Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Iš kur tarp XVI a. katedros skulptūrų atsirado astronautas?

2020-11-23 (4) Rekomenduoja   (38) Perskaitymai (330)
    Share

Jei netyčia mėgstate žiūrėti laidas apie nepaaiškinamus ir mistinius reiškinius, galbūt esate matę šį „astronautą“, išdrožinėtą XVI amžiaus Salamankos (Ispanija) katedros fasade. Ši Cetadral Nueva vadinama katedra (liet. Naujoji katedra) puikuojasi keista šiuolaikine detale – fasade šalia įėjimo išdrožinėtu šalmą dėvinčiu astronautu.

Negana to, šis astronautas yra atvaizduotas pakankamai detaliai – turi astronauto batus ir įvairius vamzdelius. Pamatę šią nuotrauką, į sąmokslo teorijas linkę žmonės tikrai gali pradėti galvoti apie požiūrį į ateivių įtaką senovės pasauliui.

Mat Catedral Nueva buvo pradėta statyti dar 1513 metais, o jos statybos tęsėsi iki 1733 metų. Jei šios katedros kūrėjai sugebėjo tiksliai nuspėti, kaip atrodys astronautas – galbūt jie bendravo su nežemiškomis būtybėmis? Jeigmeno kūriniuose randame mokslinės fantastikos įrodymų – ar tai reiškia, kad ateiviai mus lanko jau seniai?

Panašiai 1968 metais rašė knygoje „Chariots of the Gods“ (liet. „Dievų vežimai“) rašė ir Erichas von Danikenas. Šioje knygoje rašoma apie senovinio astronauto teoriją, o netrukus po išleidimo ji tapo tikru bestseleriu, tokiu būdu plačiai paskleisdama idėją apie nežemiškas būtybes.

 

Tačiau tiesa yra ta, kad visos keistos istorijos, susijusios su „katedros astronautu“, yra neteisingos – iš tiesų jis visiškai nesusijęs su ateiviais.

Naujoji katedra iš tiesų buvo pradėta statyti 1513 metais, šalį valdant karaliui Ferdinandui II Katalikui, kuris buvo vedęs žymiąją karalienę Izabelę I. Tačiau pastačius bažnyčią, ant jos nebuvo jokio išdrožinėto astronauto.

Per šimtmečius bažnyčia patyrė įvairių pažeidimų, dėl ko galiausiai buvo nuspręsta ją restauruoti ir atnaujinti. 1992 metais įgyvendinant restauracijos projektą, buvo atlikti katedros įėjimo atnaujinimo darbai.

 

Menininkas Jeronimo Garcia, kuris dirbo prie šio projekto, nusprendė pridėti kai ką nuo savęs – dvi skulptūras, kurios vaizduoja šiuolaikinį pasaulį. Astronautas tam buvo pasirinktas, nes buvo XX amžiaus simboliu – nusileidimas Mėnulyje ir skrydis į kosmosą buvo laikomi didžiausiais žmonijos pasiekimais.

Pirmoji skulptūra buvo astronautas, o antroji – faunas (romėnų mitologinė būtybė), valgantis ledus iš vaflinio ragelio. Šios dvi šiuolaikinės skulptūros atsirado 1992 metais ir paneigia įvairius mitus, kad jos ten atsirado dar XVI amžiuje.

Nors ši astronauto nuotrauka sklando internete su teiginiais apie ateivių egzistavimą, ir kad jie esą įkvėpė bažnyčios kūrėjus – tiesa yra žymiai paprastesnė ir žemiškesnė.

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(54)
Neverta skaityti!
(16)
Reitingas
(38)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(0)
25(0)
22(0)
20(0)
20(0)
19(1)
18(0)
14(5)
10(0)
Savaitės
65(0)
63(0)
62(0)
56(0)
49(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
105(22)