Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Istorija ir archeologija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-09-25 0
Jungtinės karalystės archeologai, vadovaujami Ken Darko, atrado, jų manymu, Biblijoje minimo miesto Dalmanuto griuvėsius. Šis miestas minimas evangelijoje pagal Morkų, kaip vieta, kurioje Jėzus tariamai pamaitino 4000 žmonių minią su keliomis žuvimis ir keletu kepalėlių duonos.
(1) 2013-09-24 0
„Kai pasakoji žmonėms apie senus automobilius ir sakai, kad jie yra mediniai, pašnekovai į pasakotoją labai dažnai pradeda keistai žiūrėti“, – sako Energetikos ir technikos muziejaus Transporto ekspozicijos kuratorius Ričardas Žičkus, kalbėdamas apie tai, kodėl nusprendė imtis nekasdienio projekto.
(8) 2013-09-13 2
Nors golfo žaidėjas Tigeris Woodsas yra daugiausiai pelno gaunantis sportininkas, tačiau net ir jo alga atrodytų nerimta, palyginus su 2-ojo mūsų eros amžiaus Romos karietų lenktynininku Gajumi Dioklu (Gaius Appuleius Diocles).
(0) 2013-09-12 11
"Koks keistas prasimanymas - rengtis!", - veikiausiai pamanytų eilinis sutiktas asmuo prieš keliolika tūkstančių metų. Tiesa, nustatyti, kuomet tiksliai žmonės nusprendė apgaubti savo kūnus drabužiais – sudėtinga.
(4) 2013-09-10 0
Kas bus, jei vieną gražų rytą atsibudęs Aleksandras Lukašenka sumanys atriekti finansavimą istoriniam trileriui apie Baltarusijoje aptiktą paauksuotą diržą, kuris galėjo priklausyti kunigaikščiui Vytautui Didžiajam? Geriau jau nenorėkime baisios realybės, kad baltarusiai įkištų savo propagandinį trigrašį į Lietuvos istoriją ir parodytų pasauliui, kaip Dinamo mūšį laimi kniazius Vitovtas, mokantis bendrauti litvinų kalba.
(0) 2013-09-09 2
Nors iki šiol dažnai mėgstama juokauti, kad sovietmečiu sekso nebuvo, iš tiesų buvo labai daug vedybų iš reikalo ir kur kas daugiau abortų nei dabar.
(3) 2013-09-06 1
Juk signalas iš Žemės radijo bangų pavidalu transliuojamas jau... daugiau kaip 100 metų, ar ne? Kokie yra pirmieji žmonijos žodžiai, nesulaikomai ir negrįžtamai nuskrieję į kosmoso gelmes, galbūt į nežemiškų civilizacijų radijo imtuvus? Ne, tai nebus radijo išradėjo iš Italijos Džiuljelmo Markonės (Guglielmo Marconi) laikų frazė. Mat radijo bangos kosmosą pasiekia ne visada, o tik tam tikromis sąlygomis. Kai jos būna ištransliuojamos pakankamai stipriu signalu. Tad visai gali būti, kad kosmose pirmieji žmoniją reprezentuojantys žodžiai yra ištarti... prisėskite... Adolfo Hitlerio.
(2) 2013-09-04 0
Senovėje kai kurie šaltieji ginklai pasižymėjo neeiline kūrėjų fantazija ir žiaurumo mūšio sąlygomis - mixstuff.ru sudarė tokių neeilinių, bet jau praktiškai pamirštų ginklų rinkinuką.
(19) 2013-08-29 0
XV ir XVI amžiais Inkų imperija buvo pati didžiausia visų laikų valstybė Pietų Amerikoje. Joje buvo gausu maisto, tekstilės, aukso ir kokos. Inkai meistriškai statė miestus. Bet pinigų neturėjo. Šioje milžiniškoje valstybėje nebuvo nė vieno turgaus.
(0) 2013-08-29 0
IBM sprendimai padėjo Vroclavo universiteto bibliotekai atverti Europos paveldo leidinius visam pasauliui.
(0) 2013-08-27 0
Nors, prisimenant Karlo Sagano (Carl Sagan) frazę, visi mes ir viskas, kas mus supa, yra kilę iš žvaigždžių, taigi, iš kosmoso, senovės egiptiečių nešiotiems papuošalams epitetas "kilęs iš kosmoso" taikytinas tiesiogine prasme. 5 tūkst. metų senumo kapavietėje rastų vėrinių geležiniai karoliukai iš tiesų yra atkeliavę iš kosmoso, informuoja "LiveScience.com". Šis papuošalas yra seniausias Žemėje esantis daiktas, pagamintas iš geležies, o dabartinį savo pavidalą jis įgijo 2 tūkst. metų iki Egipto Geležies epochos.
(0) 2013-08-26 1
Archeologai netoli Amfipolio miesto (Graikija) griuvėsių atrado didžiulę marmurinę karališką kapavietę, kurioje, kaip manoma, gali būti palaidotas vienas garsiausių karvedžių istorijoje Aleksandras Makedonietis, valdęs IV a. pr. Kr. Iki šiol buvo manoma, kad Aleksandras Didysis palaidotas Egipte.
(25) 2013-08-20 0
Prieš bemaž šimtą metų skandalingasis rusų mistikas Grigorijus Rasputinas prognozavo, kad 2013 metų rugpjūčio 23 dieną ateis pasaulio pabaiga. Dabar, iki šios datos likus vos kelioms dienoms, rusai prisiminė bauginančią prognozę ir susiejo ją su mokslininkų pastebėjimais apie Saulėje vykstančias keistenybes.
(0) 2013-08-16 15
Viduramžiais atsiradęs žodis „artilerija“ nebuvo susijęs tik su paraku šaunamais ginklais, nes jo pirminė vartosena reiškė meistriškai pagamintą daiktą. Toks žodis vienodai gerai tiko apibūdinti ir svaidomuosius pabūklus, ir paraku užtaisomas patrankas.
(8) 2013-08-14 10
Ko gero, daugeliui (bent jau vaikystėje) teko girdėti ar būti paragintam kuo dažniau graužti morkas, nes morkos stebuklingai gerina regėjimą. Tiesa ta, kad šis teiginys – iš piršto laužtas absoliutus melas. Dar beprotiškiau yra tai, kad šis mitas padėjo sąjungininkams apmauti ir nugalėti nacistus. Kaip?