Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Pseudomokslas (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-01-24 14
Taip, šioje antraštėje klaidos nėra. Vyrai tikrai merkia sėklides į sūrų padažą ir bando savo kūnu įsitikinti, ar jų tarpkojis sugeba reaguoti į skonį. Maža to, jie šį procesą filmuoja ir platina socialiniuose tinkluose – ypač kiniškame „TikTok“, rašo „Science Alert“.
(0) 2019-09-19 0
Nors horoskopai egzistuoja tūkstančius metų, astrologija nuo mokslo atskirta XVII a., o dabar laikoma geriausiu pseudomokslo pavyzdžiu.
(2) 2019-08-29 -16
Pseudomokslas sklinda, nes tikrasis mokslas visuomenei dažnai yra svetimkūnis. Tačiau su tokiais agresyviais pseudomokslo šalininkais kaip Ugnius Kiguolis reikia kovoti laikantis tam tikrų principų. Taip DELFI.lt teigia garsus mokslininkas ir mokslinio skepticizmo judėjimo narys Markas Boslough.
(0) 2019-07-30 5
Žmonės tiki pseudomokslinėmis teorijomis, tačiau abejoja moksliškai patvirtintais faktais, nes tai labiau atitinka jų pasaulėžiūrą. Taip DELFI.lt pasakoja garsus mokslo populiarintojas ir „YouTube“ žvaigždė Scott Manley.
(3) 2017-02-06 29
<em>Kovos su pseudomokslu ir mokslinių tyrimų falsifikavimu komisija prie RMA prezidiumo pripažino homeopatiją &mdash; gydymą supermažomis preparatų dozėmis &mdash; antimoksliniu metodu, o hom
(14) 2015-12-17 -18
Turbūt dažnas, kuris yra kokios nors mokslinės disciplinos specialistas, sunkiai begali nulaikyti šypseną, kai žmonės, kurie su jo tyrimų sritimi yra menkai susipažinę, imasi šią sritį kritikuoti ir dalintis įvairaus pobūdžio išvedžiojimais kurie neturi su realybe nieko bendra (turbūt dažnas gamtamokslininkas buvo sutikęs kreacionistą teigiantį, kad evoliucijos teorija yra melas).
(5) 2015-09-15 19
Per Šaltąjį karą sovietų mokslininkai į kosmosą paleido pirmąjį palydovą ir raketą, padėjo pradmenis lazerių technologijai ir sukūrė ginklų, kurių bijojo visas pasaulis. Dabar jie turi tikinti savo šalies politikus, kad pinigai nebūtų švaistomi kvailoms ir šarlataniškoms Rasputino laikus primenančioms idėjoms, rašo news.vice.com.
(5) 2012-09-02 0
Klastojimu, faktų iškraipymu ar pritempimu prie norimų išvadų kaltinti net ir labai garsūs mokslininkai: vienuolis, genetikos pradininku vadinamas Gregoras Mendelis, legendinis gamtininkas Charlesas Darwinas, mikrobiologas ir chemikas Luisas Pasteuras.
(19) 2012-02-13 9
Iš Lietuvos žiniasklaidos užsieniečiui gali susidaryti įspūdis, kad XXI amžiuje Europos centre gimsta nauja keista civilizacija. Viena vertus, ji naudojasi pažangiausiais XX amžiaus mokslo ir technologijų laimėjimais. Pati plėtoja mokslinius tyrimus ir kuria naujas technologijas. Lietuvos mokslininkai skelbia mokslinius straipsnius geriausiuose pasaulio žurnaluose, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose, dalyvauja Europos Sąjungos ir NATO projektuose, kuria naujas med...
(29) 2011-11-27 2
Neseniai Vilniuje viešėjo biochemikas, žurnalistas, mokslo žurnalistikos dėstytojas Londono City universitete ir aistringas grybautojas Toby Murcottas. „Transparency International“ surengė spaudos pusryčius, per kuriuos britas su Lietuvos žurnalistais dalinosi savo mintimis apie tai, kokia turi būti mokslo žurnalistika ir kokių atsargumo priemonių žurnalistui reikia imtis nenorint pakliūti į mokslo srityje interesų turinčių įmonių pinkles.
(26) 2011-11-11 2
Jungtinės Valstijos buvo sukurtos, remiantis švietimo epochos vertybėmis ir yra stipriausia mokslu paremta valstybė. Tačiau mokslo statusas visuomeniniame gyvenime dar niekada nebuvo toks žemas. 2012-ųjų metų prezidento rinkimų kampanijai įsisiūbuojant, JAV politikai, ypač dešinieji, regis, persikėlė į paralelinę visatą, kur nemokšiškumas, neigimas ir nepagrįstumas nugali faktus, įrodymus ir racionalumą.
(82) 2010-11-22 7
Kornelio universitete (JAV) 8 metus vykdyti eksperimentai atskleidė, kad žmonės iš tikrųjų gali nuspėti ateitį, tačiau toks „psi“ fenomenas ir toliau lieka nepaaiškintas.
(13) 2010-04-28 1
Pirmame šios eros amžiuje, rašydamas savo gamtos istoriją, Plinijus Vyresnysis teigė, kad kai vanduo pakyla į atmosferą ir suformuoja lietaus debesis, į save jis įsiurbia gausybę žuvų ir kartais netgi akmenų. Šios žuvys ir akmenys sklando virš mūsų danguje.
(34) 2010-04-07 0
Tai žinių visuomenės paradoksas: kuo daugiau žinome kartu kaip žmonija, tuo labiau kiekvienam asmeniškai trūksta žinių apie savo aplinką. Kiek iš mūsų dėdami kryžiuką referendume dėl IAE veiklos pratęsimo žinojome, kokiu būdu besidalindami atomų branduoliai gamino mums elektrą ir kada buvo keisti elektrinės kuro kanalai?