Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Su šypsena (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(36) 2010-05-14 2
Electric Brae (arba Croy Brae) yra kelias, nusidriekęs per Škotijos kaimo vietoves. Dažnas juo važiuojantis vairuotojas patiria "antgamtišką" pojūtį - keliaujant pietų kryptimi, vietomis atrodo, jog Žemės gravitacija pradeda veikti priešinga kryptimi: automobiliai lengviau rieda į įkalnę, nei į pakalnę.
(32) 2009-02-21 15
Tai sena istorija, kuri truputi primiršta, o kai kur ir pagražinta, tačiau vėl atgijusi – kai kas ją įsidėjo į savo tinklalapius, kai kas ėmė siuntinėti elektroniniu paštu – tokiu būdu ji pasiekė ir mus. Žinoma, kiek joje tiesos, kiek išgalvotų detalių, spręsti sudėtinga, tačiau neabejotinai ji turi išliekančios vertės moralą. Ne tik moksleiviams ar studentams, bet visiems žmonėms, norintiems į gyvenimą pažvelgti kiek plačiau.
(30) 2015-09-13 82
<em>2015 metų rugsėjo 10 dieną sukako lygiai 70 metų nuo paties žymiausio gaidžio mokslo istorijoje (antrojo) gimimo.</em>
(30) 2012-07-04 1
Keliautojams laiku (juk visi mes tokie) tai – neeilinis išbandymas: jiems surengtas vakarėlis, o kvietimai į jį išdalyti tik… po to, kai jis įvyko. Deja, kai kosmologijos profesorius Stivenas Hokingas (Stephen Hawking), taip norėjęs pasveikinti laiko keliautojus, liko it musę kandęs: jo kvietimas atvykti į vakarėlį „Keliautojams laiku“ visame erdvėlaikyje taip ir nesulaukė jokio atsako. „O gaila, – dūsauja Kembridžo universiteto profesorius. – Aš taip tikėjaus...
(29) 2011-12-20 1
Įsivaizduokite viešbutį, kuriame – begalybė numerių ir visuose juose gyvena begalybė svečių. Kas nutiktų, jei į tokį viešbutį užsuktų ir numerį užsisakyti panorėtų dar vienas žmogus? Juk viešbutis – lyg ir begalinis? Ir kas nutiktų, jei to paties pageidautų… begalinio dydžio autobusu atvykusi begalinė aibė naujų svečių?
(28) 2013-05-13 12
Mūsų kosmoso žinios panašios į mūsų istorijos žinias: būna tikrai sunku suprasti, kur tikri faktai, o kur į atmintį įstrigę vaizdai iš kino filmų, rašo „cracked.com“. Ir abiem atvejais dažnai pasirodo, kad šios žinios ne tik kad yra netikslios, bet netgi juokingai klaidingos. Kokius gi labiausiai paplitusius klaidingus teiginius apie kosmosą mes sužinojome, žiūrėdami fantastinius filmus?
(27) 2011-11-11 3
Vašingtono universitete vienas chemijos kurso dėstytojas egzamine visada užduoda papildomą klausimą, kurį atsakius galima užsidirbti papildomą balą. Klausimas skamba taip: „Pragaras yra egzoterminis (atiduoda šilumą) ar endoterminis (sugeria šilumą)?"
(23) 2017-03-08 17
Didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas šiuo metu yra didžiausias dalelių greitintuvas pasaulyje. Jis veikia jau beveik devyneris metus ir jau pateikė gausybę stulbinančių atradimų. Higso bozono atradimas, įrodymai paneigiantys supersimetriją ir dar daugybė mažesnių ar didesnių eksperimentų šį didžiulį įrenginį daro unikaliu ir fiziką į priekį stumiančiu kūriniu. Bet ar žinojote, kad didysis hadronų greitintuvas paneigė vaiduoklių egzistavimą?
(23) 2013-04-11 1
Irano Strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razegis (Ali Razeghi) paskelbė sukūręs tai, ką yra pavykę padaryti tik kultinio fantastinio filmo „Atgal į ateitį“ herojui Daktarui Braunui (Doc Brown) – t. y. sukurti laiko mašiną, skelbia Telegraph.co.uk. Tiesa, skirtingai nei minėtame filme važinėjanti laiko mašina, iranietiškasis prototipas, kurį autorius pavadino „The Aryayek Time Traveling Machine“ („Arijajeko laiko kelionių mašina“), žmogų gali nukelti tik į ateitį. Tai ko gi dar laukiam? Pojechali!
(22) 2010-05-09 2
Gaidys vardu Gianni nejuokais nustebino mokslininkus. Kai lapė įsiveržė į ūkininko vištidę ir papjovė visas ten gyvenusias vištas, paukštis per kelias dienas "stebuklingai" pakeitė savo lytį, ėmė dėti kiaušinius ir bandė juos perėti. Tiesą mokslininkai ketina nustatyti atlikę genetinius tyrimus.
(20) 2010-05-16 0
Šiaurės Korėjos atstovai pareiškė, jog ši šalis "pasiekė ženklią pažangą kuriant termobranduolinės sintezės principu veikiančias jėgaines". Tiesa, pasaulis šią žinią sutiko gan skeptiškai.
(19) 2010-08-20 1
Tikriausiai esate buvę dideliame koncerte, svarbiose krepšinio rungtynėse ar kitokiame renginyje, kur susirenka didelė minia žiūrovų ir žinote, ko reikia laukti, kai ateina laikas keliauti namo. Nesvarbu, kokio dydžio išėjimas, dėl neaiškių priežasčių "iš niekur" atsiranda kamščiai, ir visas procesas trunka kankinančiai lėtai.
(19) 2013-12-09 2
Vienas kubas tamsus, kitas – šviesus. Vienas – pilkas, kitas – baltas. Čia – du skirtingų spalvų kubai, tiesa? Ne. Abu iliustracijoje matomi kubai yra tos pačios spalvos.
(18) 2010-07-10 0
Visame pasaulyje šiuo metu verda aistros dėl futbolo. Vienareikšmių spėjimų dėl laimėtojo nėra, tačiau du Londono matematikai yra įsitikinę, jog FIFA Pasaulio taurės finalą šį sekmadienį laimės Ispanija. Be to, jie pabrėžia, jog tai - ne spėjimas, o mokslas.
(18) 2009-08-17 0
Mes esame ypač keistų būtybių atstovai. Nepaisant didžiausių mūsų pastangų, kai kurios keisčiausios mūsų silpnybės nepaklūsta logikai. Tačiau mokslui vis daugiau gilinantis į šias keistenybes, pamažu tampa aišku, jog tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nerimta, dažnai siekia pačias žmogiškumo šaknis.