Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Kunik - keistas ir mokslininkus nustebinęs eskimų bučinys: pasirodo, kad jie taip elgiasi dėl labai paprastų priežasčių

2020-11-04 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (165)
    Share

Kai arktinių regionų tyrinėtojai pastebėjo nosimis besibučiuojančius inuitus, jie labai nustebo. Kodėl jie tam naudoja nosis, o ne lūpas?

Eskimo bučinys - taip buvo pavadintas šis keistas elgesys. Inuitai taip jo, žinoma, nevadina - jiems tai tiesiog kunik. Nosis prispaudžiama prie artimojo nosies, skruosto ar kaktos, o tuomet giliai įkvepiama. Nors tyrinėtojai kunik laikė bučiniu, jis neturi jokios erotinės prasmės. Taip sveikinamasi su šeimos nariais, gerbiamais bendruomenės nariais ir vaikais.

Dažnai sakoma, kad inuitai taip bučiuojasi todėl, kad nenori, jog jų lūpos sušaltų į krūvą. Tai, žinoma, nėra tiesa. Mokslininkai nežino, kodėl žmonės bučiuojasi lūpomis, tačiau spėjama, kad ši praktika išsivystė iš maitinimo iš lūpų į lūpas. Inuitų bendruomenės yra labai senos ir senamadiškos. Lūpų bučiniai ten tiesiog nepaplito. Ir patys inuitai bučinių ir kunik tiesiog nelygina - tai yra skirtingas elgesys, turintis skirtingas funkcijas.

 

Be to, žmogaus lūpos yra pakankamai šiltos, kad du žmonės nesušaltų tarpusavyje, jei nuspręstų pasibučiuoti mūsų būdu. Kita vertus, inuitų elgesį iš tikrųjų formavo šaltis. Arktiniuose regionuose gyvenantys inuitai dažnai dengia savo veidus taip, kad lauke matyti tik nosis ir akys, todėl kunik jiems yra visiškai natūralus palankumo demonstravimas.

 

Verslininkas Mineris W. Bruceas 19 amžiaus pabaigoje norėjo išmokyti inuitus bučiuotis lūpomis. Dvi jaunos inuitų merginos vienos tokios pamokos pabaigoje pasibučiavo, tačiau abi jautėsi kvailai, nes joms tai tiesiog nebuvo įprasta.

Naujosios Zelandijos maoriai ir havajų čiabuviai taip pat sveikinasi labai panašiai. Kažką panašaus galima pastebėti ir dykumų gyventojų elgesyje. Vėlgi, dažnai tai - tiesiog tradicija, tačiau kartais tokį elgesį suformavo ir burną dengianti apranga.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(15)
Neverta skaityti!
(13)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
29(0)
29(0)
22(0)
21(0)
20(0)
17(3)
15(0)
15(1)
Savaitės
86(0)
75(0)
61(2)
59(0)
Mėnesio
109(14)
109(9)
83(0)
75(0)