Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

TOP 7 įdomiausi nepavykę išradimai iš praeities: nuo „ateivių namo" iki skraidančio tanko (Foto)

2021-02-23 (0) Rekomenduoja   (45) Perskaitymai (110)
    Share

Nesėkmė yra tai, kas mus moko, kaip viskas veikia, ir tai leidžia mums padaryti geresnius ir didingesnius dalykus.

Kai reikia išrasti daiktus, bandymai ir klaidos yra neatsiejama dalis. Atsižvelgiant į tai, pateikiame keletą įdomiausių nesėkmingų išradimų istorijoje.

1. „Bonnet“ plaukų džiovintuvas

Ar galite save įsivaizduoti, kaip naudojatės vienu iš šių? Iš tikrųjų šiais laikais galite įsigyti modernią „Bonnet“ plaukų džiovintuvo versiją.

Tačiau šis išradimas yra 1960-ųjų pavyzdys, kuris,  iš tikrųjų niekada nepasiekė populiarumo. Galbūt tai buvo inovacija pralenkusi savo laiką?

Visi buvo apsėsti geriausių būdų paspartinti savo kasdienį gyvenimą, o gal tiesiog norėjo pajusti, kad gyvena ateityje.

2. „Dymaxion“ namas

Šį keistą chromuotą namą 1930-aisiais sukūrė išradėjas ir architektas Buckminsteras Fulleris. Tikslas buvo sukurti greitą, lengvai statomą namą visiems.

„Dymaxion House“ buvo galima pristatyti vienu sunkvežimiu ir surinkti per mažiau nei 2 dienas. Kupolo forma buvo pasirinkta, nes ji suteikė didesnį tvirtumą, tačiau vis tiek leido greitai surinkti namą.

 

Galų gale šio namo idėja žlugo, nes interjero nebuvo galima pritaikyti ar išplėsti, ir jame buvo tik du miegamieji su mažais vonios kambariais. Maža to, apvalioms sienoms neįmanoma rasti tinkamų baldų.

3. Automobilis-laivas

Automobiliai-laivai, techniškai vadinami amfikarais, vis dar sutinkami, kur jie dažnai naudojami turistinėms kelionėms, tačiau 1900-ųjų viduryje daugelis manė, kad tai bus ateitis. Sprendžiant iš automobilųi-laivų trūkumo keliuose, atrodo, kad ta ateitis neįvyko.

Kol kas šis išradimas atiteko kolekcionieriams arba tiems, kurie tiesiog nori išleisti papildomus pinigus plaukiojančiam automobiliui.

4. Skraidantis tankas

Šių sovietinių skraidančių tankų paskirtis tikriausiai nėra tokia, kokią galvojote. Pagal pirminį „Antonov A-40 Krylya Tanka“ planą buvo numatyta vilkti šiuos skraidančius tankus už orlaivių, paskui išleisti juos kaip sklandytuvus, kuris nusileistų į mūšį ir paremtų pėstininkus.

Projektas buvo atsisakytas po to, kai sovietai negalėjo rasti pakankamai galingo orlaivio tanko tempimui, taip pat dėl didelių pastangų, reikalingų tankui nusileisti.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

1 | 2
Verta skaityti! Verta skaityti!
(49)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(45)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
33(0)
21(0)
20(1)
19(8)
16(0)
15(0)
15(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)