Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Istorija ir archeologija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-09-26 0
Šiandien sunku rasti žiniasklaidos priemonę, kuri kasdien nepranešinėtų apie orus. Tačiau dabar įprasta informacija pirmą kartą spaudoje pasirodė tik prieš 150 metų britų dienraštyje „The Times“.
(8) 2011-09-18 1
Niekaip nesulaukdami Antrojo pasaulinio karo pabaigos, britų šnipai nusprendė pagardinti Adolfo Hitlerio maistą moterų lytiniais hormonais ir tokiu būdu pažaboti fiurerio agresyvumą, rašo dailymail.co.uk. Agentai ketino į vokiečių vado valgį slapta įmaišyti estrogenų ir paversti jį panašiu į paklusnią jaunesnę seserį Paulą, dirbusią sekretore.
(0) 2011-09-09 0
Malapos oloje netoli Johanesburgo (PAR) 2008 m. aptikti suakmenėję žmogbeždžionių kaulų fragmentai gali priklausyti trūkstamai žmogaus evoliucijos grandžiai – tarpinei rūšiai tarp žmogbeždžionių ir ankstyvųjų žmonių, pranešė „Science.com".
(0) 2011-09-05 1
Chenanio provincijoje (Centrinė Kinijos dalis), senovinės sostinės Lojan vietoje, archeologai atkasė kapavietę, kurioje aptiko medinių vežimų, į juos įkinkytų ristūnų skeletų ir daugybę kitokių buities reikmenų bei vario ginklų.
(30) 2011-09-05 16
Ko gero, mažai kas ginčysis, jog Egipte ne vieną ir ne du tūkstantmečius stūksančios piramidės – vienas iš svarbiausių pasaulio stebuklais laikomų objektų. Vieni mano, jog jos pastatytos savimylų faraonų nurodymu, kaip būsimosios jų kapavietės. Kiti tvirtina, jog piramidžių paskirtis – mistinė (jų struktūroje žyniai neva užšifravę esmines Visatos paslaptis). Treti yra linkę įžvelgti ir nežemiško proto pagalbą jas statant. Kaip ten bebūtų, archeologai kasi...
(37) 2011-09-01 4
Pasaulyje nesiliaujant neramumams, o karo siaubui įsiplieskiant tai vienoje, tai kitoje valstybėje, noromis nenoromis prisimenama skaudi žmonijos patirtis, kai tikslas pateisina bet kokias priemones. Vietnamo karas, prasidėjęs daugiau nei prieš 55 metus ir trukęs ištisą dvidešimtmetį, JAV paliko milžinišką psichologinę traumą. Tačiau jos nepalyginsi su tuo, ką iki šiol patiria naujosios vietnamiečių kartos. Praėjus trisdešimt penkeriems metams po Vietnamo karo pabaigos,...
(4) 2011-08-31 0
Ištyrus DNR pavyzdžius, paimtus iš Londone žuvusių žmonių skeletų, buvo gauti pribloškiantys rezultatai – maro pandemiją sukėlusios bakterijos išliko iki mūsų dienų, praneša dailymail.co.uk. Nuo maro mirusių žmonių, kurie buvo palaidoti sostinės masinėse kapavietėse, kūnų liekanose aptikta keletas maro bakterijos genomo sekų, sutampančių su šiandienio maro sukėlėjo DNR.
(0) 2011-08-29 0
Po karo nepriklausomybę praradusiai Lietuvai Švedija buvo arčiausia laisva demokratinė šalis, tapusi savotiška lietuvių rezistencijos baze užsienyje. Pirmąjį ir paskutinį partizanų desantą, atsiųstą iš Švedijos 1949 metais, žymėjo nesėkmė, tik vienam iš partizanų Kazimierui Pypliui - Mažyčiui pavyko pasprukti ir susisiekti su Lietuvos pasipriešinimo tarybinei okupacijai dalyviais.
(1) 2011-08-24 1
Rusijos mokslininkai moderniausiais tyrimo metodais nustatė, kad 1970 m. rastos šuns kaukolės amžius yra maždaug 33 tūkst. metų. Tai reiškia, jog pirmykštis žmogus keturkojį bičiulį prisijaukino gerokai anksčiau, nei buvo manoma iki šiol.
(1) 2011-08-22 1
Elnių kerdžius užkliuvo už įšalusios priešistorinė vilnos, kyšančios iš ledo gniaužtų. Iš pradžių nuspręsta, jog tai galėtų būti mažas mamutas. Kerdžius pasakoja, kad rastas kūnas yra išsilaikęs ypač gerai. Panašus radinys – mamutų jauniklės Liubos palaikai – buvo aptiktas panašioje nuošalioje vietoje prieš ketverius metus.
(19) 2011-08-20 0
Maisto gaminimas daro žmogų išskirtiniu nuo kitų gyvūnų, - įsitikinusi lietuvė mokslininkė Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen, Kembridžo universitete nagrinėjanti maisto globalizacijos procesus priešistoriniame laikotarpyje. Projekto „FOGLIP” bendradarbė rado laiko atsakyti į GRYNAS.lt klausimus, ką valgė mūsų protėviai ir koks buvo pasaulinis maisto kelias.
(3) 2011-08-20 1
Privačiame muziejuje – 22 tūkst. eksponatų: nuo akmeninio kaplio iki KGB telefono, sudėtingesnio už televizorių. Visa tai surinko, į Smalininkus atvežė ir savo sodyboje „įkurdino“ buvęs Gedimino technikos universiteto dėstytojas Justinas Stonys.
(4) 2011-08-19 2
2010 metais Akmenės rajone lankėsi Varšuvos universiteto (Lenkija) mokslininkų grupė. Jų apsilankymas Šaltiškių triaso periodo molio karjere buvo nepaprastai sėkmingas – rasta senovinių roplių (Premaxillary) dantų ir kaulų liekanų.
(0) 2011-08-10 0
Paaiškėjo, kad Pietų Kazachstano dykumoje atkasti du kaulai priklausė vienam iš pačių didžiausių paukščių, kurie kada nors sklandė Žemėje. Sprendžiant iš vėlyvuoju Kreidos periodu gyvenusio paukščio liekanų, šio ūgis siekė daugiau nei 3 metrus, o svoris – virš pusšimčio kilogramų.
(14) 2011-08-10 14
Vargu ar bereikia sakyti, jog Peru Anduose besislepiantis „Prarastuoju inkų civilizacijos miestu“ vadinamas Maču Pikču yra vienas garsiausių pasaulyje istorinių, archeologinių ir, žinoma, turistinių objektų. Kas nenorėtų savo akimis pamatyti ir savo rankomis prisiliesti prie mistikos šydo gaubiamo istorinio miesto paslapčių…