Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Genijaus firminiu triuku tapęs incidentas iš pradžių kėlė juoką

2016-04-06 (0) Rekomenduoja   (53) Perskaitymai (2942)
    Share

Niccolo Paganinis (1782–1840 m.) yra laikomas geriausiu smuikininku žmonijos istorijoje. N.Paganinis laikomas genijumi, kartais netgi šėtonu, mat buvo sunku patikėti, kad žmogus gali išdarinėti tokius dalykus su smuiku. Sklido gandai, kad kuomet N.Paganiniui buvo 6 metai, jo mama sudarė sandorį su velniu, išmainydama jo sielą į geriausio pasaulyje smuikininko karjerą.

Be to, šėtono įvaizdį sustiprino jo išvaizda – N.Paganinis buvo aukštas, lieknas, pailgo veido ir dažniausiai rengdavosi juodai. Kartą jis buvo paprašytas pateikti savo motinos laiškus, kad įrodytų, jog jo tėvai yra paprasti žmonės.

Tačiau labiausiai žavi tikros ir neišgalvotos istorijos apie N.Paganinį. Pati žymiausia yra apie jo koncertą Livorne (Italija). Koncerto metu atliekant itin sudėtingą kūrinį nutrūko viena jo smuiko styga. Publika ėmė juoktis, tačiau N.Paganinis visiškai nepasimetė ir tęsė kūrinį grodamas trimis stygomis. Pašaipos netrukus peraugo į neišpasakytą susižavėjimą.

Nuo tada N.Paganinis šį triuką ėmė naudoti tam, kad dar labiau sužavėtų publiką. Jis ėmė naudoti stipriai nusidėvėjusias stygas, o joms nutrūkus grodavo trimis ar vos dviem stygomis. Vėliau jis netgi parašė ne vieną kūrinį, skirtą groti vos viena styga, pavyzdžiui, „Fantasia on the G String“.

N.Paganiniui mirus, bažnyčia atsisakė palaidoti jo kūną pašventintoje žemėje, todėl amžino atilsio jis atgulė vieno mažo kaimelio kapinėse. Žmonės iš gretimų kaimų sakydavo, jog kapinėse naktimis iš N.Paganinio kapo girdimas vaiduokliškas smuiko grojimas.

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(65)
Neverta skaityti!
(12)
Reitingas
(53)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
41(0)
17(0)
15(0)
13(4)
10(1)
Savaitės
74(5)
72(5)
65(1)
Mėnesio
156(47)
146(15)
114(0)
113(24)
101(0)