Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Šiurpi tragedija prieš 198 metus - 110 alkanų berniukų bažnyčioje buvo mirtinai sutrypti

2021-02-11 (4) Rekomenduoja   (7) Perskaitymai (220)
    Share

1823 metais Maltos sostinėje įvyko tragedija - bažnyčioje žuvo net 110 berniukų. Jie buvo tiesiog sutrypti.

Tais 1823 metais britų valdomoje Maltoje badas buvo didžiulė problema. Karnavalo metu bažnyčia vaikams duodavo duonos, tačiau ši tradicija turėjo savų ritualų ir taisyklių. Visų pirma, 8-15 metų amžiaus berniukai  iš neturtingų šeimų išklausydavo šventų mišių, o tuomet dalyvaudavo procesijoje ir gaudavo šiek tiek duonos. Viską organizuodavo katekizmo mokytojai, kurie stengėsi ne tik šiek tiek pamaitinti vaikus, bet ir neleisti jiems dalyvauti karnavalo chaose. Buvo manoma, kad karnavalo linksmybės, kurios kartais peraugdavo į riaušes, vaikams yra labai žalingos, bet jie ten kartais vis tiek eidavo ieškodami maisto.

1823-ųjų vasario 10 dieną viskas vyko kaip suplanuota. Florianoje vaikai dalyvavo mišiose, tuomet atvyko į pranciškonų bažnyčią Valetoje ir gavo duonos. Vaikai į bažnyčią įėjo per vienas duris, kurios tuomet buvo užrakintos, o gavę duonos išėjo pro kitas. Kitą dieną viskas turėjo vykti taip pat.

 

Vasario 11 dieną vaikai vėl dalyvavo mišiose Florianoje, tačiau šįkart jos truko visa valanda ilgiau nei buvo įprasta. Tai buvo didžiulė klaida, nes vaikų procesija į Valetą įvyko tuo pat metu kai baigėsi karnavalo linksmybės. Vaikų ir suaugusių minios susimaišė. Nemažai suaugusių žmonių taip pat patraukė į bažnyčią nemokamos duonos.

Vaikai ir nekviesti suaugusieji spaudėsi į bažnyčią, kur buvo dalinama duona. Įėjimas nebuvo užrakintas kaip ankstesnę dieną ir žmonių skaičius bažnyčioje buvo tiesiog nevaldomai didelis. Žmonės stumdėsi koridoriuje ir vaikai eilėje buvo stumiami vis labiau atgal. Galiausiai, šią sumaištį dar labiau paskatino užgesęs šviestuvas. Berniukai krito nuo koridoriuje buvusių laiptų ir spiegdami iš skausmo žuvo po kitų žmonių kojomis.

 

Bažnyčioje dirbę žmonės ir aplinkiniai bandė gelbėti berniukus. Keletas leisgyvių vaikų buvo išgelbėti, tačiau daug jų žuvo. Kiek - tiksliai nėra žinoma, tačiau vieni šaltiniai teigia, kad žuvo 96 15-16 metų amžiaus vaikai, kituose rašoma, kad nelaimės aukų būta bent 110.

Maltos valdžios institucijos tyrė nelaimę, tačiau išvadose buvo skelbiama tik tai, kad tragedija įvyko dėl visos klaidų eilės. Niekas nebuvo apkaltintas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(7)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(4)
31(0)
29(0)
28(0)
24(0)
24(0)
23(0)
20(0)
20(0)
Savaitės
86(0)
61(2)
60(0)
59(0)
Mėnesio
109(14)
109(9)
83(0)
75(0)