Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Istorija ir archeologija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-08-14 1
Šią savaitę sukanka dvi skausmingos istorinės datos – 1382 m. rugpjūčio 15 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis buvo nužudytas savo sūnėno Jogailos pilyje Krėvoje, po trejų metų, 1385 m. rugpjūčio 14 d., Jogaila toje pačioje Krėvoje, kurios požemiuose buvo pasmaugtas Kęstutis, mainais už lenkišką karūną sutiko Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (LDK) prijungti prie Lenkijos Karalystės.
(1) 2013-08-12 1
Archeologai planuoja atkasti Lizos del Giocondos šeimos kapą. Manoma, kad būtent šios moters portretą prieš daugiau nei penkis šimtus metų nutapė Leonardo da Vinci. Tikimasi, kad skeletų tyrimai padės išaiškinti žymiojo paveikslo paslaptį.
(16) 2013-08-04 1
XX amžiaus 7 dešimtmetyje JAV valdžia svarstė pasiūlymus, kad Centrinė žvalgybos Tarnyba (CŽV) keliuose JAV miestuose atliktų teroro aktus. Laimė, tokiai idėjai nebuvo pritarta. Po tokių atakų, JAV valdžios manymu, visuomenėje būtų jaučiamas didesnis karo su Kubos režimu palaikymas. Tokie valdžios pasiūlymai buvo paviešinti tik 1997 metais, rašo knowledgenuts.com.
(2) 2013-08-04 7
<p style="font-style:italic"> Pa­sau­lio ir tau­tų is­tor­ij­os li­ni­ja nė­ra tie­si, – po­sūk­iai ir lū­žiai kei­čia ra­mią jos tėk­mę, iš­lais­vi­na įsi­sen­ėj­
(0) 2013-08-02 0
Ištyrus tris inkų kultūrai priskiriamų vaikų mumijas, aptiktas 6 km aukščio ugnikalnio viršūnėje Pietų Amerikoje, nustatyta, jog per metus iki jų paaukojimo jie vartojo nuolat didėjančius kokaino ir alkoholio kiekius.
(1) 2013-07-30 3
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, labiausiai paplitusi dantų liga viduramžiais buvo dantų ėduonis arba kariesas. Antropologinė medžiaga rodo, kad tais laikais Lietuvoje ja sirgo net apie 80 proc. suaugusiųjų. Vaikų sergamumas kariesu buvo mažesnis – apie 30 procentų.
(17) 2013-07-24 5
Prancūzų autorės Sylvie Bednar knyga „Pasaulio vėliavos vaikams“ Rusijoje sukėlė didžiulį skandalą. Dėl jo kalta Lietuvos vėliava ir jos spalvų reikšmių išaiškinimas. Rusijos vaikams paaiškinta, kad raudona spalva reiškia kraują, kurį lietuvių tauta praliejo kovodama su rusų okupantais. Vienas Valstybės Dūmos deputatas knygą pavadino rusofobiška, o leidėjus – fašistais.
(0) 2013-07-16 2
Šaltojo karo laikais ideologiniai priešininkai amerikiečiai ir rusai stengėsi aplenkti vieni kitus, pirmiau pakilti į kosmosą ir Mėnulį. Tarpukario Lenkija ir jos nuskriausta Lietuva varžėsi, kurios šalies aviatoriai anksčiau perskris Atlantą.
(0) 2013-07-15 0
Netoli Klaipėdos, Danės upės pakrantėje, archeologai spėja aptikę senovinės kuršių pilies ir gyvenvietės, kuri gyvavo iki vokiečių ordinui įkuriant Klaipėdą, liekanas. Atlikti tik žvalgomieji jos prieigų tyrimai, tačiau atradimą specialistai jau dabar vadina sensacija.
(1) 2013-07-15 0
Senovės khmerų imperijos sostinės Ankoro žemėlapis pirmą kartą tikslinamas naudojant lazerio šviesą, pasitelkiant vietovės skenavimo (zondavimo) lazeriu iš orlaivio technologiją LIDAR (Light Detection and Ranging). Ši, palyginti nauja technologija, leidžia išanalizuoti net smulkiausius paviršiaus reljefus naudojant spalvinio kodavimo metodą.
(1) 2013-07-10 1
Lietuvos senovės mylėtojus nuo seno žavėjo piliakalniai – garbingas kovas menančių pilių likučiai. Lietuvos miškus ir jų glūdumose pasislėpusias pilis apdainavęs Simonas Daukantas jas vertino kaip vieningą, tarpusavyje suaugusį gynybinį žiedą. Lietuvių tautinio atgimimo patriarchui Jonui Basanavičiui senosios Lietuvos pilys ir piliakalniai buvo išskirtinės lietuviškumo salos, o jų apleistumas jam simbolizavo varganą lietuvių tautos padėtį, praradus savo valstybę.
(0) 2013-07-09 0
Kur knygnešės slėpdavo gabenamas lietuviškas knygas? Tarp žmonių, kurie, carui uždraudus lietuvišką spaudą lotyniškais rašmenimis, iš Mažosios Lietuvos į Didžiąją Lietuvą gabeno lietuviškas knygas, buvo ir moterų. Taip teigia Lietuvos edukologijos universiteto docentė Žydronė Kolevinskienė. Anot jos, viena vertus, moterims knygnešėms gabenti knygas buvo fiziškai sunkiau nei vyrams, kita vertus, jos lengviau pereidavo pasienio punktus, nes knygas slėpdavo po pūstais vilnoniais sijonais.
(2) 2013-07-08 7
Ar žinojote, kad kadagio uogos mūsų protėviams atstodavo šiandien taip išpopuliarėjusius pipirus? O ar įsivaizduojate save atsisakant visų civilizacijos skonių ir maitinantis tik tuo, ką randate gamtoje? Ir mūsų dienomis atsiranda žmonių, kurie tam ryžtasi.
(7) 2013-07-07 0
Peru valdžios institucijos skelbia, kad sunaikinta senovinė piramidė, seniausia archeologinėje vietovėje netoli sostinės Limos, praneša naujienų tarnyba BBC.
(0) 2013-07-07 3
1861 metais Oshoro vietovėje, Japonijoje, Pietvakarių Hokaido saloje, grupė silkių žvejų klojo pamatus žvejybos uostui. Jie pamatė po savo kastuvais besiformuojantį paslaptingą vaizdinį – apskritimo forma išdėstytas dideles uolas. Jos buvo itin simetriškos. Tai pasufleravo, kad jos buvo padarytos žmogaus rankomis. Kas tai galėtų būti – iki šiol nėra aišku. Žvejai būtų buvę priblokšti sužinoję, kad tai yra Oshoro akmenų ratas, kuris yra reliktas dar nuo senovės laikų.