Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Modernių laikų išradėjai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2012-11-28 5
Jie irgi žmonės. Jiems irgi reikia meilės. Ir fizinės taip pat.
(34) 2012-11-21 27
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad Alberto Einsteino talentą galėjo nulemti unikali smegenų forma. Mokslininkai palygino reliatyvumo teorijos autoriaus ir 85 tradicinės formos žmonių smegenis, rašo Dailymail.co.uk.
(30) 2012-10-30 0
Jungtinėje Karalystėje buitinės technikos gamintojai „Haier“ surengė tūkstančio moksleivių apklausą, kurios rezultatai yra šokiruojantys – pasirodo, 5-16 m. vaikams „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas yra pažįstamas labiau (jį teisingai atpažino 68 proc. vaikų) nei bene garsiausias praėjusio amžiaus mokslininkas Albertas Einsteinas (atpažino tik 45 proc.), paskelbęs reliatyvumo teoriją.
(0) 2012-10-08 2
Paprastai telekinezę vertiname kaip mistinę antgamtinę jėgą. Tačiau sąvoka „telekinezė“ kilusi iš graikų kalbos: „kinesis“ reiškia judėjimą, o „tele“ – per atstumą. Tad visatoje telekinezės (arba judėjimo per atstumą) – nors vežimu vežk.
(0) 2012-09-24 -1
Marija Kiuri buvo pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir pirmoji mokslininkė, šią premiją gavusi du kartus.
Deja, ji tapo savo išradimų ir eksperimentų su jais auka. Tai – ne vienintelis atvejis mokslo istorijoje, kai mokslininkai tampa savo „kūdikių“ aukomis.
(0) 2012-07-09 0
Kai Peteris Higgsas pirmą kartą pasiūlė idėją, kad nematomas laukas suteikia masę visoms Visatos dalelėms, iš jo teorijos pasijuokė kai kurie iškiliausi tų laikų protai, rašo telegraph.co.uk.
(30) 2012-07-04 1
Keliautojams laiku (juk visi mes tokie) tai – neeilinis išbandymas: jiems surengtas vakarėlis, o kvietimai į jį išdalyti tik… po to, kai jis įvyko. Deja, kai kosmologijos profesorius Stivenas Hokingas (Stephen Hawking), taip norėjęs pasveikinti laiko keliautojus, liko it musę kandęs: jo kvietimas atvykti į vakarėlį „Keliautojams laiku“ visame erdvėlaikyje taip ir nesulaukė jokio atsako. „O gaila, – dūsauja Kembridžo universiteto profesorius. – Aš taip tikėjaus...
(1) 2012-05-16 0
Vienas iš paskutiniųjų įžymiojo Čarlzo Darvino (Charles Darwin) eksperimentų labiau primena ne rimtą mokslinį tyrimą, o evoliucijos teorijos tėvo pokštą, kuriuo jis smagindavosi su savo svečiais. Tačiau iš tiesų viskas vyko kur kas rimčiau. Evoliucinės paradigmos pradininkas turėjo kolekciją fotografijų, kuriose užfiksuota, kaip, kokiomis grimasomis vieno prancūzo veidas reaguoja į elektros srovę gydymo elektrošoku seansuose. Kembridžo universitetas nusprendė Č. ...
(3) 2012-05-10 2
Ar teko kada matyti, jog apie visatą, jos sandarą, kvantų pasaulį dainuotų?.. Dainuotų... garsiausi pasaulyje fizikos, astronomijos, kosmologijos profesoriai? Stephenas Hawkingas, Richardas Feynmanas, Michio Kaku, Brianas Coxas ir kiti? O taip, jie dainuoja. Ir dar kaip dainuoja!
(0) 2012-03-23 1
Hebrajų universitetas Jeruzalėje šią savaitę pristatė atnaujintą internetinį Alberto Einsteino archyvų tinklalapį, kuriame galima rasti daugiau kaip 80 tūkst. su šiuo mokslininku susijusių dokumentų.
(17) 2012-01-05 5
Kai išgirdo niūrią ir negailestingą motorinės nervų ligos diagnozę, Stivenui Hokingui (Stephen Hawking) buvo vos 21-eri. Medikai prognozavo, jog nepagydoma liga pasiglemš jo gyvybę per artimiausius keletą metų po pirmųjų šios ligos simptomų pasirodymo. Tačiau viskas susiklostė taip, jog šį mėnesį – sausio 8-ąją – vienas garsiausių ir iškiliausių planetos mokslininkų minės savo 70-ąjį jubiliejų. Garbingos sukakties proga charizamtiškąjį teorinės fizikos i...