Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Kas vyksta šiame XIX amžiaus piešinyje? Kodėl tas vyras dėvi statinę?

2020-07-21 (0) Rekomenduoja   (57) Perskaitymai (55)
    Share

Šiame XIX amžiaus piešinyje matoma moteris su narvu ant galvos ir vyras, kuris dėvi statinę. Kas vyksta?

Šis piešinys iliustruoja bausmes, kurios buvo paplitusios Anglijoje ir kitose Europos šalyse. Tas narvas ant moters galvos buvo itin nemaloni bausmė už liežuvavimą. Taip baustos moterys, kurios skleidė gandus, viešai ginčijosi, melavo ar kitaip netinkamai naudojo savo kalbos padargus. Tas narvas buvo labai nepatogus ir kėlė skausmą, tačiau bausmės esmė buvo gėda, kurią moteris patirdavo taip vedžiojama po miestą.

Tuo tarpu vyras dėvi statinę, nes yra girtuoklis. 1551 metais girtuokliavimas Anglijoje tapo nelegaliu. Aludės buvo spaudžiamos, kad girti vyrai nesivoliutų ant gatvių. Tie, kurie buvo pričiupti girti, kartais buvo baudžiami taip - jiems buvo užmaunama statinė.

Statinės dugne buvo išpjaunama skylė galvai, šonuose – pora skylių rankoms. Statinė kaip bausmės priemonė itin išpopuliarėjo XVII amžiaus viduryje. Taip girtuokliai tapdavo pajuokos objektu, tačiau bausmė tikrai buvo ir fizinė, nes sunki statinė keldavo didelį skausmą.

Statine apvilktas girtuoklis būdavo vedžiojamas po miestelį ar tiesiog pastatomas kur nors netoli įprastų išgertuvių vietų. Vaikai ateidavo iš jų pasijuokti. Tokia bausmė taikyta iki pat XIX amžiaus ir taip pat buvo naudojama Olandijoje, Vokietijoje bei Danijoje, nors ten gerokai rečiau nei Anglijoje.

Beje, XX amžiaus pradžioje amerikietiškuose politiniuose šaržuose, komiksuose ir animaciniuose filmuose statinės dėvėjimas tapo bankroto simboliu. Taip vaizduoti nesėkmę patyrę verslininkai ir politikai. Suprask, jis neturi pinigų net drabužiams, todėl dabar dėvi statinę.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(60)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(57)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
27(1)
26(4)
24(4)
21(0)
21(0)
20(0)
19(1)
14(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
110(0)
105(22)
84(0)