Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Žaidimų aikštelėje vaikai aptiko senovinę urną su žmogaus pelenais: radinys siekia dar bronzos amžiaus laikus

2021-07-24 (0) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (165)
    Share

Pietvakarinėje Lenkijos dalyje vaikai, žaidimo aikštelėje žaisdami smėlyje, aptiko senovinę urną su žmogaus pelenais. Makabriškas radinys buvo aptiktas Tuchola Zarskos kaime, vaikams žaidžiant su kastuvu ir kibiru.

Ekspertai mano, kad radinys siekia dar bronzos amžiaus laikus ir yra kilęs iš Lužitėnų kultūros, maždaug 1100-700 m. pr.m.e.

Vietos archeologijos inspektorius Marcinas Kosowiczas sako, kad „kasinėdami smėlio dėžėje, vaikai aptiko vieną ar du Lužitėnų kultūros kapus. Kapai buvo labai negiliai po žeme ir dėl virš jų esančio smėlio kai kurie indai sudužo. Nemaža dalis palaikų buvo sunaikinta sunkiąja technika įrenginėjant pačią vaikų aikštelę, tai galėjo pakenkti ir indams“, – komentuoja M. Kosowiczas.

Jis priduria, kad ši atradimo vieta gali būti susijusi su kita netoli esančia archeologine vietove, kuri yra įtraukta į regiono paveldosaugos registrą.

„Atsižvelgiant į faktą, kad ta vieta žemėlapyje pažymėta 1:25000 masteliu, o tai reiškia mažą tikslumą, tikėtina, jog vaikų aptiktas kapas gali būti susijęs su minėta vietove“, – įsitikinęs archeologijos inspektorius.

„Anot vietinių gyventojų, prieš keliolika metų, kai netoli valstybinės žemės ūkio fermos buvo statomas tvenkinys ir tvora, buvo aptikti bronziniai dirbiniai ir keramikiniai indai. Deja, šiuo metu nepavyko nustatyti tolimesnio šių radinių likimo“, – tikina specialistas.

 

Lužitėnų kultūra egzistavo vėlesniame bronzos ir ankstyvajame geležies amžiuje, apie 1300-500 m. pr.m.e. Jos pavadinimas kilęs iš vietovės rytų Vokietijoje ir vakarų Lenkijoje.

Paveldosaugos biuras pranešė, kad radinio vietoje bus vykdomi archeologiniai tyrimai. Pagrindinis jų tikslas – apsaugoti monumentą. Berniukas, kuris aptiko kapą, dabar sako norintis tapti archeologu.

Parengta pagal „The First News“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Paulina Bastakytė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(0)
34(0)
31(0)
27(1)
26(0)
23(0)
21(0)
19(0)
18(9)
12(0)
Savaitės
75(3)
70(0)
67(5)
Mėnesio
231(8)
113(0)
110(3)
107(12)
104(26)