Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Naujame kvepalų muziejuje - už patį Kristų senesnių kvepalų pavyzdžiai

2016-12-20 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (55)
    Share

Paryžiuje atidarytas naujas kvepalų muziejus. Jo vadovė Sandra Amstrong teigia, kad muziejaus idėja kilo natūraliai, juk Prancūzija yra prabangių kvepalų gimtinė, be to, seniau Paryžiuje atidarytame kvepalų muziejuje eksponuojami tik vieno gamintojai kvepalai. Taigi, kaip teigia S. Amstrong, šis muziejus tarsi alternatyva, kurią sukūrė jokiai kompanijai nepataikaujantys istorikai, kvapų žinovai, dizaineriai.

Muziejus suskirstytas į tris dalis. Vienoje lankytojai supažindinami su kvepalų istorija. Pirmieji rašytiniuose šaltiniuose aprašomi kvepalai vadinosi „Kyphi“, naudoti dar 2,5 tūkst. metų iki Kristaus.  Vėliau, jau mūsų eros laikais, graikų istoriografas Plutarchas savo veikaluose yra užsiminęs, kad „Kyphi“ kvepalai galėdavo užmigdyti žmones, atnešdavo jiems malonius sapnus.

Pagal Plutarcho aprašymus kvepalų tyrinėtojams prieš daugiau nei 10 metų pavyko atkurti mitais apipintą aromatą. Į kvepalų sudėtį taip pat įeina pistacijos, mėtos, cinamonas, smilkalai, kadagys ir kvapieji sakai. Lankytojai gali patys išbandyti atkurtų pirmųjų istorijoje paminėtų kvepalų.

Pirmoje muziejaus dalyje taip pat primenami faktai, kad kvepalai buvo naudojami ir kaip vaistas, pavyzdžiui, nuo maro. XVI a., plintant įvairioms epidemijoms ir uždraudus viešąsias prausimosi vietas, prancūzai „prausdavosi“ rankšluosčiais, išmirkytais kvepaluose.

Prancūzija kvepalų lydere tapo per pramonės perversmą ir iki 1960 m. 70 proc. viso pasaulio kvepalų buvo pagaminama čia. Šiuo metu ketvirtadalis pasaulyje parduodamų kvepalų yra iš Prancūzijos.

Antroje muziejaus dalyje lankytojai supažindinami su kvepalų kūrėjo ir dizainerio profesija, kaip skirtingi kvapai veikia žmones.  O trečioje dalyje galima pauostyti 70 skirtingų kvepalų ir įprastų kvapų. Patalpoje įvairiose vietose pritaisytos baltos gėlės – prie jų priartėjus, suveikia davikliai ir gėlė papurškia kad ir cinamono ar kviečių kvapo. Šiame kambaryje norima parodyti lankytojams, kad kiekvieną dieną mes esame veikiami daugybės pačių įvairiausių kvapų.

Kitoje instaliacijoje nuo lubų pakabinti 25 nedideli rutuliai, kurie taip pat išskiria skirtingus aromatus. Pajudinus rutulius, pasigirsta balsas, kuris paaiškina, koks tai buvo aromatas ir kokios jo reikšmės.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
33(0)
25(0)
25(2)
25(0)
20(0)
19(1)
14(1)
14(0)
13(0)
Savaitės
102(3)
Mėnesio
118(2)
107(0)
105(35)