Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2007-01-01 iki 2007-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2007-12-31 0
Vietoj vaistų širdžiai stiprinti gydytojas gali pasiūlyti laboratorijoje Kaune užaugintų širdies ląstelių. Galbūt po keliasdešimties ar šimto metų bus galima užauginti ir naują širdį. Kauno medicinos universiteto Kardiologijos instituto laboratorijose auginamos žmogaus širdies ląstelės, gliaudomi užkoduoti genetinės informacijos kodai, rašo „Kauno diena“.
(3) 2007-12-31 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai kuria lankstų chirurginį robotą "i-Snake", kuris jų teigimu gali gerokai pakeisti dabartinės chirurgijos praktiką. Pasitelkę tokį robotą chirurgai galėtų atlikti sudėtingas operacijas daug paprasčiau, pasitelkdami laparoskopijos metodus, t.y. chirurginis robotas būtų įvedamas į paciento kūną pro nedidelę įpjovą ir viduje galėtų atlikti tai, kas anksčiau buvo įmanoma tik taikant stipriai invazinius metodus. Karališkojo Londono Kole...
(0) 2007-12-31 1
Naujausi laukinės gyvūnijos stebėjimai parodė, jog Kalifornijoje (JAV) gyvenančios voverės, siekdamos suklaidinti grobuonis, kramto barškuolių gyvačių odos išnaras ir sukramtytu mišiniu išsitepa savo kailį. Rezultate jos kvepia kaip gyvatės, o ne kaip voverės. Pirmą kartą toks gyvūnų elgesys buvo pastebėtas 2002 metais.
(0) 2007-12-29 0
2008-ieji paskelbti Tarptautiniais Bulvės Metais - tokį titulą jiems suteikė Jungtinių Tautų Organizacija prieš tris metus. Kokia tokio titulo pasirinkimo priežastis? Artimiausiais dviem dešimtmečiais pasaulio populiacija augs vidutiniškai po 100 milijonų žmonių kasmet. Daugiau kaip 95 procentai šio augimo vyks besivystančiose šalyse, kur žemės ir vandens resursai jau dabar yra ypač riboti. Dėl to esminis iššūkis tarptautinei bendruomenei bus užtikrinti dabarties ir a...
(10) 2007-12-29 0
Kaip nuobodulio kankinami pramoninių robotų programuotojai praskaidrina savo nuotaiką? Žinoma, tuo sunku patikėti, tačiau papramogauti galima netgi ne prasčiau nei atrakcionų parke (su sąlyga, jog nepadarysite programavimo klaidų...). Kaip tokios pramogos atrodo žiūrėkite video.
(5) 2007-12-29 0
Dalis šio šaukštelio pagaminta iš nitinolo - metalo, galinčio "įsiminti" savo formą. Tokia gudri savybė leidžia atlikti įdomų triuką - pakaitinus šaukštelį jis išsilenkia 90 laipsnių kampu. Atvėsinus metalą jis vėl sugrįžta į pradinę formą. Gaminio kaina - $50.38.
(4) 2007-12-28 1
Japonijos geležinkelių kompanija "JR Central" paskelbė planus artimiausių dviejų dešimtmečių bėgyje sukurti greičiausią pasaulyje traukinį. Tai bus naujos kartos magnetinės levitacijos ("Maglev") sistemos pagrindu veikianti transporto priemonė, kurios projektavimas Japonijos vyriausybei ir verslininkams kainuos 45 milijardus dolerių. Vienintelis tokio tipo komercinis traukinys veikia Šanchajuje (Kinija). Jis pradėjo veikti 2002 metais, jo greitis 430km/h, o trasos ilgis 30,5k...
(7) 2007-12-28 0
Tai - gyvai realiu laiku veikianti žmonių įvaizdžio "keitimo" programa, kuri automatiškai rodomam displėjuje žmogaus vaizdui gali suteikti naują šukuoseną, aprangą ar grimą. Šios technologijos taikymo galimybės neįtikėtinai plačios - nuo madų demonstravimo ar drabužių parduotuvių iki internetinių žaidimų. Įsivaizduokite kirpyklą, kurioje galite veidrodyje pamatyti, kaip atrodysite su vienokia ar kitokia šukuosena - puiku, ar ne? Toliau žiūrėkite veikiančios technologijos demonstravimo video.
(32) 2007-12-27 0
Dar vienas 2007 metų geriausių pasiekimų sąrašiukas. Jų mes pristatysime dar ne vieną. Šį kartą geriausios (bet nebūtinai praktiškiausios) 2007 metų mokslininkų idėjos kaip išgelbėti pasaulį nuo vis labiau įsibėgėjančio klimato atšilimo. Idėjos labai įvairios – nuo tikrai utopinių, iki ganėtinai praktiškų. Pasaulio požiūris į jas irgi labai įvairus – vieni ragina nesvarstant imti jas realizuoti, kiti baiminasi, jog tokie dalykai sukels dar didesnes nelaime...
(0) 2007-12-27 0
Rusija praėjusį antradienį sėkmingai paleido raketą, kuri į orbitą išvedė tris paskutinius dirbtinius palydovus, skirtus užbaigti konstruoti jos nuosavą globaliosios navigacijos sistemą pavadinimu GLONASS. Ši sistema iš esmės yra su JAV GPS sistema konkuruojantis karinės paskirties produktas. GLONASS žemėlapių sistema padengia didžiąją Rusijos dalį ir planuojama, jog iki 2009 apims visą Žemės rutulį (kai pradės veikti visi 24 navigaciniai satelitai).
(1) 2007-12-26 0
Ką tik Japonijos parduotuvėse pasirodė kostiumas "Shower Clean", kurį galima išskalbti tiesiog duše. Tam tereikia kostiumą išversti išvirkščią, o po skalbimo jo nereikia net lyginti. Pageidautina (tačiau panašu, jog nebūtina), kad vanduo skalbimo metu būtų karštas - taip atliekama šiokia tokia dezinfekcija. Gaminys kainuoja apie 1200 litų, o jo tikslinė rinka yra mažesnes pajamas turintys darbuotojai bei studentai. Prestižą tokiam gaminiui išsikovoti bus sunku, tačia...
(0) 2007-12-26 0
Kalėdos - linksma, spalvinga metų šventė, kurios metu medžiai, namai, ir pati Kalėdų eglutė puošiama žaislais, papuošalais, mirksinčiomis šviesomis ir kitomis įmantrybėmis. Japonijoje inžinieriai sugalvojo sukonstruoti... trimatę lazerinę eglutę. Žinoma, ji kol kas grožiu nusileidžia originalui, tačiau ką gali žinoti, gal kitais metais ji bus gerokai spalvingesnė? Kaip tai atrodo - žiūrėkite video.
(3) 2007-12-23 0
Mokslininkai skelbia aptikę trūkstamą evoliucijos grandį – prieš 48 mln. metų gyvenusį gyvūną, iš kurio išsivystė banginis. Ir jis visai ne vandens gyvis, o lapės dydžio keturkojis, iš išvaizdos panašus į elnią, tik be ragų.
(0) 2007-12-23 0
Gra­na­dos (Is­pa­ni­ja) uni­ver­si­te­to me­di­kai plik­ti pradėju­siam žmo­gui pa­ta­ria at­kreip­ti dėmesį į dantų svei­ka­tą. Moks­li­nin­kai tei­gia, jog eg­zis­tuo­ja ryšys tarp in­fek­cijų pro­trūkio dan­ty­se ir plaukų slin­ki­mo.
(0) 2007-12-23 0
Šeštadienį iš Pietų Kinijos jūros dugno iškeltas 800 metų senumo prekybinis laivas, kuriame gausu istorinių daiktų, galinčių patvirtinti jūrų prekybos kelio tarp Kinijos ir Vakarų egzistavimą. Per nacionalinės televizijos tiesioginę transliaciją buvo matyti, kaip 30 metrų ilgio medinis laivas, kuriame yra tūkstančiai aukso, sidabro ir porceliano dirbinių, iškeliamas ant baržos plieniniame trijų aukštų namo dydžio narve.