Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Istorija ir archeologija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-03-24 0
Vilniaus universiteto biblioteka tęsia tradiciją ir trečius metus iš eilės 2011 m. balandžio 1 d. kviečia visus norinčius pamatyti M. Mažvydo Katekizmo originalą VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje. Lankytojų laukia staigmena: pirmą kartą, tik vieną dieną, bus eksponuojami ir lietuvių literatūros klasikų – Maironio, Žemaitės, V. Kudirkos ir kt. rankraščiai.
(0) 2011-03-22 1
Šiuolaikinių žmonių protėviai gyveno greta neandertaliečių tūkstančius metų. Ar jie kariavo vieni su kitais, ar kryžminosi? Genetikai pagaliau iššifravo neandertaliečių genomą ir atskleidė esminius jų gyvenimo bruožus bei priežastis, nulėmusias šios žmonių rasės išnykimą.
(7) 2011-03-16 4
Legendinė Atlantida jau gali turėti realias koordinates žemėlapyje, praneša „National Geographic“. Tarptautinė tyrėjų komanda, vadovaujama Richardo Freundo, profesoriaus iš Hartfordo universiteto JAV, tiki, jog rado dingusią salą, kuri, istorikų manymu, prieš tūkstančius metų galėjo būti užlieta vandens.
(12) 2011-03-12 0
Paskutinis sovietinis lyderis Michailas Gorbačiovas, kuriam trečiadienį sukako 80 metų, nepaisant rimtų klaidų, padarytų per „pertvarką“, įėjo į istoriją kaip politikas, sustabdęs Šaltąjį karą ir suteikęs realią laisvę sovietinei liaudžiai bei Rytų Europos šalių gyventojams, mano Rusijos politologai.
(0) 2011-03-10 0
Kelią Taidžou mieste (Dziangsu provincija) Kinijoje tiesę darbininkai maždaug 2 metrų gylyje iškasė kelis medinius karstus. Viename iš jų archeologai aptiko moters mumiją, kuriai, kaip manoma, yra 700 metų, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinxua".
(2) 2011-03-09 0
Miuncheno universiteto mokslininkai išreiškė įsitikinimą, jog galima atstatyti vieną iš 2001 m. Afganistane talibų išsprogdintų garsiųjų Bamijano Budų skulptūrų. Idėjos autoriai ištyrė didžiausių pasaulyje Budos statulų fragmentus ir priėjo išvadą, jog įmanoma atstatyti mažesniąją iš dviejų legendinių skulptūrų.
(3) 2011-02-28 4
Kalnuotose Peru džiunglėse senovinius kapus atradę archeologai teigia, kad jie savo svarba prilygsta prarastojo miesto Maču Pikču atradimui.
(1) 2011-02-24 0
Vienas seniausių Lietuvoje – Vytauto Didžiojo karo muziejus – šiemet mini 90-metį. 1921 metų vasario 16-ąją iškilmingai atidarytas muziejus išgyveno įvairių etapų, tačiau per pastaruosius 20 nepriklausomybės metų sugebėjo susigrąžinti ne tik Vytauto Didžiojo vardą, bet ir atsinaujinti.
(0) 2011-02-24 0
Neandertaliečiai pešė sakalų ir grifų plunksnas ir jas nešiojo. Tai greičiausiai turėjo simbolinę prasmę, teigia mokslininkai.
(2) 2011-02-24 0
JAV ir britų paleontologai atrado naują dinozaurų rūšį, kurią dėl itin stiprių kojų raumenų pavadino Brontomerus Mcintoshi – „griausmakojais". Pasak „Daily Mail", šių maždaug prieš 110 mln. metų gyvenusių dinozaurų suakmenėjusios liekanos aptiktos buvusioje akmenų skaldykloje Jutos valstijoje (JAV).
(4) 2011-02-18 0
Kad ir kaip šiurpiai tai skambėtų, žmonija savo gentainių kaukoles vietoj indų (taurių, puodelių) naudojo (o kai kuriuose planetos kampeliuose, pavyzdžiui, Indijoje – tebenaudoja) ne vieną tūkstantmetį. Juolab, jog iš kaukolės pasidaryti taurę – ne taip jau ir sudėtinga. Tereikia aštraus primityvaus įrankio, stiprios rankos ir... stiprių nervų. Juk civilizacijos priešaušriu savo buityje pirmykščiai žmonės naudojo ne archeologinių kasinėjimų metu aptiktus galvo...
(1) 2011-02-17 0
Du dirbtiniai kojos nykščiai, vienas kurių buvo rastas ant senovės Egipto mumijos kojos, laikomi pirmosiomis funkcionaliomis protezinėmis kūno dalimis. Iš trijų dalių susidedantis, iš medžio ir odos pagamintas artefaktas, laikomas Egipto muziejuje Kaire, kaip ir Greville`io Chesterio dirbtinis nykštys, eksponuojamas Britų muziejuje, padėjo jų savininkams vaikščioti.
(0) 2011-02-14 0
Mokslininkams pavyko nustatyti, kada žmonių protėviai galutinai atsiskyrė nuo po medžius laipiojusių žmogbeždžionių ir ėmė vaikščioti stačiomis, pranešė „Daily Mail".
(3) 2011-02-14 2
Mokslininkai iškėlė prielaidą, kad senovės aborigenai galėjo būti pirmieji pasaulio astronomai. Savo prielaidą idėjos autoriai grindžia 80 kilometrų nuo Melburno rastais tiksliai sustatytais akmenimis. Spėjama, kad rasti akmenys yra Saulės judėjimo žemėlapis arba, kitaip tariant, primityvus saulės laikrodis.
(2) 2011-02-13 0
Kuriamas moderniausias pasaulyje senovės Romos kompiuterinis modelis, kuriuo remdamiesi istorikai galės tyrinėti imperinės Romos širdį daug detaliau nei kada nors anksčiau.