Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Nuskendusiame senoviniame mieste rastas karinis laivas ir graikų kapai (Video)

2021-07-21 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (385)
    Share

Narai senoviniame nuskendusiame Herakliono mieste – kadaise didžiausiame Viduržemio jūros Egipto uoste – aptiko retas karinio laivo liekanas ir kapinių kompleksą, rodantį, kad čia lankėsi ir gyveno graikų pirkliai, pirmadienį pranešė Egipto Senienų ministerija.

Miestas, kontroliavęs įėjimą į Egiptą Nilo vakarinės atšakos žiotyse, šimtmečius dominavo šioje srityje – iki tol, kol Aleksandras Didysis 331 m. pr.m.e netoliese įkūrė Aleksandriją.

Keli žemės drebėjimai ir potvynio bangos sunaikino miestą kartu su didele Nilo deltos teritorija, ir Heraklionas buvo iš naujo atrastas tik 2001 m. – Abu Qir įlankoje netoli Aleksandrijos, dabar antro pagal dydį Egipto miesto.

Karinis laivas, kurį atrado Egipto ir Prancūzijos tyrėjai, vadovaujami Europos povandeninės archeologijos instituto (IEASM), nuskendo, kai antrajame amžiuje prieš mūsų erą sugriuvo garsioji Amono šventykla, prie kurios jis buvo prisišvartavęs.

Preliminarus tyrimas rodo, kad 25 metrų plokščiadugnio laivo korpusas su irklais ir didele bure buvo pastatytas pagal klasikinę tradiciją ir turėjo senovės Egipto konstrukcijos bruožų, praneša ministerija.

Kitoje miesto dalyje tyrėjai atrado didelės graikiškų kapinių liekanas, datuojamas pirmaisiais IV a. pr.m.e metais.

„Šis atradimas puikiai iliustruoja graikų pirklių, gyvenusių tame mieste, buvimą“, – sako mokslininkai ir priduria, kad graikams buvo leista ten įsikurti vėlyvųjų faraonų dinastijų valdymo metu.

 

„Netoli didžiulės Amono šventyklos jie pastatė savo šventoves. Šios buvo sunaikinti tuo pačiu metu, ir jų liekanos aptiktos susimaišiusios su Egipto šventyklos liekanomis“, – teigiama pranešime.

Parengta pagal „CNN Travel“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(9)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
33(0)
21(0)
20(1)
19(8)
16(0)
15(0)
15(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)