Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Daugeliui matyta garsioji „Vokietijos komunisto egzekucija Miunchene, 1919 m.“ nuotrauka turi nemalonią paslaptį – viskas yra kitaip nei atrodo (Foto, Video)

2021-08-13 (0) Rekomenduoja   (28) Perskaitymai (165)
    Share

Garsiosios nuotraukos kitoje pusėje parašyta: „Amžinam prisiminimui apie Spartakininkų karą Miunchene, Bavarijoje“.

Kai kurių šaltinių teigimu, tai yra reali situacija, kiti šaltiniai teigia, kad tai yra inscenizuota nuotrauka. Greičiausiai tai bus inscenizuotas įvykis dėl įvairių nuotraukos neatitikimų.

Pirma, tai neatrodo kaip tikra egzekucija. Kariai yra per arti sienos, kad galėtų šaudyti be rikošeto, ir nesitaiko šautuvais taip, kad tai rodytų pasirengimą šaudyti. Labiausiai dešinėje esantis vaikinas yra didžiausias inscenizacijos įrodymas. Jo pozicija yra neteisinga – jo šautuvo buožė yra neteisingoje padėtyje ir jis žiūri į kamerą. Taip pat būrio karininkas žiūri tiesiai į kamerą.

Pažvelkite į vaikiną, kuriam turėtų būti įvykdyta egzekucija: įžūlus požiūris, stilingi drabužiai, puikūs plaukai ir jis atrodo per daug nesavanaudiškas. Be to, jo rankos nesurištos, o akys neuždengtos raiščiu. XX amžiaus pradžios vokiečių fotožurnalistai dažnai suvaidindavo savo nuotraukas (kartais propagandos tikslais), tiesiog norėdami papasakoti tikrą istoriją vizualiai kuo įtikinamiausiai.

 

Sprendžiant iš uniformų, šaudymo būrio vaikinai priklauso freikorpams (laisvasis korpusas), o ne reguliariai armijai.

Freikorpai buvo sukarintos grupės, pirmą kartą pasirodžiusios 1918 m. gruodžio mėn. po Vokietijos pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare. Sudaryti iš buvusių karių, bedarbio jaunimo ir kitų elementų, kuriems vadovavo buvę karininkai ir kiti buvę kariškiai. Jų padaugėjo visoje Vokietijoje 1919 m. pavasarį ir vasarą. Freikorpai buvo naudojami 1918–1919 m. Vokietijos revoliucijai numalšinti ir Bavarijos Sovietų Respublikai sutriuškinti.

 

Jie oficialiai iširo 1920 m., tačiau daugelis narių prisijungė prie besikuriančios nacių partijos ir tapo pirminiais partijos smogikais – vėliau tapusia SA. Buvęs Freikorpų narys Ernstas Roehmas tapo SA vadovu.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(33)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(28)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
22(1)
18(2)
17(0)
16(0)
16(7)
15(1)
12(3)
12(0)
12(1)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
59(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
105(22)
86(0)
82(3)