Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Istorija ir archeologija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2010-12-29 0
Jungtinėse Valstijose atlikta studija nustatė, kad priešistoriniai žmonių pusbroliai neandertaliečiai kaip ir Homo sapiens valgė ne tik mėsą, bet ir grūdus, daržoves, kepdavo jas ant laužo.
(5) 2010-12-16 3
Istorinio senovės Romos miesto Pompėjos liekanos ir toliau suteikia intriguojamų ir netikėtų įžvalgų, susijusių su romėnų gyvenimu: pradedant maisto racionu ir sveikatos apsauga, baigiant atotrūkiu tarp miesto turtingųjų bei vargšų, rašo BBC.
(2) 2010-12-16 0
Kinijos archeologai paskelbė radę bronzinį puodą su maždaug prieš 2 400 metų išvirtos sriubos liekanomis, kuris buvo iškastas netoli senovinės sostinės Sijano, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
(26) 2010-12-07 1
Archeologams pirmą kartą istorijoje pavyko aptikti svarbiausias inkų civilizacijos relikvijas – tris šventuosius protėvių akmenis, kuriais, kaip byloja padavimai, būdavo palaikomas ryšys su anapusiniais pasauliais. „Supratę, ką atradome, ant tos kalvos viršūnės iš džiaugsmo sušokome trumpą triumfo šokį“ – euforijos neslėpė vienas iš ekspedicijos dalyvių, dr. Frankas Meddensas.
(11) 2010-12-03 12
Portugalų kilmės istorikas Manuelis Rosa (Duke‘o universitetas, JAV) neseniai išleistoje knygoje „Kolumbas: nepapasakota istorija” („Colon. La Historia Nunca Contada“) iškėlė versiją, kad Kristupas Kolumbas buvo Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos vaikaitis.
(13) 2010-12-02 4
Pasaulio žiniasklaida konstatavo nerimą keliančią pastarųjų metų tendenciją – pasaulyje vėl kilo padirbtų pinigų banga. Kol kas šis pareiškimas neįgavo grėsmingo mastelio, tačiau be abejonių dingstis susimąstymui yra.
(4) 2010-12-01 0
„Nekristų mūsų mediniai kryžiai taip į akis svetimšaliams, neverstų domėtis ir taip gražiai vadinti Lietuvą, jei jie, tie mūsų mediniai kryžiai, tebūtų tik paprastos krikščioniško kryžiaus formos. Visos domėjimosi priežastys glūdi mūsų medinių kryžių be galo turtingose ypatingose meninėse formose ir nepaprasto originališkumo garsėjime, kuris ne kartą ir ne vienam gali priminti net tolimųjų rytų architektūrines formas arba apskritai kažin ką nepaprastą, ...
(34) 2010-11-30 0
Afganistane penktadienį užfiksuotas istorinis momentas: JAV vadovaujamos koalicinės pajėgos šalyje kariauja lygiai tiek pat laiko, kiek čia išbuvo devintojo dešimtmečio pabaigoje pasitraukę sovietų daliniai. Jie paliko Afganistaną 1989-aisiais, praėjus devyneriems metams ir 50 dienų nuo savo misijos pradžios, praneša agentūra „dapd“.
(8) 2010-11-29 0
Atokios Kinijos dalies kaimo gyventojų genetiniai tyrimai parodė, kad beveik dvi trečiosios jų DNR grandinės dalys yra kaukazietiškos kilmės. Šis faktas parėmė teoriją, kad jie gali būti kilę iš dingusio romėnų karių legiono.
(30) 2010-11-28 14
Nors lietuvių kalba rašytiniuose šaltiniuose imta fiksuoti vėlai (rašytiniuose šaltiniuose minima nuo XVI amžiaus), tačiau ji išlaikė daugybę archajiškų žodžių ir gramatinių formų, būdingų senesnę rašto tradiciją turinčioms indoeuropiečių kalboms (hetitų, senosios indų, senovės graikų) ir kilusioms iš vienos prokalbės. Štai todėl lietuvių kalba turi didelę reikšmę kalbotyros mokslui, ją aktyviai tiria baltistai, indoeuropeistai, slavistai, finougristai ir bendrosios kalbotyros specialistai.
(7) 2010-11-26 0
Populiarus posakis teigia, kad ir Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną. Tačiau tyrėjų grupė iš Šiaurės Kalifornijos (JAV) bei Šveicarijos Ciuricho universitetų sugebėjo jį paneigti – jie sukūrė technologiją, leidžiančia atkurti trimačius pastatų, žemės reljefo, kitų objektų vaizdus, pasinaudojant milijonais jų nuotraukų, darytų įvairių žmonių ir paskelbtų populiariose interneto svetainėse, tokiose kaip „Flickr“, „Pikasa“, ir tai padaryti ypač greit...
(7) 2010-11-25 3
Kokios asociacijos galėtų kilti užkalbintam nūdienos vakarų pasaulio gyventojui, paklausus jo, kaip jis įsivaizduoja Irako sostinę Bagdadą? Civilių vakariečių, bent jau per pastaruosius dešimtmečius, Bagdade, ko gero, lankėsi ne tiek jau ir daug. Tad galima teigti, kad dabartinio Bagdado vaizdą mūsų sąmonėje suformavo žiniasklaida. Koks tas vaizdas, koks gi tas miestas? Ko gero, niūrus ir agresyvus nuo nesibaigiančio karo, raudonas nuo pralieto kraujo ir aukų, troškus ...
(0) 2010-11-22 0
Robotui aplankius Meksikoje, Saulės ir Mėnulio piramidžių pašonėje esančios milžiniškos archeologinės radimvietės Teotihuakano požemius, paaiškėjo, kad jais driekiasi maždaug prieš 2 tūkst. metų nutiestas tunelis, kurio „lubų“ skliautas yra puikiai išsilaikęs ir pakankamai stabilus, kad į tunelį būtų galima saugiai įeiti archeologams.
(17) 2010-11-18 1
Kembridžo muziejuje demonstruojamas 2 tūkst. m. senumo įrankis įrodo, kad Šveicarijos armijos kareivišką kišeninį peilį iš tiesų išrado romėnai, praneša „The Telegraph“.
(1) 2010-11-16 0
Tarptautinė ekspertų komanda pirmadienį Prahoje pradėjo XVI amžiaus astronomo Tycho Brahe ekshumaciją, tikintis nustatyti, kokia buvo tikroji jo mirties priežastis.