Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Bambukai auga neįtikėtinai greitai ir žmonės šią savybę panaudojo kankinimams

2020-07-24 (0) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (275)
    Share

Ar žinojote, kad bambukas yra ne medis, o žolė? O žinojote, kad bambukai yra vieni greičiausiai augančių augalų Žemėje? O kad žmonės kartais yra šlykštūs ir žiaurūs?

Visa tai yra tiesa. Kai kurios bambuko rūšys auga taip greitai, kad tai galima pamatyti plika akimi. Kai kurie bambukai per parą paauga visais 910 mm - tai yra, jie auga po beveik 4 cm per valandą! Tai šiuos augalus pavertė ypatingai vertingais kai kuriose Azijos šalyse, nes bambuko mediena yra tvirta, tačiau ir pakankamai nebrangi.

Būtų gerai, jei žmonės būtų draugiški, vienas kitam padėtų ir augintų bambukus tik geriems tikslams. Bet jūs žinote, kokie kartais gali būti žmonės. Egzistuoja istorinių šaltinių, apibūdinančių bambuko naudojimą kankinimui.

Štai viename iš jų rašoma, kad 19 a. pradžioje Ceilono regione kankinimui žmonės buvo guldomi ant jaunų bambukų, o tuomet šie augalai užaugdavo per žmogaus kūną. Tiesa, sunku patvirtinti šių šaltinių tikrumą, nes bambukai greitai auga tuomet, kai turi optimalų šviesos ir drėgmės kiekį. Kita vertus, populiarus TV šou „Mitų griovėjai“ 2008 metais patvirtino, kad per tris dienas bambukas gali prasiskverbti į balistinės želatinos gabalą, kuris savo tankiu primena žmogaus kūną. 

Kita vertus, panašios istorijos kartotos ir Antrojo pasaulinio karo metais, kuomet sklido kalbos, kad ir japonai ant jaunų bambukų guldo amerikiečių ir jų sąjuningininkų karius. Tuomet kalbėta, kad bambukas per kelias dienas perduria žmogaus odą, o tuomet greitai pažeidžia vidaus organus. Galiausiai bambukas perauga kiaurai žmogų, kuris tuo metu jau būna negyvas.

Nėra jokių šaltinių, kurie neginčijamai patvirtintų šio kankinimo būdo naudojimą. Tačiau yra daugybė ne tokių patikimų šaltinių, kurie apie tai pasakoja. Taigi, tikėtina, kad nors ir retai kankinimas bambuku Rytų ir Pietryčių Azijoje kadaise buvo naudojamas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(21)
Neverta skaityti!
(17)
Reitingas
(4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(6)
27(9)
20(7)
13(0)
13(4)
10(1)
Savaitės
84(7)
66(9)
58(0)
Mėnesio
151(2)
119(15)
115(22)
102(5)