Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

XX amžius (Istorija ir archeologija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-12-23 5
Leidykla „Briedis“ išleido Antrojo pasaulinio karo sovietų mitus triuškinančią serijos „Mark Solonin“ penktąją knygą „Katastrofos chronologija“.
(0) 2013-11-30 1
Igorio Buničiaus „Partijos auksu“ pradedama „Briedžio“ leidyklos nauja knygų serija „Komunizmas be grimo“. Knyga, kurią jau galima įsigyti Lietuvos knygynuose, Rusijoje sukėlė didelį triukšmą. Vieni autorių kaltino vos ne „tėvynės išdavimu“, kiti teigė sužinoję tiesą. Ši knyga jau kelintą dešimtmetį yra vienas skaitomiausių publicistinių istorijos leidinių ne tik Rusijoje, bet ir kitose šalyse.
(0) 2013-10-30 0
Šimtai maskviečių antradienį surinko į Josifo Stalino politinių represijų aukų minėjimą, kurio metu buvo skaitomos Rusijos sostinėje žuvusių žmonių pavardės.
(5) 2013-10-25 7
Nuo tada, kai JAV ant Hirosimos ir Nagasakio numetė atomines bombas, planetoje iš viso įvykdyti 2056 branduoliniai bandymai. Kad pademonstruotų atominių eksperimentų mastą ir plėtros apimtis, japonų menininkas Isao Hašimoto (Isao Hashimoto) sukūrė paprastą, tačiau tiesiog fantastišką dalyką – interaktyvų mūsų planetos videožemėlapį, kuriame paeiliui sprogsta visi 2056 branduoliniai užtaisai nuo 1945 iki 1998 m.
(40) 2013-10-22 3
Lenkijos žiniasklaidoje netyla diskusijos dėl paminklo, kuriame – Raudonosios armijos kareivis prievartauja besilaukiančią moterį grasindamas jai ginklu. Šįkart savo nuomonę apie per naktį Gdanske išdygusį paminklą išsakė istorikas, profesorius Woiciechas Roszkowskis, kurio teigimu, didžiulį Rusijos politikų pasipiktinimą sukėlęs lenkų studentų kūrinys tėra Antrojo pasaulinio karo atspindys. Apie tai rašo fakt.pl.
(1) 2013-10-22 0
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pirmadienį savo nutartyje paskelbė negalintis vertinti Rusijos pastangų tiriant Katynės žudynes, per kurias Sovietų Sąjungos NKVD sušaudė daugiau nei 20 tūkst. į nelaisvę patekusių Lenkijos kariškių, nes šis klausimas peržengia jo kompetencijos ribas, praneša Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC portalas.
(0) 2013-10-08 7
Naujoje knygoje atskleidžiama, koks vaidmuo teko moterims Trečiajam reichui vykdant kraują stingdančius nusikaltimus ir plečiant savo imperiją gilyn į Europos rytus. Pristatome ištrauką iš autorės Wendy Lower knygos „Hitler‘s Furies“ (Hitlerio furijos), kurią skelbia thedailybeast.com.
(0) 2013-09-09 2
Nors iki šiol dažnai mėgstama juokauti, kad sovietmečiu sekso nebuvo, iš tiesų buvo labai daug vedybų iš reikalo ir kur kas daugiau abortų nei dabar.
(8) 2013-08-14 9
Ko gero, daugeliui (bent jau vaikystėje) teko girdėti ar būti paragintam kuo dažniau graužti morkas, nes morkos stebuklingai gerina regėjimą. Tiesa ta, kad šis teiginys – iš piršto laužtas absoliutus melas. Dar beprotiškiau yra tai, kad šis mitas padėjo sąjungininkams apmauti ir nugalėti nacistus. Kaip?
(16) 2013-08-04 1
XX amžiaus 7 dešimtmetyje JAV valdžia svarstė pasiūlymus, kad Centrinė žvalgybos Tarnyba (CŽV) keliuose JAV miestuose atliktų teroro aktus. Laimė, tokiai idėjai nebuvo pritarta. Po tokių atakų, JAV valdžios manymu, visuomenėje būtų jaučiamas didesnis karo su Kubos režimu palaikymas. Tokie valdžios pasiūlymai buvo paviešinti tik 1997 metais, rašo knowledgenuts.com.
(4) 2013-06-12 0
Trečiojo Reicho ir milijonų žydų sunaikinimo holokausto metu istoriją gali tekti bent jau šiek tiek peržiūrėti po to, kai Jungtinėse Valstijose buvo aptikta 400 puslapių prarasto Alfredo Rosenbergo dienoraščio puslapių. Šis žmogus buvo itin artimas Adolfui Hitleriui ir vadinamas nacių vykdyto genocido architektu, rašoma „The Independent“.
(8) 2013-06-04 1
Kovo 21 dieną Vilniaus universiteto Istorijos fakultete vykusio projekto „Trakinių partizanai“ akademinės dienos metu įžanginį žodį tarė VU istorikas dr. Nerijus Šepetys. „Kalbėjimas apie partizanų karą Lietuvoje šiandien: nesu(si)pratimų dirvonai įtampos laukuose“, tokia buvo jo laisvu stiliumi perskaityto pranešimo tema.
(18) 2013-06-03 8
Nejaugi 70 metų JAV branduolinės politikos yra paremti melu? Tokį klausimą amerikiečių leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje užduoda Wardas Wilsonas, knygos „Penki mitai apie branduolinius ginklus“ autorius.
(12) 2013-05-31 4
Ku­rį lai­ką tai at­ro­dė „idea­lus ka­ro vais­tas“
(6) 2013-05-29 0
Mičigano universiteto antropologė dr. Catherine Bird, 2012 metais ištyrusi Tuskulėnų dvaro teritorijoje palaidotų sovietų režimo aukų palaikus, nustatė, kad tuometiniai represinių žinybų agentai ne tik ypatingai žiauriai kankino suimtuosius, bet ir atlikdami mirties bausmės egzekuciją nesilaikė nurodymų pribaigti auką šūviu į galvą.