Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Su šypsena (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2009-12-30 0
Didžiosios Britanijos Nacionalinės fizikos laboratorijos Kvantų detektavimo padalinyje dirbantis mokslininkas David‘as Cox‘as sukonstravo mažiausią "senį besmegenį". Tiesa, jis padarytas ne iš sniego - galvą ir kūną sudaro du mažyčiai karoliukai, vienas su kitu suvirinti kruopele platinos.
(6) 2009-10-31 10
Kalifornijoje (JAV) gyvenanti septintokė kartu su savo seneliu sudarė genealoginį medį, kuriuo parodė, jog Barack'as Obama yra giminingas visiems ankstesniems Jungtinių Valstijų prezidentams, išskyrus Martin'ą Van Buren'ą.
(15) 2009-10-26 0
Mūsų nuolatiniai skaitytojai jau spėjo įsitikinti, jog ne visi moksliniai tyrimai yra labai rimti, o rezultatai pritaikomi praktikoje. Tačiau... argi tai būtinai privalomas reikalavimas mokslininkui? Juk jie ir yra mokslininkai vien jau dėl to, kad juos viskas domina - net ir iš pirmo žvilgsnio keisti dalykai. Kad ir pavyzdžiui klausimas, kas energetiškai yra efektyviau - naminis gyvūnas ar automobilis?
(18) 2009-08-17 1
Mes esame ypač keistų būtybių atstovai. Nepaisant didžiausių mūsų pastangų, kai kurios keisčiausios mūsų silpnybės nepaklūsta logikai. Tačiau mokslui vis daugiau gilinantis į šias keistenybes, pamažu tampa aišku, jog tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nerimta, dažnai siekia pačias žmogiškumo šaknis.
(8) 2009-08-15 0
Populiarioje kultūroje ir pramogų pramonėje zombiai yra tikrai populiarūs. Filmuose jų atsiradimą sukelia kokia nors infekcija arba katastrofa. Pasinaudodami tokiomis prielaidomis Kanados mokslininkai nusprendė sumodeliuoti zombių ataką taikydami statistikos metodus.
(11) 2009-04-13 0
Jei šie įspūdingi orlaiviai išties galėtų pasiekti dviejų mylių per minutę (192km/h) greitį, kiek gi laiko truktų kelionė iki Saulės? Paveikslėlio komentaruose teigiama, kad šiek tiek virš penkiasdešimties metų. Tuometinis menininkas taip pat tikėjosi, kad ekipažas kelionės metu galės išeiti pasivaikščioti į atvirą denį.
(18) 2009-03-28 1
Pasaka apie Raudonkepuraitę yra išties nuostabi. Tačiau ne paslaptis, kad dažnas mokslo ir technologijų mėgėjas savo aplinką ir vykstančius reiškinius vertina sistemingai, o į pasaulį žvelgia pro techninio pobūdžio prizmę. Kaip gi ši pasaka atrodytų ją perpasakojus techniniu-moksliniu stiliumi? Žiūrėkite video.
(32) 2009-02-21 15
Tai sena istorija, kuri truputi primiršta, o kai kur ir pagražinta, tačiau vėl atgijusi – kai kas ją įsidėjo į savo tinklalapius, kai kas ėmė siuntinėti elektroniniu paštu – tokiu būdu ji pasiekė ir mus. Žinoma, kiek joje tiesos, kiek išgalvotų detalių, spręsti sudėtinga, tačiau neabejotinai ji turi išliekančios vertės moralą. Ne tik moksleiviams ar studentams, bet visiems žmonėms, norintiems į gyvenimą pažvelgti kiek plačiau.
(4) 2009-02-12 0
Šiandien pasaulis mini Čarlzo Darvino 200 metų gimimo metines ir žinoma, prisimena jo svarbiausią kūrinį - evoliucijos teoriją. Į ją galima žvelgti įvairiai - rimtai, skeptiškai ar filosofiškai. Tačiau galima ir linksmai.