Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

XX amžius (Istorija ir archeologija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2011-11-18 0
Pirmojo pasaulinio karo metu, siekdami apsaugoti savo sostinę, prancūzai pastatė dirbtinę Paryžiaus kopija, kuri turėjo tapti masalu vokiečių bomboms. Antrajame Paryžiuje be pagrindinių gatvių iškilo ir žymūs miesto objektai – Eliziejaus laukai ir Šiaurės geležinkelio stotis.
(4) 2011-11-08 1
Rusijos kariai, vilkintys Antrojo pasaulinio karo laikų Raudonosios armijos uniformas, pirmadienį pražygiavo sostinės Raudonojoje aikštėje, atkartodami prieš 70 metų įvykusį legendinį paradą, kai Sovietų Sąjungos kariai iš šios aikštės žygiavo tiesiai į mūšį su Maskvos prieigas pasiekusiu nacistinės Vokietijos vermachtu.
(9) 2011-11-03 1
1942 m. Didžioji Britanija (D. Britanija) vienui viena tebekovojo prieš nacistinę Vokietiją Vakarų Europoje. Nors savo salose ginama galingo laivyno ji buvo saugi, tačiau vien gynyba karo nebuvo galima laimėti, o kariuomenės išsilaipinimui Europos žemyninėje dalyje D. Britanija neturėjo pakankamai išteklių.
(8) 2011-09-18 1
Niekaip nesulaukdami Antrojo pasaulinio karo pabaigos, britų šnipai nusprendė pagardinti Adolfo Hitlerio maistą moterų lytiniais hormonais ir tokiu būdu pažaboti fiurerio agresyvumą, rašo dailymail.co.uk. Agentai ketino į vokiečių vado valgį slapta įmaišyti estrogenų ir paversti jį panašiu į paklusnią jaunesnę seserį Paulą, dirbusią sekretore.
(37) 2011-09-01 4
Pasaulyje nesiliaujant neramumams, o karo siaubui įsiplieskiant tai vienoje, tai kitoje valstybėje, noromis nenoromis prisimenama skaudi žmonijos patirtis, kai tikslas pateisina bet kokias priemones. Vietnamo karas, prasidėjęs daugiau nei prieš 55 metus ir trukęs ištisą dvidešimtmetį, JAV paliko milžinišką psichologinę traumą. Tačiau jos nepalyginsi su tuo, ką iki šiol patiria naujosios vietnamiečių kartos. Praėjus trisdešimt penkeriems metams po Vietnamo karo pabaigos,...
(12) 2011-08-02 12
Prieš 70 metų, 1941 m. liepos mėnesį, Berlyno universiteto profesorius Konradas Meyeris-Hetlingas pateikė SS reichsfiureriui Heinrichui Himmleriui garsiojo Rytų teritorijų kolonizavimo generalinio plano “Ost” pirmąjį variantą. Jame buvo numatytas pokarinis Rytų Europos šalių tvarkymas ir ekonominis vystymas.
(0) 2011-05-14 1
Pasirodė Tony Judt knyga „Pokaris: Europos istorija nuo 1945 m.“ (vertė Jurga Grunskienė, Alvyda Stepavičiūtė, Milda Pabarčiūtė, Ingrida Tatolytė).
(0) 2011-04-28 0
Praėjus penkioms dienoms po „Titaniko“ katastrofos, laivo „Mackay-Bennett“ įgula iš vandens ištraukė šviesiaplaukio, maždaug 2 metų berniuko kūnelį. Kaip ir dauguma kitų žuvusiųjų, jis buvo palaidotas Halifakso kapinėse, Naujojoje Škotijoje, o „Mackay-Bennett“ įgulos nariai ant jo kapo pastatė antkapį, skirtą „nežinomam vaikui“, rašo LiveScience.com.
(12) 2011-03-12 0
Paskutinis sovietinis lyderis Michailas Gorbačiovas, kuriam trečiadienį sukako 80 metų, nepaisant rimtų klaidų, padarytų per „pertvarką“, įėjo į istoriją kaip politikas, sustabdęs Šaltąjį karą ir suteikęs realią laisvę sovietinei liaudžiai bei Rytų Europos šalių gyventojams, mano Rusijos politologai.