Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Nuotrauka užminė mįslę: ar šis vyras Pompėjoje iš tiesų mirė masturbuodamasis?

2021-08-25 (1) Rekomenduoja   (10) Perskaitymai (330)
    Share

Ar kada nors pagalvojote, ką darytumėte, jeigu sužinotumėte, kad pasaulis baigiasi ir jums gyventi liko vos kelios minutės? Na, šis vyrukas turi vieną idėją.

Būtent tokioje pozoje, kuri matoma nuotraukoje, mūsų didvyris išbuvo 2000 metų, po to, kai žuvo išsiveržus Vezuvijaus ugnikalniui. Jis gyveno Pompėjoje – senovės Romos mieste, kurį sunaikino ugnikalnio išsiveržimas 79 mūsų eros metais. Ir po 2000 metų jis atrado savo šlovę.

Tačiau socialiniams tinklams ošiant ir žmonėms keliant įvairius humoristinius skelbimus, mokslas klausia: ar šis vyras iš tiesų mirė masturbuodamasis? Greičiausiai ne.

Iš 1150 kūnų, kuriuos archeologai rado Pompėjoje, 394 žuvo krentant pemzai ir kitoms nuolaužoms nuo griūvančių statinių.

Likusios 756 aukos žuvo nuo piroklastinio antplūdžio – itin karštų ugnikalnio išmestų dujų ir pelenų antplūdžio, kuris keliauja šimtų kilometrų per valandą greičiu po išsiveržimo. Tačiau mažai tikėtina, kad mūsų herojus žuvo viduryje veiksmo.

Dujos ir pelenai galimai sukėlė asfiksiją. Arba jie pražudė Pompėjos gyventojus terminiu (karščio) šoku, kuris tiesiog iškepė kūnus. Tai sukėlė staigų kūnų sukietėjimą, kuris dar žinomas kadaverinio šoko pavadinimu, kuris ir galėtų paaiškinti pozas, kurių metu atrodo, jog auka tarsi kažką laiko suėmusi. Didžioji dalis Pompėjos aukų kūnų ir yra tokiomis pozomis.

 

Vulkanologas Dr. Petrone, kuris Vezuvijaus aukas tyrinėja jau daugiau nei 25 metus, sako, kad nuotraukoje matomas žmogus yra suaugęs vyras, kuris žuvo nuo karšto piroplastinio antplūdžio, o abi jo kojos ir rankos susirietė dėl didžiulio karščio.

Jis pasakoja, kad dauguma randamų Pompėjos aukų, būna keistomis rankų ir kojų pozomis, kurias sukelia galūnų susitraukimas, vykstantis dėl po mirties kūną veikiančio karščio.

Nepaisant mūsų herojaus mirties priežasties ir to, ką sako mokslas, galime drąsiai teigti, kad jis to nesitikėjo.

Parengta pagal bbc.co.uk.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(10)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(9)
30(1)
29(3)
29(9)
23(0)
21(0)
20(0)
18(6)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)