Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Netradiciniai duomenų pristatymo metodai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-05-05 4
Jei kas paklaustų, kaip atrodo garsas, ko gero, įsivaizduotumėte muzikos grotuvų ekranėliuose „piešiamas“ vingiuotas linijas. Iš tiesų garso bangos primena raibulius, kuriuos vandenyje sukelia įmestas akmuo ar grumstas. Norite įrodymų? Prašom – viskas užfiksuota vaizdo įraše.
(0) 2014-04-09 -1
Nors sukurta daug pasaulinio kompiuterių tinklo funkcionavimo vizualizacijų, tačiau Oksfordo universiteto Interneto instituto mokslininkai Markas Grahamas ir Stefano De Sabbata bene pirmieji sumanė pavaizduoti pagrindines interneto ryšio magistrales Metro linijų pavidalu. Ir kaipgi šiame kontekste atrodo Lietuva?
(2) 2014-03-13 2
Europos oro erdvė yra viena iš labiausiai apkrautų pasaulyje. Kiekvieną dieną tūkstančiai skydžių operatorių dirba, kad milijonai keleivių saugiai pasiektų savo kelionės tikslą.
(1) 2014-01-22 2
Kartais mokslininkai glumina pasaulį ne tik paprastam mirtingajam sunkiai suvokiama tarptautinių žodžių iškalba, bet ir… neregėtu lakoniškumu. Prieš porą mėnesių, žurnalo „Evolutionary Antropology“ 2013 m. lapkričio/gruodžio mėn. numeryje buvo publikuotas vienas trumpiausių istorijoje mokslinių straipsnių – iš 2 žodžių. Bet, kaip netrukus bus galima įsitikinti, tai – toli gražu ne riba. 1974 m. prestižiniame žurnale „Journal of Applied Behavioral Analysis“ publikuotame straipsnyje žodžių buvo lygiai apskritas nulis.
(1) 2012-10-02 0
Sezoninių vandenynų mikrobų tyrimų duomenims suteikti vizualinį pavidalą – užduotis ne iš lengvųjų. O jei tuos duomenis pabandžius... sonifikuoti, t.y., paversti garsu? Būtent tai ir padarė biologas Piteris Larsenas (Peter Larsen) iš „US-DoE Argonne“ nacionalinės laboratorijos (JAV), kuriam, ko gero, mirtinai nusibodo tie patys grafikai, stulpelinės ir skritulinės diagramos.