epicentro galima tikėtis išgyventi? Kas atsitiktų su sprogimo zona po savaitės, mėnesio ar po kelių metų? Ar tikrai nėra jokių būdų apsisaugoti?
(0) 2017-01-25 14
Šiaurės korėjiečiai provokuoja JAV tiek pat ilgai, kiek šiaurės korėjiečiai garbina Kim Il-Sungą, kaip gimusį iš krentančios žvaigždės, rašoma „Business insider“. Vienas JAV prezidentas, kaip teigiama, ne visada blaivus, ne kartą ruošėsi prieš komunistines valstybes panaudoti branduolinį ginklą.
(0) 2017-01-23 -1
Kas kartą, kai gamtoje žmonės pastebi simetriškas figūras, tokias kaip magiški apskritimai žemės paviršiuje Namibijoje, daugumai kyla didžiulis noras aiškinti jas nežemiškų civilizacijų įsikišimu. Visgi dažniausiai paaiškinimas yra gana akivaizdus ir, deja, visai nuobodus, rašoma svetainėje sciencealert.com.
(0) 2017-01-19 1
Tikriausiai jau girdėjote, kad išrinktojo JAV prezidento garbei mokslininkai jo vardu pavadino naują plaštakių rūšį. Vieni išgirdę šią žinią juokėsi, manydami, kad mokslininkai iš Donaldo Trumpo pasišaipė. Kiti mano, kad tai puiki proga patikrinti, ar jis turi gerą humoro jausmą. Bet ar žinojote, kad žymių žmonių ir personažų vardais naujos rūšys vadinamos ne taip jau retai? Pateikiame keletą įdomių šios tradicijos pavyzdžių.
(0) 2017-01-09 -6
Kad ir kaip šuoliais į priekį judėtų mokslas, daugybė paslapčių iki šiol yra neatskleistos. Iš tikrųjų, nepaisant didelių mokslininkų pastangų, visą civilizacijos istoriją yra nusėjusios smulkesnės ar didesnės paslaptys. Tiesa, kai kurios iš jų nėra tokios jau svarbios, nors ir labai kursto žmonių smalsumą. Pavyzdžiui, ar patikėtumėte, kad 1876-aisiais vieną dieną JAV netikėtai pradėjo lyti mėsa?
(1) 2017-01-06 6
Peršalimo ir gripo sezonas įpusėjo. Sergančiųjų daugėja. Kaip atpažinti, kada puola gripas, o kada prasideda paprastas peršalimas? Vokiečių infekcinių ligų specialistas Peteris Walgeris atskleidė skirtumą ir paaiškino, kada būtina kreiptis į gydytoją.
(0) 2017-01-04 9
Kuomet išgirstame apie skaistybės diržus, dažniausiai įsivaizduojame viduramžius, kuomet riteriai išjodavo į kryžiaus žygius ir užrakindavo skaistybės diržus savo žmonoms, kad šios liktų tyros ne vienerius metus, kol šie sugrįš. Tačiau ar iš tikrųjų skaistybės diržai buvo naudojami viduramžiais?
(0) 2017-01-03 12
Tiek paauglėms, tiek vyresnio amžiaus moterims kyla nepatogių klausimų apie krūtis, kurių jos nedrįsta paklausti aplinkinių.
(3) 2016-12-07 -12
Pasaulyje visada sklandė galybė įvairių legendų ir mitų. Kai kuriuos mokslui pavyko įrodyti ar paneigti, o kai kurie yra tokie menki, kad tikrų tyrimų atlikta taip ir nebuvo. Pavyzdžiui, ar esate girdėję apie Mariko Aoki fenomeną? O ar kada nors pajutote stiprų norą tuštintis, kuomet buvote knygyne? Šis fenomenas, pavadintas jį pirmą kartą aprašiusios moters vardu, pasirodo, yra sutinkamas gana dažnai.
(0) 2016-12-01 20
Delfinai yra jūriniai žinduoliai, gyvenantys tropiniuose vandenyse. Kaip tikriausiai žinote, delfinai yra labai bendraujantys žinduoliai, puikiai sutariantys su žmonėmis. Tačiau yra dalykų, kurių apie šiuos nuostabius gyvūnus turbūt dar nežinojote.