Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Psichologinės teorijos | Psichologijos rūšys (Psichologija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-11-09 18
<i>Kognityvinio disonanso ryšys su motyvavimo teorija, eksperimentai su sektantais ir nesąmoningumo apibrėžimas</i>
(13) 2016-08-01 -30
Priešingai nei populiarūs įsitikinimai, psichopatai gali būti ir geri, ir blogi, arba abu vienu metu. Apskritai, jie yra kūrybingi, impulsyvūs, maištingi, emociškai lankstūs, o dažnai ir labai sėkmingi bei produktyvūs darbuotojai. Tačiau kaip sužinoti, ar jūs pats nesate psichopatas?
(7) 2016-04-05 6
Kol įvairūs apsišaukėliai aiškina sapnus pagal savo fantazijas, psichologai atlieka tyrimus ir apytikslę sapnų reikšmę nustato mokslo pagalba. Štai 9 dažniausiai žmonių sapnuojami vaizdiniai ir mokslininko paaiškinimai, ką jie galėtų simbolizuoti.
(1) 2016-02-15 0
Sakoma, kad mandagumas niekada neišeis iš mados. Juk kur kas maloniau bendrauti su tuo, kuris nusiteikęs jūsų atžvilgiu pozityviai ir maloniai. Tik štai, tas mandagumas turi tam tikras ribas.
(14) 2015-12-03 32
Vaterlo universiteto (Kanada) mokslininkas Gordonas Pennycookas kartu su kolegomis tikriausiai pirmąkart pasaulyje moksliškai įvertino žmonių jautrumą pseudo-reikšmingoms nesąmonėms. Išvada paprasta: kuo žmogus lengviau apmulkinamas pseudo-reikšmingais paistalais, tuo lengviau patiki „konspiracinėmis idėjomis“, tuo labiau pritaria „komplementarios ir alternatyvios medicinos“ taikymui ir tuo menkesni jo verbalinio bei kintamojo intelekto įvertinimai.
(4) 2015-08-20 55
Psichologas iš Italijos sugalvojo, kaip pasiekti pakitusią sąmonės būseną nenaudojant jokių cheminių medžiagų Jis 20 savanorių paprašė atsisėsti ir žiūrėti vienas į kitą 10 minučių neatitraukiant akių blausiai apšviestame kambaryje.
(0) 2015-07-01 60
Adolfas Hitleris mirė, bet demonas liko. Po Antrojo pasaulinio karo Carlas Gustavas Jungas ištarė žodžius, kurie dar ir šiandien skamba tarsi apie priešą už vartų įspėjantis bažnyčios varpas. Garsusis psichiatras analizavo vokiečių tautos būseną ir įspėjo apie demonus, kurie pavergia mases, užvaldo žmonių protus, dalį jų paversdami beviltiškais psichopatais.
(1) 2015-02-10 19
Analitinės psichologijos kūrėjo Carlo Jungo teigimu, žmonės turi rasti gyvus mitus, nes senieji atgyvenę, o gyvenimas be jų negali būti visavertis, sako jungiškosios krypties psichoanalitikė Elona Ilgiuvienė. „Pavyzdžiui, mitas mums gali pasiūlyti guodžiančius, praturtinančius dvasią gyvenimo mirusiųjų šalyje vaizdus. O žmogus, besąlygiškai tikintis jais, yra lygiai taip pat teisus arba neteisus, kaip ir tas, kuris apskritai jais netiki. Bet neigiantysis eina pasitikti nebūties, o tikintis tuo archetipu arba mitu žengia gyvenimo keliu iki pat mirties“, – kalba ji.
(3) 2014-10-21 16
Kaip žmonės bendradarbiauja? Ar skirtinguose kraštuose jie tą daro skirtingai? Šie klausimai į Lietuvą atvedė jauną vokiečių ekonomistą Jonathaną Schulzą. Nottinghamo universiteto tyrėjas mielai sutiko papasakoti apie jo ir jo kolegų atliekamus kooperacijos tyrimus.
(8) 2014-05-05 3
Kokia jūsų galimybė laimėti žaidimą „popierius, žirklės, akmuo“? Paprasta – viena iš trijų. Bet žmonės nesirenka atsitiktinai, kaip gali pasirodyti. Jie instinktyviai vadovaujasi tam tikru modeliu, kurį perpratę, galite įgauti didelį pranašumą, atskleidė tyrimas.
(0) 2014-05-02 10
Tą rytą, kai susitikau su Elaine Rich, ji sėdėjo prie savo virtuvės stalo savo namuose Merilando priemiestyje, mėgindama apskaičiuoti pabėgėlių srautus Sirijoje, svetainėje npr.org rašo korespondentė Alix Spiegel.