Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Psichologija

20 įdomių psichologinių faktų, kurių turbūt nežinojote: kaip mus veikia dainavimas, kaip planas B kenkia planui A ir kas neserga šizofrenija

2018-04-10 (1) Rekomenduoja   (32) Perskaitymai (275)
    Share

Žmogaus smegenys yra pats paslaptingiausias organas, jose vis dar daugybė neatskleistų paslapčių, tačiau mokslininkams pavyko kelias iš jų išsiaiškinti.

Štai patys įdomiausi psichologiniai faktai, kurių tikriausiai nežinojote.

1. Žmonės, kurių organizme yra labai aukštas hormono testosterono lygis, supykdę žmogų jaučiasi save apdovanoję.

2. Tyrimai patvirtino, kad kai kurie žmonės gimsta turėdami tam tikrus matematinius sugebėjimus.

3. Smegenys nuobodžias kalbas, kurias reikia įsiminti, perrašo savaip, kad jos taptų įdomesnės.

4. Dainavimas mažina nerimą ir padeda kovoti su depresija.

5. Nervų sistema jungia žarnyną ir smegenis. Štai kodėl kai kurios emocijos turi didelės įtakos skrandžiui. Ryškiausiai tai pastebima patiriant stresą.

6. Draugų neturėjimas gali būti toks pat pavojingas, kaip ir rūkymas. Mokslininkai aptiko ryšį tarp vienišumo ir vieno baltymo, sukeliančio širdies smūgį ar insultą, lygio.

7. Kai kurie žmonės yra genetiškai labiau linkę būti pesimistais. Į negatyvius įvykius jie reaguoja stipriau, nei kiti. Tiesa, išmokti būti optimistu yra visai nesudėtinga.

8. Kad ir kokios įvairovės norėtume, visuomet galime rinktis tik iš kelių dalykų. Tai žinant pasidaro aišku, kodėl skaitant ilgą valgiaraštį ar storą katalogą mes nieko nebesuprantame ir kažką išsirinkti tampa labai sudėtinga.

9. Kai bandote prisiminti kažkokį praeityje įvykusį įvykį, iš tiesų bandote atgaminti patį paskutinį prisiminimą apie jį.

10. Maistas, kurio patys negaminame, mums atrodo skanesnis. Gamindami patiekalus mes užuodžiame jo skleidžiamus kvapus ir įsivaizduojame skonį, todėl atrodo, kad tą patiekalą jau valgėme. Be to, jei maistą ruošiate vieni, jo suvalgysite mažesnį kiekį. Nebloga dieta, tiesa?

11. Mokslininkai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria ryšio tarp protingumo ir gebėjimo sakyti sarkastiškus komentarus nustatymui. Įrodyta, kad sarkazmas skatina kūrybiškumą.

12. Nuo gimimo akli žmonės nesuserga šizofrenija.

13. Daugelis tyrimų įrodė, kad žmonės itin dažnai per daug aukštai įvertina savo teigiamas savybes. Pavyzdžiui, didžioji dalis vairuotojų teigia, jog jų sugebėjimai šioje srityje yra geresni, nei vidutinio vairuotojo.

14. Kai elgiamės per daug atsargiai ir susikuriame vadinamąjį planą B, dažniausiai planas A nepavyksta.

15. Mokslininkai apklausė 5000 žmonių ir išsiaiškino, kad per metus moterys vidutiniškai verkia 30-64 kartus, o vyrai tai daro maždaug 6-17 kartų.

16. Daugeliui moterų beveik 70 proc. vyro patrauklumo sudaro jo galia.

17. Kai asmuo klausosi muzikos ar vartoja narkotikus, smegenys veikia tokiu pat mechanizmu.

18. Jei kitiems žmonėms papasakojate savo planus, didelė tikimybė, kad jų neįgyvendinsite, nes tai padarius beveik visuomet dingsta motyvacija.

19. Rudų akių savininkai atrodo patikimesni, nei mėlynakiai. Galbūt taip yra todėl, jog rudaakių veido bruožai yra ryškesni, todėl jais ir norima labiau pasitikėti.

20. Kai kalbamės su žmonėmis, kurie mums patinka, mūsų balsas pasikeičia.

Parengė Edita Maračinskaitė

Verta skaityti! Verta skaityti!
(43)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(32)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
51(1)
48(0)
39(5)
32(3)
21(0)
21(0)
20(1)
17(0)
17(0)
Savaitės
229(8)
75(3)
70(0)
67(5)
Mėnesio
229(8)
113(0)
110(3)
107(12)
104(26)