Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Prie Olando kepurės rastas kaulas buvo arklio ar mamuto bus nustatyta tik po metų - įvardijo, kodėl atsakymo reikės laukti taip ilgai

2020-10-19 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (275)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Prieš mėnesį prie Olando Kepurės Karklėje buvo rastas tamsios spalvos apie 30 centimetrų ilgio kaulas. Manoma, kad radinys gali būti laukinio arklio ar net mamuto.

Paklausus kaulą tiriančio Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo, zooarcheologo prof. dr. Lino Daugnoros, ar jau yra žinoma daugiau faktų apie šį neeilinį radinį, profesorius nedaugžodžiavo.

„Nereikia manyti, kad tokie tyrimai yra atliekami per savaitę ar mėnesį. Reikės 1-1,5 metų, kad galėtumėme padaryti tai, ką mes, mokslininkai, įsivaizduojame.“

L.Daugnora akcentavo, kad tokiems tyrimams reikia pinigų, tačiau jų niekas neduoda, tenka patiems ieškoti. Anot mokslininko, šiuo metu aktyviai analizuojama įvairi mokslinė literatūra.

 

„Kai kas jau yra žinoma, kai kas jau yra sugalvota, kai ką bus galima padaryti ir greičiau, bet nesinori dar apie tai garsiai kalbėti. Šiuo metu nieko daugiau pasakyti negaliu“, - slapukavo pašnekovas.

Profesorius pabrėžė, kad jam kur kas svarbiau kalbėti apie tikslius duomenis tokiomis aplinkybėmis, o ne svarstyti galimus variantus teoriniu lygmeniu.

 

„Kai tyrimai jau bus atlikti, visuomenė tikrai sužinos jų rezultatus. Bet dar kartą kartoju,- tai įvyks dar negreitai.“

Anot Pajūrio regioninio parko atstovų, gali būti, kad kaulas yra net kelių tūkstančių metų senumo. Tačiau, pasak jų, be atlikto tikslaus radiokarboninio tyrimo tokių hipotezių patvirtinti dar negalima.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Visi šio ciklo įrašai:
2020-10-19 ->
Prie Olando kepurės rastas kaulas buvo arklio ar mamuto bus nustatyta tik po metų - įvardijo, kodėl atsakymo reikės laukti taip ilgai
2
2020-09-29 ->
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Julija Banienė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(8)
32(0)
30(2)
29(0)
22(1)
20(0)
16(6)
12(0)
10(0)
Savaitės
81(7)
78(1)
72(0)
60(0)
Mėnesio
157(13)
152(16)
110(2)
100(35)