Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paslaptingų gamtos reiškinių priežastys (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2014-05-06 5
Marsas siekia apie pusę Žemės dydžio, tačiau jo masė – tik vieną dešimtąją dalį. Kodėl taip skiriamės, nors esame artimi kaimynai? Į šį klausimą astronomai negalėjo atsakyti ilgą laiką. Ir pagaliau, naujos idėjos apie Saulės sistemos formavimąsi padėjo jiems šį galvosūkį išspręsti.
(15) 2013-11-04 5
Daugiau nei prieš 2 tūkst. metų gyvenęs graikų mokslininkas ir filosofas buvo pirmasis žmogus, atkreipęs dėmesį į tai, kad karštas vanduo į ledą sušąla greičiau nei šaltas. Iki pat šių dienų mokslininkai niekaip nesugebėjo paaiškinti šio paradokso. Bet paslaptis galų gale buvo atskleista.
(0) 2013-06-07 0
Jis buvo vienintelė žinoma pasaulio gorila albinosė. Dešimtmečius ji traukė lankytojų minias į Barselonos zoologijos sodą. Praėjus 10 metų po jos mirties nuo odos vėžio, mokslininkai įminė jos paslaptį, skelbiama telegraph.co.uk.
(45) 2012-06-28 0
Gluminantis klausimas. Trikdantis ne tik šviesiausius mokslo pasaulio protus, bet ir pripažintus mąstytojus (Aristotelį, pavyzdžiui). Fenomeno mįslė galiausiai mokslininkus taip išvedė iš kantrybės, jog Karališkoji chemikų draugija (The Royal Society of Chemistry) už atsakymą į klausimą, kodėl karštas vanduo šąla greičiau už šaltą, siūlo 1 tūkst. svarų (apie 4 tūkst. litų) premiją. Žinoma, tai – ne 250 tūkst. „žalių“ už „Sikorskio Iššūkį“ ir t...
(48) 2008-06-18 2
Britų astrofizikui pavyko iššifruoti vieną iš daugelio šalies laukuose aptinkamų paslaptingų piešinių, skelbia dienraštis „Daily Mail“.