Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Su šypsena (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-12-31 9
Nuo Saulės atsidūrus tik per trečdalį atstumo, kuris skiria gimtąją mūsų žvaigždę nuo gimtosios Žemės, nereikėtų stebėtis, kad „orų“ temperatūra ten neretai viršija +400ºC. Tiesa, arčiausiai Saulės esanti planeta garsėja dar ir ypatingai lėtu sukimųsi aplink savo ašį: viena para Merkurijuje trunka 58,6 Žemės paros. Gerai, jei tai diena penktadienis ar šeštadienis. O jei pirmadienis??
(4) 2012-12-31 7
Nors ir ne visiems malonu tai girdėti ir tikrai ne visi su tuo sutiks, tačiau plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas buvo teisus teigdamas, kad šlapintis baseine – nieko blogo, tvirtina mokslininkai.
(4) 2012-12-12 6
Kaip atrodo 315 mlrd. dolerių aukso luitais? Chemijos profesorius Martynas Poliakoffas, technologijos.lt skaitytojams jau pažįstamas iš keleto kitų filmuotų siužetų apie įdomius cheminius elementus, kartu su operatoriumi Brady Haranu buvo įleisti į aukso luitų prigrūstą Anglijos banko saugyklą, rašo guardian.co.uk.
(0) 2012-11-27 23
Negimę kūdikiai gimdoje gali žagsėti, ryti ir rąžytis. Naujas stebėjimais pagrįstas tyrimas atskleidė, kad mažieji įsčiose gali ir žiovauti.
(1) 2012-11-23 18
Jeigu žiūrėdami filmą negalite susilaikyti nekramsnoję šokolado, per daug savęs negraužkite, o verčiau pasirinkite žiūrėti siaubo filmą. Vestminsterio universiteto tyrėjai nustatė, kad gąsdinantys filmai padeda deginti kalorijas, rašo „The Guardian“.
(7) 2012-11-02 3
Kas nutiktų, jei atiduotumėte tūkstantį „Motorola Zoom“ planšetinių kompiuterių vaikams Etiopijoje, kurie nemoka skaityti ar rašyti? Pasirodo, jie pradėtų mokytis anglų kalbos, o po penkių mėnesių išmoktų apeiti „Android“ operacinės sistemos apsaugą bei aktyvuotų išjungtą techninę įrangą.
(1) 2012-10-27 0
Jeigu jūsų kaimynai turi saulės modulius, labai tikėtina, kad ir jūs jų užsinorėsite. Tokią išvadą padarė Jeilio ir Niujorko universitetų mokslininkai, tyrinėję socialinės sąveikos poveikį žmogui, priimant sprendimą, ar verta įsirengti fotoelektros modulius.
(0) 2012-10-01 0
„Šiandien buvo taip karšta, kad vištos dėjo kietai virtus kiaušinius“, - dūsauja fermeris. – „Pamanyk tik – dėjo virtus kiaušinius. Pas mus buvo dar karščiau – kiaušinius galėjai kepti tiesiog ant asfalto“, - antrina kitas. Juokas juokais, o kiekvieną liepos 4-ąją Outmano miestelyje (Arizona, JAV), legendiniame „Route 66“ kelyje organizuojamas „Kiaušinių kepimo saulėje konkursas“, kuriame mėginama šiuos baltymingus produktus kuo greičiau iškepti nau...
(4) 2012-09-25 7
Plimuto universiteto profesorius Rojus Louris (Roy Lowry) padarė įspūdingo cheminio eksperimento vaizdo įrašą ir įkėlė jį į svetainę „Youtube.com“. Kam? Kad nepatyrę chemijos entuziastai šiukštu nesugalvotų užsukti indo su skystu azotu. Jei taip nutiks, įvyks didžiulis „buuum!“. R. Louris 1,5 tūkst. stalo teniso kamuoliukų ir „aktų salę“ kaip laboratorinio bandymo vietą pasirinko neatsitiktinai :)
(2) 2012-09-21 0
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku jau 22 kartą įvyksta intelektualaus humoro nestokojanti Šnobelio (angl. Ig Nobel) premijų teikimo ceremonija, kurios metu įteikti apdovanojimai pačių keisčiausių mokslinių tyrimų ir socialinių ar politinių pasiekimų autoriams.
(0) 2012-09-19 0
Marias laiko praleidus kategorizuojant galaktikų išvaizdą, jų formose pradeda matytis žinomos figūros – taip pat ir abėcėlės raidės. Per pastaruosius kelerius metus savanoriai galaktikų medžiotojai iš „Zooniverse“ sudarė nuostabų raidyną, tad nuo šiol kiekvienas pageidaujantysis savo paties ar artimo žmogaus vardą gali susidėlioti iš... galaktikų. Galaktinį raidyną išbandėme ir mes :)
(8) 2012-09-05 0
Jei pastarąjį mėnesį negyvenote kur nors po žeme – Žemėje ar Marse – ko gero, tikrai girdėjote apie marsaeigio „Cursiosity“ nusileidimą Marse ir pirmuosius jo nuotykius. Nors marsaeigis Raudonojoje planetoje dairysis ne pačios gyvybės, o gyvybei tinkamos aplinkos, prieš porą savaičių fizikos teoretikas Lorensas Krausas (Lawrence Krauss) CNN kanalui pareiškė neliktų nustebęs, jei Marse pavyktų rasti gyvybės pėdsakų. Maža to, visai įmanoma, jog būtent Marsas ka...
(0) 2012-08-31 1
Kanadoje gyvenantis studentas, sujaudintas dešimtmečius trukusios „Higgso Bozono“ subatominės dalelės atradimu, jos garbei sukūrė dainą, tiksliau, perdainavo balsingosios Adele kūrinį „Rolling in the Deep“.
(3) 2012-08-03 3
Olimpicenas, žinoma, nėra periodinės lentelės cheminis elementas. Tačiau kodėl neperžengus rėmų? Juoba, jog per artimiausius ketverius metus vargu ar pasitaikys geresnė proga susipažinti su šia tik ką atrasta medžiaga – olimpinė karštinė vis dar pačiame įkarštyje… Bet kai apie šiomis dienomis įgristi galinčius olimpinius dalykus prabyla kultinis Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) chemikų kolektyvas, tai… Tai kas gi tas olimpicenas ir kuo jis ypatingas, jog nusipelnė tokio dėmesio?
(0) 2012-08-03 0
Koks tobulas smėlio pilies receptas? Subtilus 99 proc. smėlio ir 1 proc. vandens balansas, teigia mokslininkai.