Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Stop kadras (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-12-21 15
Nuolat nagrinėdami žaliąsias technologijas, atiduokime pagarbą ir istorijai. Ji vaizdžiai pasakoja apie tai, ką mes šiandien suprantame kaip alternatyvius sprendimus įprastai, iškastinio kuro reikalaujančiai, energijai.
(5) 2012-10-09 0
Jei galvojote, kad perpjauti per pusę vandens lašą yra neįmanoma – klystate.
(6) 2012-10-03 0
„Tik nedarykite to patys... antraip būsite idiotai.“ Tokiu draugišku perspėjimu „Slo Mo“ kūrybinis tandemas nusprendė viename iš priemiesčių pasisvaidyti vadinamaisiais „Molotovo kokteiliais“ – savadarbėmis degiojo skysčio „bombomis“. Ne tik pasisvaidyti, bet ir viską užfiksuoti sulėtintuose kadruose, filmuojant 2,5 tūkst. kadrų per sekundę. Sulėtintus Molotovo kokteilio sprogimo kadrus vaikinukai filmavo „Phantom Flex“ kamera.
(4) 2012-09-25 7
Plimuto universiteto profesorius Rojus Louris (Roy Lowry) padarė įspūdingo cheminio eksperimento vaizdo įrašą ir įkėlė jį į svetainę „Youtube.com“. Kam? Kad nepatyrę chemijos entuziastai šiukštu nesugalvotų užsukti indo su skystu azotu. Jei taip nutiks, įvyks didžiulis „buuum!“. R. Louris 1,5 tūkst. stalo teniso kamuoliukų ir „aktų salę“ kaip laboratorinio bandymo vietą pasirinko neatsitiktinai :)
(7) 2012-05-17 2
Neįtikėtina, tačiau grožio ir žavesio etalonais laikomi garsių ir pripažintų pasaulio aktorių ar tiesiog šiaip gražių ir simpatiškų žmonių veidai, žvelgiant į juos tam tikru kampu, gali virsti pabaisų fizionomijomis. Įspūdingą psichinę iliuziją pristato „Newscientist.com“.
(5) 2012-05-17 4
Vienas iš nuostabiausių chemijos pasaulio fenomenų – šaltas baltojo fosforo švytėjimas. Baltasis fosforas – neįprasta cheminio elemento fosforo atmaina – yra išties reto kalibro egzempliorius. Pirmiausia jis – neįtikėtinai nuodingas. Antra – spontaniškai užsiliepsnoja ore. Trečia – naudojamas metamfetamino gamybos procese… Tačiau tas vaiduokliškas jo švytėjimas tamsoje… Ir kai tuo švytėjimu persismelkia rankos…
(2) 2012-04-24 1
Pramuši ledą – randi sidabrą, pramuši sidabrą – randi auksą. Tačiau kalba šįsyk – ne apie kiaušinius ir ne apie naujųjų rusų „matrioškų“ kolekcijas. Tiesa, principas išlieka tas pats: burbulas, jame – kitas burbulas, kuriame – dar vienas burbulas. Žemėje tokių trigubų burbulų akimirksniu nepripūsi. O štai ten, kur gravitacijos nėra, Deividu Koperfildu gali tapti kiekvienas. Ir pramušinėti nereikia nieko – viskas matyti kaip ant delno.
(4) 2012-03-29 1
Galbūt moderniosios elektros lemputės tampa vis „sąmoningesnės“ aplinkos tausojimo aspektu, tačiau ar jos „temps“ bent šimtą metelių, dar nežinia. O štai istorijon iš lėto nueinančios kaitriosios lemputės pagirtinai rūpinasi istoriniu įvaizdžiu. Tiksliau, rūpinosi. Jau net prieš šimtą metų. „General Electrics“ (GE) darbuotojai iš Ohajo valstijos vienoje laiko kapsulėje neseniai surado šimtametę elektros lemputę ir ją pamėgino įsukti į 2012-ųjų lemp...
(16) 2012-03-23 -2
Turbūt ne veltui vienas toks virtuvinis peilis „Kramer“ kainuoja 10 tūkst. JAV dolerių. Vienetinė gamyba yra vienetinė gamyba. Tokius peilius virtuvės šefai ir kolekcionieriai tiesiog dievina – dėl neįtikėtino aštrumo, patogaus dizaino ir kitų privalumų. Tačiau pjaustyti, pvz., salotas tokiu įrankiu derėtų nepaprastai atsargiai. Beje, pageidaujantys užsisakyti tokį peilį eilėje laukia maždaug... metus. Matyt, verta.
(8) 2012-03-06 1
Kai kas tai vadina chemijos eksperimentu, kuriam reikia muilo burbulų ir mistiškųjų HHO dujų (angl. – oxyhydrogen) – sprogaus vandenilio ir deguonies mišinio – burbulų viduje. Žinoma, mėginti atkartoti eksperimentą namų sąlygomis – nerekomenduotina.
(0) 2012-03-05 4
Atrodo išties netikėtai: maišomas dviejų tirpalų mišinys, rodos, nei iš šio, nei iš to pradeda keisti spalvas – tai drumzlinai gelsva, tai tamsiai mėlyna, tai drumzlinai gelsva, tai tamsiai mėlyna. Tai - Briggso–Rauscherio cheminės reakcijos triukai.
(3) 2012-01-26 0
Iki 1mm „išpūsto“ kalio atomo viduje fizikai suprojektavo tikslų Saulės sistemos fragmentą. Tokio triuko tyrėjai ėmėsi, siekdami pademonstruoti intriguojančias kvantinės ir klasikinės fizikos sąsajas, kurias XX a. pradžioje numatė dar Nilsas Boras (Niels Bohr).