Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Stop kadras (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-12-13 2
Vienas iš JAV vyriausybės iššūkių branduolinių bandymu programos metu praėjusio amžiaus viduryje buvo sukonstruoti fotoaparatą, kuri užfiksuotų, kas vyksta sprogimo epicentre. Rezultatas – vadinamoji „Rapatronic“ kamera – ypatingai didelės spartos fotoaparatas, kuria pavyko užfiksuoti 30 metrų skersmens ugnies kamuolį, susiformuojantį per vieną dešimtmilijonąją sekundės dalį po branduolinio sprogimo.
(4) 2011-12-05 0
Šis eksperimentas, kurio metu demonstruojama paprasčiausia cheminė degimo reakcija, atrodo išties įspūdingai ir netgi kiek mistiškai. Padegus ant metalinio padėklo surikiuotus amorfiškus akmenėlius, iš jų pradeda rangytis mitinį požemių gyvatyną primenanti substancija. Žvelgiant iš šalies, susidaro įspūdis, jog liepsnojantys „aštuonkojo“ čiuptuvai realybėn lenda iš niekur. Tačiau nieko antgamtiško tame tikrai nėra. Maža to, panašūs procesai vyksta degant fej...
(1) 2011-12-02 0
Žaisti su ugnimi deguonies prisotintoje aplinkoje – kvailai įžūlus sumanymas? Toks argumentas neatrodė pakankamai svarus Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) įgulai, kuri per porą metų orbitinės stoties patalpose atliko daugiau kaip 200 eksperimentų, nes tiesiog siekė išsiaiškinti, kaip degimo procesas vyksta nesvarumo būklėje. Kaip danguje, taip ir ant žemės? Anaiptol. Vaizdo siužetas byloja, jog esant nesvarumui ugnis „elgiasi“ išties keistai.
(10) 2011-11-08 0
Pasakėlės iš rūsio? Tai kad ne – tik fizika. Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, iš akvariumo su vandeniu į kolbą su skystu azotu panardinta ir akimoju apledėjusi auksinė žuvelė panardinta atgal į akvariumą per keletą akimirkų atsigauna ir gyvenimą tęsia toliau. Maža to, visa tai – nufilmuota.
(8) 2011-11-02 1
Ore be jokių regimų prietaisų sklendžiantys objektai visada atrodo žaviai, įspūdingai ir mįslingai. Be to, tai vienas iš patogiausių būdų paprastam mirtingajam susipažinti su kvantine fizika. O ir fizikai įsigudrina įvaldyti vis sudėtingesnius levitacijos triukus.
(18) 2011-08-25 1
Jei daugeliui besidominčiųjų rūpi, KAS tokius ratilus palieka, tai tokių, kurie diskutuotų, KAIP piešinius laukuose galima formuoti, tėra vienetai. Iš tiesų, kaip jie ten atsiranda? Ar neklaužados sąmokslo teorijų autoriai (arba ateiviai) ištrypia javus kojomis (kojytėmis)? O gal taikomi pažangesni metodai? Oregono universiteto (JAV) fizikos ir menų profesorius Ričardas Teiloras (Richard Taylor) neabejoja, jog piešinių laukuose autoriai savo įmantraus dizaino pokštus kre...
(2) 2011-07-01 0
Menininkams juk visada kyla visokiausio plauko minčių, ar ne? Taip jiems ir reikia :) Londone veikiančios „Dentsu London“ studijos fotografams į galvas šovė mintis… pašokdinti spalvas ir užfiksuoti, kaip visa tai atrodys vizualiai. Vyrukai tiesiog ant plėvelės papylė įvairiausių spalvų skystos konsistencijos dažų, o po to pagarsino po plėvele suguldytus nedidelio galingumo garsiakalbius. Garso ir spalvų fiestą menininkai filmavo, fotografavo. Koks spalvų ir judesio p...
(0) 2011-03-23 0
Ilinojaus universiteto Progresyviųjų vizualizacijų laboratorijos specialistai sukūrė pažangiausią vaizdo siužetą, kaip dramatiškai formavosi vienas galingiausių pastarojo dešimtmečio uraganų Katrina, 2005 m. nusiaubusi pietrytines JAV pakrantes.
(26) 2011-03-10 0
Pasaulyje šiuo metu gyvena daugiau nei 7 milijardai žmonių. Mokslininkai nustatė, koks yra ir kaip atrodo tipiškiausias Žemės gyventojas. Remdamiesi naujausiais pasaulio gyventojų demografiniais duomenimis, mokslininkai nustatė, kad šiuo metu tipiškiausias Žemės gyventojas yra 28 metų amžiaus Kinijoje gyvenantis vyras.
(39) 2011-02-15 -1
Naudojantis specialia kompiuterine programa buvo atskleista, kaip atrodo statistinė anglė, airė, kinė, meksikietė, lietuvė ir kitų tautų moterys, praneša „Daily Mail". Apjungiant daugybės nuotraukų, kuriose užfiksuoti moterų veidai, panašumus bei vyraujančius bruožus, iš jų sugeneruoti statistiniai tam tikros tautybės ar etninės grupės atstovių veidai.
(11) 2011-01-31 7
Paskutinėje trečiojoje virtualios kelionės po dešimt geologinio pasaulio stebuklų dalyje kviečiame aplankyti Akmenų girią Kinijoje, Ujūnio druskos lygumą Bolivijoje ir Hiunanio provincijoje (Kinija) į dangų besistiepiančius Vulinjuano uolų dangoraižius.
(4) 2011-01-27 3
Užlašinkite vandens ant sauso, kaip reikiant įkaitinto paviršiaus (pavyzdžiui, keptuvės). Vanduo išsiskaidys smulkiais lašeliais, kurie čiuoždami išsilakstys po keptuvės paviršių, kol, galiausiai, šnypšdami išgaruos. O dabar pasižiūrėkite, kaip tų lašelių judėjimas atrodo sulėtintame vaizdo epizode, nufilmuotame 3 tūkst. kadrų per sekunde greičiu.
(11) 2011-01-17 1
Mūsų nuostabioje planetoje yra apstu kvapą gniaužiančių gamtos kampelių. Aplankyti visus juos ir pamatyti savo akimis – geidžiamas, bet gana nelengvai įgyvendinamas siekis. Tačiau nūdienos technologijų dėka po pasaulį visai įmanoma keliauti ir virtualiai. Šįkart kviečiame jus į foto kelionę po įspūdingiausius Žemės geologinius stebuklus. Jūsų dėmesiui – pirmoji ciklo dalis, kurioje susipažinsite, o gal turėsite galimybę prisiminti kerintį Pamukalės (Turkija...
(10) 2011-01-17 1
Skruzdės, kaip ir žmonės, nemėgsta, kai į privačią teritoriją įsiveržia nepažįstamasis. Viduryje skruzdėlyno nutūpus musei, skruzdės laiko veltui nešvaistė ir pričiupo nepageidaujamą svečią. Kaip matyti unikaliose fotografijose, beveik du kartus už skruzdes didesnis įsibrovėlis neturėjo jokių galimybių pasipriešinti.