Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Su šypsena (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(29) 2011-12-20 2
Įsivaizduokite viešbutį, kuriame – begalybė numerių ir visuose juose gyvena begalybė svečių. Kas nutiktų, jei į tokį viešbutį užsuktų ir numerį užsisakyti panorėtų dar vienas žmogus? Juk viešbutis – lyg ir begalinis? Ir kas nutiktų, jei to paties pageidautų… begalinio dydžio autobusu atvykusi begalinė aibė naujų svečių?
(27) 2011-11-11 3
Vašingtono universitete vienas chemijos kurso dėstytojas egzamine visada užduoda papildomą klausimą, kurį atsakius galima užsidirbti papildomą balą. Klausimas skamba taip: „Pragaras yra egzoterminis (atiduoda šilumą) ar endoterminis (sugeria šilumą)?"
(16) 2011-11-11 1
Po ilgojo lapkričio švenčių savaitgalio daugeliui, ko gero, teko vienaip ar kitaip ieškoti būdų, kaipgi čia išgyvenus ilgąją (ilgiau kaip 1,5 savaitės trukusią) darbo savaitę. Turime teisę būti nusivarę nuo kojų :) Tik, ginkdie, ne Mėnulyje!
(0) 2011-10-11 0
2012 metų Pasaulio Gineso rekordų knygoje atsirado įrašas, patvirtinantis, jog Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko užrašyti pačią mažiausią periodinę elementų lentelę.
(4) 2011-09-30 0
Viena Australijos vabalų rūšis pasitaikius progai bando poruotis su išmestais alaus buteliais. Bet tik tuo atveju, jeigu buteliai yra rudi ir su reljefiniais iškilimais. Šis įdomus vabalų įprotis, pastebėtas dar prieš 30 metų, entomologams Darrylio Gwynne’ui ir Davidui Rentz’ui galų gale pelnė Ig Nobelio premiją, rašo bbc.co.uk.
(8) 2011-09-18 1
Niekaip nesulaukdami Antrojo pasaulinio karo pabaigos, britų šnipai nusprendė pagardinti Adolfo Hitlerio maistą moterų lytiniais hormonais ir tokiu būdu pažaboti fiurerio agresyvumą, rašo dailymail.co.uk. Agentai ketino į vokiečių vado valgį slapta įmaišyti estrogenų ir paversti jį panašiu į paklusnią jaunesnę seserį Paulą, dirbusią sekretore.
(8) 2011-08-24 1
Į parduotuvę išsirengė grupė žurnalistų – jie turėjo sąrašą liaudiškų patarimų, kaip išsirinkti saldžiausią ir geriausią arbūzą. Įsigiję du arbūzus, korespondentai surengė degustaciją, per kurią bandė nustatyti, ar liaudiški patarimai tikrai veiksmingi ir gali padėti išsirinkti parduotuvėje geriausią arbūzą, skelbia DELFI.ee.
(17) 2011-08-05 0
Smalsumo vedinas Švedijos pilietis už praktinius mėginimus išsiaiškinti, ar įmanoma buitinėmis sąlygomis suskaldyti atomą, buvo areštuotas. Jam pateiktas kaltinimas savo namų virtuvėje bandžius sukelti radžio, americio ir urano branduolinio skilimo reakcijas. Kaip sakoma, jei jau griauti mitus, tai griauti. Tik… ar ne per stipriai užsimota?
(5) 2011-07-08 0
Juodoji makaka Indonezijos nacionaliniame parke iš atvykusio fotografo „pasiskolino“ fotoaparatą ir grąžino jį su keletu neįtikėtinų autoportretų.
(4) 2011-07-01 0
Meilės, žinia, nenusipirksi. Bet gal ją galima… susiprojektuoti? Singapūro valstybiniame universitete plėtojamo inžinerinio projekto „Lovotics“ dalyviai ieško būdų, kaip būtų galima robotus apdovanoti visa žmogaus disponuojama emocinių ir biologinių mechanizmų įvairove. Vardan ko? Kad robotai taip pat galėtų mylėti?
(7) 2011-05-26 0
Galbūt jau labai greitai turistai ilsėtis kils ir į beorę erdvę. Na, o koks gi Žemės, Mėnulio, kosminės stoties stebėjimas ir apskritai poilsis kosmose be šalto alaus? :)
(2) 2011-04-13 4
Vakar sukako lygiai 50 metų pirmajam Jurijaus Gagarino skrydžiui į kosmosą, trukusiam vos 108 minutes. Šis skrydis pradėjo kosmoso pažinimo erą – iki šiol į kosmosą pakilo apie 500 žmonių. Šaltojo karo lenktynes dėl kosmoso užkariavimo pakeitė mokslo tyrinėjimo tikslų vedami skrydžiai į orbitą, bet prie jų po truputį prisijungia ir nauja, dar visai neseniai kaip neįmanoma ateities vizija skambėjusi kosminių skrydžių atšaka – kosminis turizmas.
(0) 2011-04-08 0
Taip. Tačiau ne taip tiksliai, kaip galbūt norėtųsi. 1881 m. britų ekonomistas Frensisas Edžvortas (Francis Edgeworth) prognozavo, jog kada nors bus sukurtas „hedonimetras“ (graikų kalba „hēdonē“ – malonumas), kuriuo bus galima išmatuoti ekonominę naudą, „pastoviai registruojant asmens patiriamo malonumo lygį“.
(8) 2011-03-04 1
Ne paslaptis, kad kai kuriose gyvenimo situacijose ima ir išsprūsta ne visai cenzūrinių žodžių. Programuotojui Endriui Vosui (Andrew Vos) kilo mintis pasiaiškinti, kuriomis kalbomis programuojant labiausiai norisi keiktis. Surinkęs beveik milijono „GitHub“ sistemoje paliktų komentarų masyvą, E. Vosas nusprendė jį paanalizuoti ir paieškoti... kiek gi jame galėtų būti keiksmažodžių ir kokios kalbos programuotojai keikiasi daugiausiai.
(4) 2011-01-27 3
Užlašinkite vandens ant sauso, kaip reikiant įkaitinto paviršiaus (pavyzdžiui, keptuvės). Vanduo išsiskaidys smulkiais lašeliais, kurie čiuoždami išsilakstys po keptuvės paviršių, kol, galiausiai, šnypšdami išgaruos. O dabar pasižiūrėkite, kaip tų lašelių judėjimas atrodo sulėtintame vaizdo epizode, nufilmuotame 3 tūkst. kadrų per sekunde greičiu.