Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Arktyje rasta paslaptinga nacių karinė bazė (Video)

2016-11-04 (3) Rekomenduoja   (49) Perskaitymai (330)
    Share

Tiksliau, tai, kas iš jos liko. Ją rado rusų mokslininkai. Tai – dar vienas Antrojo pasaulinio karo laikų artefaktas, ilgam įsirėžęs į planetos veidą.

Nacių bazė, pavadinimu Schatzgräber (liet. – lobių ieškotojas) – meteorologinės paskirties karinė bazė, kurios tikslas – sustiprinti nacistų pajėgas ir padėtį Arktyje. Arktis buvo nepaprastai svarbi, kadangi per ją ėjo kovojaus laivų kelias Sąjungininkų pajėgų pastiprinimui. Juo paramą su nacistine Vokietija besigrumiančiai Europai siuntė JAV, Kanada. Manoma, kad iš viso šiuo keliu karo metais praplaukė daugiau kaip tūkstantis laivų.

Nacių arktinė stotis Schatzgräber buvo pastatyta ir tam, kad padėtų Vokietijos povandeniniams laivams ir eskadriniams minininkams surasti ir nuskandinti paramą priešams gabenančius laivus.

Šacgraberio bazė įrengta vos už 1000 km nuo Šiaurės ašigalio. Sąlygos joje – ypatingai atšiaurios. Stotis tapo apleista po to, kai stoties įgula apsinuodijo žalia baltojo lokio mėsa, kuria teko misti pasibaigus maisto atsargoms. Sunkiai apsirgusią stoties darbuotojų komandą evakavo vienas iš nacių povandeninių laivų. Nuo tada stotis apleista.

Bent jau tokia oficiali Šacgraberio stoties istorijos versija. O iš tikrųjų šis nacių bastionas apipintas paslaptimis ir legendomis. Apie stotį pirmąkart sužinota tik 1953-iaisiais, kai ji buvo paminėta vienoje vokiečių kalba išleistoje knygoje. Tačiau stoties iki šiol nebuvo pavykę surasti.

Interpretuodami stoties pavadinimą, kai kurie yra linkę manyti, kad "Lobių ieškotoju" praminta bazė turėjo dvigubą paskirtį – gali būti, kad jos misija buvo ne tik padėti nacių kariniam laivynui drumsti Sąjungininkų laivų konvojų ramybę, bet ir... vykdyti tam tikrus archeologinius tyrimus, kurių rezultatus ketinta panaudoti nacistinėje propagandoje.

Neįgyvendintais likę 1938-ųjų hitlerinė Vokietija planai tyrinėti Islandiją rodo nacių įsitikinimą, kad Arktis yra ypatingai svarbi propagandai.

Deja, Šacgraberyje nerasta nei Toro kūjų, nei portalų pas Dievą ar į Valhalą. Tačiau ten teberūdija degalų kanistrai, mėtosi karių batai, riogso apleisti bunkeriai, kuriuose dūlėja palikti dokumentai – jie atšiauriame klimate išsilaikė gana neblogai. Neabejojama, kad juose rasta informacija – neįkainojama mokslininkams, tyrinėjantiems vokiečių karo operacijas Arktyje Antrojo pasaulinio karo metais.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(58)
Neverta skaityti!
(9)
Reitingas
(49)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
48(0)
37(0)
36(5)
30(0)
25(1)
25(0)
24(0)
23(1)
19(0)
16(5)
Savaitės
76(3)
70(0)
67(1)
60(0)
Mėnesio
232(8)
111(3)
108(12)
106(26)
105(0)