Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

„Jo skleidžiamas blogis tiesiog nepamatuojamas“: kas toks buvo Charlesas Mansonas, apie kurį parašytos knygos, sukurti filmai, pastatyti spektakliai ir net opera? (Video)

2017-11-21 (0) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (2734)
    Share

Kraupiais ir kruvinais darbais pagarsėjusios sektos lyderis Charlesas Mansonas mirė būdamas 83 metų. Žinomą aktorę Sharon Tate ir dar šešis žmones nužudyti liepusio apokaliptinio kulto vadovo gyvenimas pilnas paslapčių ir keistumų: jis pavertė savo pasekėjas žudikėmis, o muzikinės grupės „The Beatles“ dainose „atrasdavo“ užšifruotų pranešimų apie juodaodžių sukeltą pasaulio pabaigą.

Septintajame dešimtmetyje Los Andželą terorizavusios sektos lyderis Ch.Mansonas mirė sekmadienį natūralia mirtimi, rašo CNN. Charizmatišku charakteriu pasižymintis Ch.Mansonas 1969 metų rudenį įplieskė smurto bangą, kuri ilgam sukrėtė Ameriką. Jis ir jo pasekėjos – vadinamosios „Mansono šeimos“ narės – sėdo už grotų dėl neįsivaizduojamo žiaurumo.

„Ch.Mansonas buvo „Mansono šeimos“ diktatorius, karalius, maharadža. Jam visos patarnavo kaip vergės“, – tvirtino buvęs prokuroras Victoras Bugliosi.

Duris tepė nėščios aktorės krauju

Pirmąją žmogžudystę Ch.Mansono pasekėjai įvykdė 1969 metų rugpjūčio 9 dieną garsaus filmų režisieriaus Romano Polanski namuose. Režisierius tuo metu buvo išvykęs, tačiau jo namuose buvo jo žmona aktorė Sharon Tate ir svečiai.

Sektos nariai nužudė jo žmoną aktorę Sh.Tate, kuri tuo metu buvo aštuonis mėnesius nėščia. Viena iš Ch.Mansono patikėtinių – Susan Atkins – peiliu subadė Sh.Tate ir jos krauju ant namų durų užrašė žodį „KIAULĖ“, rašo „The Guardian“.

Tą dieną aukomis tapo ir Sh.Tate svečiai, kurie buvo subadyti ir sušaudyti: kirpėjas Jay Sebringas, kavos imperijos paveldėtoja Abigail Folger, rašytojas Wojciechas Frykowskis ir R.Polanski namus prižiūrinčio asmens giminaitis Stevenas Parentas.

Kitą dieną aukomis tapo LaBianca šeimos sutuoktiniai Leno ir Rosemary. Nors visus šiuos žmones liepė nužudyti Ch.Mansonas, pats sektos lyderis rankų nesitepė. Iš viso Ch.Mansonui ištikimos trys žudikės 169 kartus dūrė peiliu ir septynis kartus šovė pistoletu.

Norėjo įplieksti karą tarp rasių

Manoma, kad Ch.Mansonas siekė įplieksti kruvinus susirėmimus tarp baltaoždių ir juodaodžių, dėl žmogžudysčių apkaltinti juodaodžių ekstremistų judėjimą „Black Panther Party“. 1970 metų birželio 16 dieną Ch.Mansonas ir trys jo pasekėjos – S.Atkins, Patricia Krenwinkel ir Leslie van Houten – stojo prieš teisėją Los Andžele. Teismas, kuriame sektantai elgėsi kaip išprotėję žmonės ir atskleidė šiurpias detales apie žmogžudystes, pavergė visos Amerikos dėmesį.

Vienas iš daugelio keistų Mansono interviu

„Norėjome padaryti nusikaltimą, kuris apstulbintų pasaulį“, – kalėjime vienai nusikaltėlei prisipažino S.Atkins, kuri mirtinai subadė nėščią aktorę Sh.Tate. Kulto lyderis Ch.Mansonas iš pradžių buvo nuteistas myriop, tačiau mirties bausmė Kalifornijoje buvo laikinai panaikinta. Dėl to merginas žudikėmis pavertęs vyras už grotų buvo nuteistas sėdėti devynis kartus iki gyvos galvos.

Laukė pasaulio pabaigos

1934 metais Ch.Mansoną pagimdė nevedusi 16-metė mergina. Jis vėliau pasiėmė savo patėvio pavardę. Būdamas 12 metų Ch.Mansonas dėl vagiliavimo buvo nubaustas ir išsiųstas į Gibault'o berniukų mokyklą. Po to apie du dešimtmečius jis patekdavo į pataisų namus ir sėdėjo už grotų už įvairius nusikaltimus.

„Geriausius savo gyvenimo metus praleidau tose vietose, nes aš pasaulyje buvau visiškai vienas“, – vėliau prisipažino Ch.Mansonas. Sulaukęs 32 metų jis buvo praleidęs pusę savo gyvenimo už grotų.

Du kartus vedęs vyras 1967 metais tapo guru ir pradėjo gyventi su 18 moterų. 1968 metais Ch.Mansonas, matydamas juodaodžių riaušes, pamanė, kad artinasi pasaulio pabaiga.

Įžvelgė juodaodžių sąmokslą

„Mane užbūrė jo protas ir dalykai, kuriuos jis sakė“, – kadaise tvirtino viena iš Ch.Mansono žudikių, vadinamosios „Mansono šeimos“ narė, L.van Houten. Ch.Mansonas sektą įkūrė apleistoje rančoje, kurioje kadaise filmuodavo režisieriai, netoli Los Andželo.

Šioje rančoje sektos lyderis sakė pamokslus, ragino moteris vartoti LSD ir rengė orgijas. Sektos lyderis visoms savo moterims aiškino, kad jis Jėzus Kristus ir šėtonas viename.

Dokumentinis filmas apie Ch.Mansoną

„Ch.Mansoną jos garbino kaip Dievą“, – tvirtino viena buvusi „Mansono šeimos“ narė Barbara Hoyt. Kulto vadovas Ch.Mansonas buvo įsitikinęs, kad muzikinės grupės „The Beatles“ nariai jam dainose palikdavo užkoduotas žinutes apie pasaulio pabaigą.

Sektantas nusprendė, kad „The Beatles“ norėjo jam pranešti, jog juodaodžiai „sukils“ ir nuvers baltuosius. O Ch.Mansonas ir jo pasekėjos tariamai liks gyvi, jei pasislėps prie Mirties slėnio, Rytų kalifornijoje. Po kurio laiko jie esą turėjo visi tapti lyderiais Amerikoje, kurią nusiaubė juodaodžių revoliucija.

Blogesnių už jį nebuvo?

„Ch.Mansono skleidžiamas blogis buvo nepamatuojamas“, – tvirtino Lojolos teisės mokyklos profesorė Laurie Leveson. Kalėjime Ch.Mansonas daugiau nei 100 kartų nusižengė taisyklėms: vėlėsi į muštynes su kitais kaliniais, gamino vudu lėles ir slėpė savo kameroje žurnalą apie karšto oro balionus, rašo „Daily Mail“.

„Jis taip pat apipylė kalėjimo sargo veidą karšta kava, spjovė jam į veidą. Bato pade jis slėpė pjūklo geležtę. Jis gamino mažas vudu lėles, kurios buvo panašios į jo pažįstamus žmones. Jis į tas lėles smeigdavo adatas“, – pasakojo į pensiją išėjęs prokuroras Stephenas Kay. Ch.Mansonas kalėjime nebuvo mylimas kitų nusikaltėlių. Jį kartais užpuldavo kiti kaliniai. Antai vienas krišnaistas jį kartą apipylė degiuoju skysčių ir padegė.

Kalėjime sektantas palaikė aktyvų intymų gyvenimą, įžengęs į devintąją dešimtį buvo susižadėjęs su Afton Burton, kuri pamišusi dėl jo filosofijos. Tiesa, santykiai tarp poros nutrūko, kai Ch.Mansonas sužinojo moters tikslą: pasipelnyti iš jo mirties, jo palaikus paguldant į stiklinį karstą, kviesti turistus jį lankyti.

Ch.Mansonas manė, kad moteris mąsto kvailai, nes jis pats tikėjo, kad yra nemirtingas. Sektos lyderio Ch.Mansono atvaizdas vis dar randamas ant plakatų, marškinėlių ir kitokių daiktų. Apie jį parašytos knygos, sukurti filmai, pastatyti spektakliai ir opera.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(9)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
41(2)
34(1)
32(0)
31(1)
28(0)
25(5)
22(1)
20(0)
13(0)
Savaitės
85(1)
Mėnesio
150(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)