Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslo populiarinimo video klipai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-10-26 24
Eegzoplanetomis vadinamos planetos esančios už Saulės sistemos ribų. Šie dangaus kūnai masina žmonių fantaziją ir verčia įsivaizduoti neapsakomai toli egzistuojančius naujus pasaulius, galbūt slepiančius dar nepažintas gyvybės formas. Mokslininkai atranda vis naujas egzoplanetas, kurios pasižymi neįtikėtinomis charakteristikomis. Daugiau apie šiuos tolimus pasaulius sužinosite pažiūrėję trumpą pažintinį filmuką, kurį sukūrė technologijos.lt skaitytojas Arnas.
(1) 2015-05-01 19
Pirmame vaizdo įraše užfiksuota, kaip vystosi zebrinės danijos šoninė linija – savotiška vidinė ausis. Naudodami atvaizdavimo techniką, vadinamą selektyviąja plokštumos apšvietimo mikroskopija, kuri šviesos lapais apšviečia subląstelinius procesus, mokslų daktarė Mariana Muzzopappa ir Jimas Swogeris šiais metais laimėjo „Nikon“ Mažojo pasaulio judesio fotomikrografijos konkursą.
(0) 2015-04-30 21
Ugnies viesulas ant stalo. Skystį siurbianti žvakė. Oru klaidžiojanti liepsnelė. Žvakė-švytuoklė. Švilpiantis ugnies vamzdis. Juodoji gyvatė. Tai tik keletas įspūdingiausių šio piromagijos triukų rinkinio fokusų su ugnimi ir liepsnomis. Triukų autoriai primena, jog šie triukai gali baigtis ypač pavojingai, todėl rekomenduotume tiesiog pasigrožėti, ką fizikos dėsniai išdarinėja su ugnimi.
(0) 2015-02-17 12
Didelė kometa su ryškia galva ir uodega, nusidriekusia per pusę dangaus, yra įspūdingas reiškinys, ir nesunku suprasti, kodėl kometos senovėje keldavo siaubą. Žmonės jas laikė nelaimių pranašais; ši baimė ir dabar gyva ten, kur tarpsta primityvi gamtos samprata. Kas iš tiesų yra kometa sužinosite peržiūrėję trumpą pažintinį filmuką.
(0) 2015-02-16 35
Paukščių Takas — balzgana juosta nakties danguje, ypač gerai matoma tamsiomis, be Mėnulio naktimis. Šitaip pavadinta buvo todėl, kad rudens vakarais driekiasi per visą dangų iš šiaurės rytų pietvakarių link, t.y. maždaug sutampa su migruojančių paukščių išskridimo kryptimi.
(7) 2014-10-19 248
Tai filmas apie kvantinę mechaniką, labai gražiai padarytas: pusiau dokumentinis, pusiau meninis filmas. Pasakojama apie tai, kiek dabartiniai mokslininkai supranta apie pasaulį ir jo sandarą.
(1) 2014-05-09 12
Turbūt daugelis iš mūsų aliuminį įsivaizduoja, kaip kietą metalą, iš kurio gaminami laidai, vamzdžiai, ratlankiai ir kiti buitiniai daiktai. Tačiau ar visada jis toks stabilus ir nepavojingas? Kaip matyti, vakar „Youtube“ svetainėje paskelbtame sulėtintame vaizdo įraše, aliuminis lengvai dega ir gali virsti net mini supernova!
(0) 2014-04-23 0
Prieš kelias savaites Lietuvoje viešėjęs „Veritasium“ vaizdo tinklaraščio autorius Derekas Mulleris prieš kelionę į Vilnių viešėjo Danijoje, Aarhuse, kur fizikų ir chemikų grupė jam pademonstravo pačių susikurtą aparatą, kuriuo išmokė liepsną šokti pagal jų dūdelę. Beveik tiesiogine prasme.
(0) 2013-09-10 0
Lietuvos mokslų akademija paruoštame trumpame mokslo populiarinimo vaizdo reportaže „Akmens amžiaus smegenys informacijos amžiuje“ pasakojama, kodėl informacijos pertekliaus amžiuje žmogaus smegenų darbas remiasi senais principais, kai kada primena demokratiją ir kaip neuronai pasidalina gaunamas užduotis.
(42) 2013-07-15 0
Lietuvos mokslų akademija paruošė du mokslo populiarinimo vaizdo reportažus „Atominės energetikos mitai ir tikrovė“, kuriuose paprastai ir aiškiai pasakoja apie dažniausiai girdimus mitus apie atominę energetiką.
(0) 2013-02-20 1
Praėjusieji 2012 metai, kaip jokie kiti ankstesni, buvo itin dosnūs įdomia vaizdo medžiaga iš mokslo pasaulio. Perskaitę šį straipsnį pamatysite dešimt bene pačių įdomiausių su mokslu susijusių filmukų (be abejo, įdomumas šiuo atveju vertintinas subjektyviai), kiekvieną iš kurių jų autoriams, mokslu besidomintiems entuziastams, pavyko padaryti labai patrauklų ir turintį išliekamąją vertę.