Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Alpimo sofa - šį baldą tikrai esate matę, bet tikriausiai iki šiol nežinojote jo paskirties

2019-09-23 (0) Rekomenduoja   (23) Perskaitymai (2374)
    Share

Tokios sofos jums tikrai yra matytos. Jos dažnai matomos istoriniuose filmuose, muziejuose, dvaruose. Tai yra pakankamai gražus baldas, todėl juo puošiasi ir viešbučiai. Bet ar žinojote, kad tai yra alpimo sofa? Kodėl ji taip vadinasi?

Alpimo sofa - kušetė su paaukštintu atlošu vienoje pusėje
©Infrogmation of New Orleans (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Alpimo sofa turi aukštesnį atlošą vietoje pusėje. Tai yra patogus baldas, norintiems prigulti ir, pavyzdžiui, paskaityti. Arba jei ieškote, kur būtų patogiau nualpti.

Taip, šis baldas buvo pavadintas pagal savo paskirtį - čia guldyti nualpę žmonės, dažniausiai moterys. Alpimo sofos buvo itin populiarios 19 amžiaus Europoje. Tačiau kodėl?

Alpimo sofos leisdavo atsigauti ir pailsėti.
©commons.wikimedia.org

Vienu metu alpimo sofos buvo tokios populiarios, kad didžiausiuose rūmuose netgi buvo alpimo kambariai - patalpos, kur alpimo sofos būdavo pagrindiniai akcentai. Žinoma, čia žmonės ateidavo prigulti ir būdami sveiki, tačiau savo vardą alpimo sofos užsitarnavo tikrai ne be reikalo.

Manoma, kad tais laikais moterys alpdavo gana dažnai. Netinkama mityba, toksiškas makiažas ir negydomos ligos buvo tik kelios priežastys. Manoma, kad daug moterų persistengdavo verždamos savo korsetus, o taip apsunkindavo kraujotaką ir padidindavo nualpimo tikimybę.

Alpimo sofos retai buvo naudojamos pagal tikrąją paskirtį
©commons.wikimedia.org

Taip pat manoma, kad alpimo sofos buvo puikiai tinkamos apžiūroms. Ligonis galėdavo patogiai atsiremti, o štai gydytojas galėdavo apeiti tokią sofą iš kelių pusių. Spėjama, kad taip buvo gydoma ir „moteriška isterija“ - liga, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, yra normalus lytinis susijaudinimas.

Alpimo sofos retai naudotos pagal paskirtį. Dažniau čia būdavo skaitomos knygos, miegama pokaičio miego ar tiesiog ilsimasi. Taip šiuos baldus ar modernias jų versijas naudojame iki šiol.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(26)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(23)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
41(2)
34(1)
32(0)
31(1)
28(0)
25(5)
22(1)
20(0)
13(0)
Savaitės
85(1)
Mėnesio
150(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)