Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Aptiktas paslaptingas nuogo vyro raižinys: „Šis įdomus reljefas gali vaizduoti tai, ko ne tik kad niekada nematėme, bet ir tai, ko galbūt daugiau niekada nebe pamatysime“ (Video)

2021-07-06 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (440)
    Share

Paslaptingas senovinis raižinys, vaizduojantis „nuogą raitelį“, galbūt vaizduoja dievą, mano archeologai. Reljefas buvo atrastas istoriniame romėnų Vindolandos forte netoli Hadriano sienos, Anglijoje.

Raižinys vaizduoja žmogų be drabužių (išskyrus kepurę), kuris laiko ietį ir stovi priešais arklį ar asilą. Pasak Jungtinės Karalystės „Vindolanda Charitable Trust“ archeologų, šis maždaug 16 x 31,5 cm akmuo būtų tilpęs forto sienos nišoje.

„Nuogumas reiškia, kad jis tikriausiai yra dievas, o ne tik raitelis, – sakoma archeologės Martos Alberti, prižiūrinčios Vindolandos kasinėjimus, pranešime. – Jis taip pat laiko ietį kaire ranka – įprastas karo dievo Marso atributas. Tačiau, pažvelgus į jo galvą, du beveik apskritus objektus galima būtų identifikuoti kaip sparnus: tai bendras Merkurijaus – kelionių dievo – atributas. Arkliai ir asilai taip pat dažnai siejami su Merkurijumi, kaip keliautojų gynėju“.

 

Du savanoriai darbininkai iš Niukaslio rado smiltainio reljefą gegužės 20 d. Savanoriai Richie Miloras ir Davidas Goldwateris pastaruosius 15 metų dalyvauja kasmetiniuose kasinėjimuose Vindolandoje. Šiais metais jų buvo paprašyta atkasti IV amžiaus forto pastato grindis. Pasak jų, jie rado unikalų raižinį vos kelių centimetrų gylyje.

„Pirmiausia pamačiau vieną iš žirgo kojų, o tada smailų reljefo viršų“, – sakoma D.Goldwaterio pranešime. „Mes tiesiog labai pakylėti, labai didžiuojamės, kad galime būti šio atradimo dalimi, tai buvo iš tikrųjų labai emocinga. Nesvarbu, ar ką nors randi, ar ne, mums patinka ateiti į šią vietą ir būti nedidele čia vykstančių tyrimų dalimi – bet tai atradus, ta diena išties tapo ypatinga diena“, – papildo R.Miloras.

 

Radinys yra pirmasis tokio tipo akmeninis reljefas, rastas Vindolandoje. Romėnų perimtoje klasikinėje graikų skulptūroje „nuogybės apibūdina asmenybes, kurios įkūnija daugiau nei paprastus mirtinguosius, galią ir palaimintą tobulumą“, ir tai dažnai reiškia didvyriškumą, teigiama 2007 m. straipsnyje žurnale „American Journal of Archaeology“.

Nors ant raižinio nėra užrašo, jo atradimo vieta yra svarbi užuomina. Reljefas buvo atrastas netoli IV a. kavalerijos kareivinių. Galbūt barake gyvenančios karinės pajėgos turėjo savus būdus interpretuoti Marsą, Merkurijų ar dar kokią antgamtinę būtybę, kuris turėjo abiejų dievų savybių, sako archeologai.

 

„Šis įdomus reljefas gali vaizduoti tai, ko ne tik kad niekada nematėme, bet ir tai, ko galbūt daugiau niekada nebepamatysime“, – sako M.Alberti.

Parengta pagal „Live Science“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
51(1)
48(0)
39(5)
32(3)
21(0)
21(0)
20(1)
17(0)
17(0)
Savaitės
229(8)
75(3)
70(0)
67(5)
Mėnesio
229(8)
113(0)
110(3)
107(12)
104(26)