Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Matematika

Matematinis modelis atskleidžia, kodėl vieni individai yra geri, o kiti blogi

2016-06-30 (0) Rekomenduoja   (-11) Perskaitymai (1451)
    Share

Exeterio universiteto mokslininkai teigia sukūrę inovatyvų matematinį modelį, paaiškinantį kaip mumyse genetiškai užprogramuojamos geros ir blogos charakterio savybės.

Matematikos mokslų daktarė Sasha Dall kartu su tarptautine mokslininkų komanda, suformavo skirtingų rūšių individų socialinį elgesį paaiškinantį matematinį modelį.

Giminės atrankos teorija biologams kurį laiką leido paaiškinti, kodėl vienoms rūšims būdingas altruistinis, o kitoms savanaudiškas elgesio modelis. Pavyzdžiui, bitės aukoja savo gyvenimą ir dirba vardan kitų bičių gerovės, o vorai kartais sudoroja net savo rūšies atstovus.

Tačiau iki šiol mokslininkai nesugebėjo paaiškinti genetinio polimorfizmo vaidmens. Tai yra – kodėl kai kurie individai yra genetiškai užprogramuoti padėti kitiems, o kiti tuo naudotis.

Tyrinėdami mikrobų kolonijas, mokslininkai išskyrė socialinio elgesio modelį, kuris jiems leido suprasti kaip stipriai organizmus gali nulemti juos supanti aplinka.

Pasak mokslininkų, individų elgesys ir ypatybės dažnai perduodamas iš kartos į kartą. Tai leidžia tiksliai prognozuoti jų socialinius santykius, ryšį su kitais giminės nariais.

Pasak Dr. Dall, mūsų – žmonių elgesys yra lankstus. Mes nusistatome savo tikslus ir susikuriame požiūrį į pasaulį. Visgi, kai kurios rūšys gyvena pagal tam tikras instrukcijas. Tačiau, kartais nutinka taip, jog individai gyvenantys pagal genetiškai užprogramuotą modelį, pasielgia nenuspėjamai.

Jų tikslas yra atskleisti kaip genetiškai sąlygotas gerumas veikia skirtingų rūšių populiacijose. Stokholmo universiteto profesorius Olof Leimar teigia, jog ateiyje elegsį įtakojantys genetiniai modeliai bus tiriami dar nuosekliau.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(23)
Reitingas
(-11)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Eglė Jurevičiūtė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(3)
23(0)
23(0)
19(4)
16(3)
Savaitės
113(20)
60(0)
Mėnesio
139(14)
113(20)
110(4)
108(15)
106(13)