Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Istorija ir archeologija

Psichologinis Šaltasis karas - kodėl CŽA planavo Sovietų sąjungoje barstyti prezervatyvus?

2021-09-29 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (55)
    Share

Psichologinės karo priemonės naudojamos nuo seniausių laikų, bet ši karybos šaka pradėta tirti ir apibrėžti, greičiausiai, tik Šaltojo karo metu. Frankas Wisneris, vienas iš JAV Centrinės Žvalgybos Agentūros (CŽA) kūrėjų, norėjo taikyti psichologinio poveikio priemones prieš Sovietų sąjungos vyrų populiaciją.

Frankas Wisneris buvo vienas iš CŽA kūrėjų. Antrojo pasaulinio karo metu jis tarnavo Laivyne, buvo dislokuotas Turkijoje, Rumunijoje ir galiausiai Vokietijoje. 1947 metais jis buvo pakviestas kurti naujos žvalgybos agentūros, kuri tapo CŽA.

Wisneris prisidėjo prie daugybės projektų, įskaitant ir „Lockheed U-2“ lėktuvo kūrimą. Bet jam priskiriamos ir kai kurios keistos CŽA keltos idėjos.

Šeštajame dešimtmetyje CŽA planavo į sovietų valdomas teritorijas Europoje pasiųsti meteorologinius balionus, kurie išbarstytų informaciją apie gyvenimą Vakaruose. Bukletai galbūt būtų atnešę naudos, bet į juos lengva numoti ranka - propaganda. Tačiau kartu planuota nusiųsti ir kai kuriuos daiktus.

Pavyzdžiui, buvo ketinama siųsti vonios reikmenis. Jie būtų parodę, kokiu komforto lygiu amerikiečiai iš tikrųjų gali džiaugtis. Taip pat ketinta siųsti ir prezervatyvų, bet ne dėl to, kad Sovietų sąjungoje jie buvo reti.

 

Amerikiečiai planavo siųsti didelius prezervatyvus, pažymėtus ženklais „Vidutinis“ ir „Mažas“. Kitaip tariant, CŽA norėjo kirsti per sovietų vyrų vyriškumą ir priversti juos apie save galvoti kaip apie prastesnius. Kažin, ar tai būtų pavykę - greičiausiai sovietai tiesiog būtų atsakę prašymu nebesiųsti mažų prezervatyvų. Tikriausiai todėl ši idėja ir nebuvo įgyvendinta.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
37(0)
31(0)
26(0)
24(0)
21(0)
20(0)
19(0)
15(9)
13(4)
Savaitės
93(1)
80(0)
70(5)
Mėnesio
93(0)
83(5)
78(6)