Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Matematika

Hiperbolinė arka savomis rankomis: neįprasta, bet tvirta konstrukcija sodui ir baldams (Foto, Video)

2014-12-17 (0) Rekomenduoja   (24) Perskaitymai (440)
    Share

Ar dažnai Lietuvos soduose pamatysite medinę arką arba šiltnamį, kuris nėra stačiakampis arba pusės ritinio formos? Dažnai renkamės standartines formas net nepagalvoję apie alternatyvas, nes atrodo, kad pastatyti išlenktas formas yra visų pirma sudėtinga, o dar ir brangu.

Vankuveryje, Britų Kolumbijos Universitete, buvo demonstruojama, kaip pritaikyti matematikos žinias elegantiškos sodo arkos dizainui. Žinant šį metodą galėsite pritaikyti ir kitur: pavyzdžiui, statydamiesi šiltnamį - galbūt tapsite pirmuoju Lietuvos gyventoju, susikonstravusiu hiperboloidinį šiltnamį. Galbūt sugalvojote susikonstruoti stalą, ir hiperbolines formas panaudosite stalo kojai padaryti. Pirmiausia pasižiūrėkime kas slypi už šios technikos ir kodėl ji tokia paprasta. Paimkime paprastą ritinio modelį, pagamintą iš siūlų ir medinių galų. Dabar pasukime jį į bet kurią pusę. Pastebėkime, kad siūlai išlieka tiesūs, tačiau ritinio forma pasikeičia į hiperbolinę.

Tokia struktūra yra ne tik estetiškai gražesnė už tiesią, bet ir žymiai stabilesnė. Hiperboloidinė struktūra yra naudojama, pavyzdžiui atominių elektrinių aušinimo bokštų arba vandens bokštų dizainui. Pagaminti arką sode, surinkę pakankamai kiekį ilgų strypų, suguldykite juos dviem eilėmis: pirmoje eilėje strypus suguldykite tiesiai vertikaliai, o antroje kryžiuokite juos ant viršaus, kaip parodyta paveikslėlyje.

Sukryžiuotas vietas sutvirtinkite patvaria virve arba guminiu raiščiu. Gautą konstrukciją reikės pakelti į viršų ir paprasčiausiai susukti, kaip parodyta nuotraukoje.

ikusias nesutvirtintas vietas aprišame, taip pat jeigu norime, konstrukcijos galuose pritvirtiname apvalią atramą, kad arka geriau išlaikytų formą.

Sutvarkome netvarkingai atrodančius galus ir iškasę žemėje duobę gulsčiai įtvirtiname arką.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(24)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(24)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
27(5)
23(0)
16(0)
16(0)
14(0)
11(0)
Savaitės
70(1)
70(0)
62(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
105(0)
105(26)