Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Matematikos panaudojimas ekonomikoje ir finansuose (Matematika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2018-09-19 17
Yra keturis kartus didesnė tikimybė būti nutrenktam žaibo nei laimėti loterijoje. Tačiau tokia tikimybė tikrai negalioja Stefanui Mandelui, ekonomistui, kuris loterijose laimėjo jau 14 kartų.
(2) 2017-10-20 36
Kada nors lažinotės iš savo pinigų dėl futbolo rungtynių baigties? Tuomet tikriausiai žinote, kad tikimybė uždirbti iš lažybų yra labai jau menka. Tačiau trys mokslininkai sugebėjo užsidirbti pasinaudodami nesudėtinga formule, rašo newscientist.com.
(0) 2016-12-06 25
Stefanas Mandelis laimėjo loterijose 14 kartų ir užsitikrino finansinį stabilumą visam likusiam gyvenimui. Paskutinėje savo loterijoje 1992-aisiais metais jis laimėjo 27 milijonus dolerių ir pasitraukė iš šio „verslo“.
(27) 2016-06-26 -17
Kai kalbama apie finansinį išprusimą, daugelis galvoja, kad kažkokiuose slaptuose vadovėliuose yra parašytos stebuklingos formulės, kurias pamatęs žmogus tampa turtingas. Iš tiesų gebėjimas spręsti gyvenimo finansinius uždavinius labai priklauso nuo gebėjimo spręsti matematikos uždavinius.
(0) 2015-03-17 1
Pastaraisiais metais mokslo pasaulyje populiarėja viena iš dirbtinio intelekto šakų - daugelio klasių klasifikatorių sistemos. Tai tokios sistemos, kurioms pritaikius automatiškai apsimokančius algoritmus, klasifikuoja duomenis į daugiau nei dvi grupes.
(0) 2012-04-30 0
Tęsiame pasakojimą apie investavimo problemas ir jų sprendimo būdus. Priminsime, jog pagrindinis investavimo tikslas - sugebėti suvaldyti riziką ir gauti pelną. Tai padeda padaryti įvairūs matematiniai modeliai, apie kuriuos ir pasakojama šiame straipsnyje.
(0) 2012-04-25 0
Jeigu investicijas reikėtų apibūdinti tik dviem žodžiais, manau, niekas nesuabejotų ir joms charakterizuoti pasirinktų žodžius - pelnas ir rizika. Tai faktoriai, kurie geriausiai įvertina šį žodį. Kas yra pelnas - puikiai suvokiama ne tik investuotojams, bet ir eiliniams žmonėms, tačiau kaip reikėtų įvertinti riziką ir išvengti galimų nuostolių, klausimas rūpimas ne tik finansų rinkos dalyviams ar jos specialistams, tačiau ir statistikams, aktuarams bei matematikams...
(10) 2012-04-23 0
Ar žinojote, kad didžiausiame pasaulio finansų centre dirba daugiau nei 2 tūkstančiai fizikų? Ir kad algoritminė prekyba užima net 70 procentų Jungtinių Amerikos Valstijų akcijų rinkos? Reikia pripažinti, mokslas ir technologijos atveria visiškai naujas galimybes pasipelnyti finansų rinkose, skelbia penktosios laidos „Mokslo sriuba“ anonsas.
(12) 2011-12-06 0
Siūlymas kurti didžiulį matematinį modelį su galinga kompiuterine sistema, kuri galėtų prognozuoti artėjančias finansines krizes, ligų plitimą, klimato kaitą ir kitus įvykius, sulaukė ne tik kompiuterinių mokslų centrų, bet ir Europos Komisijos (EK) pritarimo.
(3) 2011-10-24 2
Kodėl pas mus ekonomikos prognozės nemodeliuojamos kompiuteriuose, o tik statistikos duomenų pagrindu konstatuojama, kad prasidėjo griūtis, o pasiūlymai kaip ištaisyti padėti daromi remiantis „patirtimi“ (man atrodo, kad reikia daryti taip......)? Kad tai svarbi sritis, parodo tas faktas, kad 2011 m. Nobelio premijos ekonomikos srityje ir buvo suteiktos ekonomistams dirbantiems makroekonomikos srityse.
(14) 2011-08-21 185
Kai kurie loterijų žaidėjai nesitiki sėkmės – jie tiki savimi. Neseniai paaiškėjo keli loterijų trūkumai, kuomet norint laimėti nereikėjo naudoti jokių apgavysčių ar techniškai pažangių įrenginių, kuriuos naudojo kazino vagys filme „Oušeno vienuoliktukas“, tačiau pakako sugebėjimo pastebėti tendencijas ir pasinaudoti algoritmų silpnybėmis, skelbia newscientist.com.
(1) 2011-01-30 0
Bet kuris verslo sprendimas, teisingas ar klaidingas, yra susijęs su rizika. Kiekvienoje įmonėje nuolatos yra ieškomi tokie sprendimai, kurie vestų verslą pirmyn. Rizika neišvengiamai egzistuoja, nepaisant ar tai stambi kompanija ar smulkus verslo subjektas, ar tai pelno siekianti ar labdaringa organizacija. Bet kuriuo metu siekis išbandyti naujas verslo galimybes yra sietinas su sprendimais, kurie neišvengiamai susiję su rizika. Gebėjimas identifikuoti ir planuoti riziką šiandien yra vienas iš svarbiausių valdymo funkcijos aspektų.
(2) 2010-06-09 0
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad investavimas finansų rinkose yra paprastas dalykas. Daugelis žmonių tiesiog eina į banką ir dalį savo pinigų padeda į taupomąją sąskaitą. Geriausiu atveju nusiperka obligacijų arba taip vadinamų nerizikingų vertybinių popierių.